166 sonuçtan 1 ile 20 arası

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Aktif Üye
    Meslek
    Laborant
    Model
    308

Question Stop & Start sistemi sorunu

Merhabalar,
    Aracım 2013 Peugeot 308 112 Hp Auto6R. Aracımda mevcut olan stop & start sistemi (eco mod) son zamanlarda devreye hiç devreye girmiyor.
    Aracımla herhangi bi yerde duraklama yaptığım zaman ECO mod ışığı yanıp sönüyor fakat motoru durdurmuyor. Öncelerinde böyle bi sorun yoktu duraklama yaptığım anda ECO ışığı 2-3 kez yanıp söner sonra motor stop ederdi. Sorunu çözemedim bir türlü. Herhangi bir arıza ışığı falan yanmıyor. Kitapçığında yazan ECO modun devreye girmesini engelleyecek şeylerde yok. Çok denemeler yaptım fakat ECO'yu devreye sokamadım. Klima açıkken denedim, kapatıp 1 km gidip denedim, motor soğukken denedim sıcakken denedim agresif kullanıp denedim sakin kullanıp denedim ama yok sürekli ışık yanıp sönüyor motor çalışmaya devam ediyor. Şuan memlekette değilim aracım yatıyor 2 hafta sonra aslana kavuşup tekrar duruma bakacağım olmazsa servisle görüşeceğim gerçi görüştüm fakat kitapçığı inceleyin orda ECO'nun devreye girmemesinin sebepleri yazar dediler.

Sizlere sormak istediğim böyle bir sorun yaşayan var mı ? Bir de araçtaki yakıt miktarı bu stop&start sistemini etkiler mi ? Çeyrek depodan biraz az yakıt vardı aracımda ama yakıt uyarısı verecek kadarda az değil. 1 ay süreyle araç yatacağı için yakıtı tazelemek istemedim. Gerçi sistemin amacı zaten tasarruf yakıtın az olmasıyla ilgili midir diye sormak saçma oldu ama..
    Konu jerpelea tarafından (29-12-2013 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler