Sayfa 2/18 İlkİlk 123412 ... SonSon
344 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Aktif Üye Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    5008

Ynt: Servis Memnuniyeti

Alıntı TaNeRhoca Nickli Üyeden Alıntı
    tek otodan 15.000 km bakımı için aldığım fiyat 450 tl
    can otodan 15.000 km bakımı için aldığım fiyat 260 tl

her ikisi de tam sentetik motor yağı kullandıklarını söylediler.şimdi aynı işlem için neredeyse iki katı fiyat. hadi gel de çık bu işin içinden
    Tekoto bir de pejo'nun kendi bayisi olacak...
    2011 Peugeot 5008 Premium Pack - Sedefli Beyaz

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Arabanın bir yılı bugün doldu. evet 308 im tam 1 yaşında
    10.000 km.yi doldurmadım ama 1 yıl dolduğu için götürmek lazım. servis fiyatı konusundaki karışıklık beni karmaşa içinde bırakıyor.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Arabanın bir yılı bugün doldu. evet 308 im tam 1 yaşında Cheesy
    kazasız,belasız nice yıllara değerli arkadaşım
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok

Arkadaşlar yetkili servislerde mutlaka bir kaç kişi ile kişisel ahbablık kurmaya çalışın.Arkadaş olmanıza gerek yok yüzünüzü tanısınlar yeter. İşler başka türlü iyi yürümüyor malesef.
    Ankara için GÖRAL servis resepsiyonda Gamze Hanım var .
    Mümkün olduğunca direk yanına gidin benim adımı da söyleyebilirsiniz.
    Servis şefi Apo usta (Battal) bakıma gittiğinizde mutlaka uğrayın tanışın Selam söylemeyide ihmal etmeyin.
    Aracı teslim ederken de eğer vaktiniz varsa Bakımı Cevat ustanın yapmasını istediğinizi belirtin. (Sadece Gamze hanım da işe yarar diğerleri dikkate almaz).

Muhabbet şart başka türlü kendiniz Devlet Hastanesi karmaşasında bulursunuz. Aracınız ameliyata girer ama bilgi alamazsınız..
    Allaha emanet yani..

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008

Alıntı Bahadir Nickli Üyeden Alıntı
    kendiniz Devlet Hastanesi karmaşasında bulursunuz. Aracınız ameliyata girer ama bilgi alamazsınız..
    Allaha emanet yani..
    Sırf bu yüzden garantinin dolmasını dört gözle bekliyorum,sonra kendi bildiğim emin ellere teslim edicem evladımı >
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

tanerhocam gel seni aktif-iriyıla transfer edelim hem ordaki arkadaşı seninle tanıştırırım bana nasıl ilgi gösteriyorsa sana da öyle gösterirler sonuçta bayinin sahibi ahbabımız ;D

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008

@Abdullah kardeş, bende aracımı Aktif'ten aldım satıştan tanıdığım varda,servise sadece 1 defa ilk bakım için gittim.

E haliyle hep oraya götürücem ordan aldım falan diye....Servis performansı nasıl Aktifi'in?Aracın yanına girebiliyormusun?
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı
    tanerhocam gel seni aktif-iriyıla transfer edelim hem ordaki arkadaşı seninle tanıştırırım bana nasıl ilgi gösteriyorsa sana da öyle gösterirler sonuçta bayinin sahibi ahbabımız ;D
    neden olmasın
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Yeni Üye

ankaradaki rezalet servis macerası !

geçen hafta aracımı 120 km hızla giderken yaptığı titreme şikayeti ve 10000 km bakımı için ankara abc yetkili servisine götürdüm. benzinli araçlarda bakımın 20000 km de yapıldığını söylerek bakım yapılmayacağını ancak şikayetin inceleneceğini söylediler. yaklaşık 6 saatlik bir incelemenin ardından araç bana teslim edildi. teslim sırasında aracın balans ayarlarının yapıldığı sorunun continental marka fabrika çıkışı lastiklerimde olduğunu söylenerek lastik firmasına yönlendirildim. dikkatinizi çekerim balans ayarı yapılmasına rağmen titreme geçmemiş ve sorun lastikteymiş! neyse dedim ve orada bulunan görevliden peugeot TÜRKİYE nin telefon numarasını istediğimde bana numara verilmedi. bir baktım servisten sorumlu müdür yanıma gelmiş. bana sorun nedir diye sordu. bende konuyu anlattım. sorumluluğun lastik firmasına yüklendiğini belirttim. o da bizim yapacağımız bişi yok sorun lastiklerinizdeymiş dedi ve gitti. telefon numarasını vermediler yani. bende cep telefonundan internete girerek müşteri hizmetlerinin numarasını aldım ve durumu ilettim. bana yaklaşık 1 saat sonra döndüler ve durumun peugeotla alakasının olmadığını lastik firmasına gitmem gerektiğini belirttiler.

neyse lastik firmasına gittiğimde çok güzel karşılandım ve randevu aldım. abc yetkili servisinin sürekli olarak bu şikayetle araçları kendilerine yönlendirdiklerini anlattılar. aradan 4 gün sonra 21 haziran günü aracımı götürdüm. lastik firmasında yapılan inceleme neticesinde lastiklerde herhangi bir problemin olmadığı tespit edildi. lastik firmasının görevi olmamasına rağmen sırf müşteri memnuniyeti ve çözüm üretme adına 4 lastiğimi söktüler ve balanslarını kontrol ettiler. durum ne biliyor musunuz ?
    abc balans ayarı flan yapmamış! aracın tüm lastiklerinin balans ayarı bozuk ! evet hepsi bozuk ! 2 lastiğin havası da 36 olarak basılmış ! bu nasıl bir iştir ? nasıl incelenmiş bu araç ? bunları görünce yine lastik firması tüm lastiklerime balans yaptı ve test sürüşüne çıktık! yaptığımız sürüşte titremenin tamamen geçtiğini fark ettik ! yapılan bu ekstra hizmetlere rağmen beş kuruşta para almadılar !

bu arada aracım 10000 km olmasına rağmen şimdi de kayıştan ses geliyor
    servise götürmeye korkuyorum

ne yapcaz böyle arkadaşlar
    2010 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTI 120 İnci Siyahı

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok

Ynt: ankaradaki rezalet servis macerası !

Abc nin Servis kalitesini bilmiyorum o yüzden hiç yorum yapmayayım.
    Ancak şöyle bir düşününce 1989 beri nerdeyese tüm bindiğim araçların balans ve lastik işlerini servis dışında kendim yaptırdım.
    Servisler nedense bu lastik ve balans işlerinde hem beceriksizler hemde pahalılar. Yıllar önce benzer sorunlarla serviste benzer sonuçlar alıp kendi kendime böyle bir karar vermiştim. Bu sebeple anlattıklarınız pek şaşırtıcı gelmedi.
    Benim tavsiyem iyi bir balansçı bulup bu tip işleriniz servis dışında halletmeniz.

Diğer işler için servise gitmekten korkmayın. En iyi çözüm her şeye rağmen yetkili servislerde.

Acemi Üye
    Meslek
    SMMM
    Model
    307

servisler genelde aynıdır,bizim de başıma servisler yüzünden büsürü olay geldi,en son göralla sorun yaşladık ama.sonra dan anladık 2001 den beri gittiğimiz özel peugeot servisinin yerini her yönden hiçbiririnin tutmayacağını geçte olsa anladık.
    sonuç olarak sana tavsiyem kendine bundan sonra sürekli gideceğin sabit bir servis bulman.valla biz bizim servisten çok memnunuz.

sana örnek:bundan 2-3 ay önce göral ankara dan 2007 model 75000 de 307 sw aldık teste falan çıktık bişi yoktu.yarım saat sonra kırmızı ışıkta dururken araba da bi uğultu,hemen görala gittik bu nedir diye,,incelediler triyerden dediler 300-400 tutar dediler,bizde siz yaptırın daha arbayı alalı yarım saat oldu dedik ama oranın müdürü(adam olamamış,hiç bişey olamamış,nasıl müdür olduğuda şüpeli)
    eksiksiz teslim alkdım die imzaladınız formu dedi.bizde biraz sıkıştırınca anahtarı bırakın paranızı alın gidin dediler.bizde olurmu ole şey dedik ve söve söve çıktık.ordan bizim yılların sorunsuz servisine gittik ve sorun sadece triyer ayarıymış 60 tl tuttu.göral ise 300-400 geçirecekti bize.
    bi kez daha anladık başka yerler bize geçirecek,zaten arabayı ordan aldık die görala götürdük te bi daha önünden geçemeyiz........

bu arada bizim servisi soracak olursan istanbul yolunda acity nin yanındaki erkay peugeot..........
    2007 PEUGEOT 307 SW 1.6 110 BG HDİ PREMİUM GRİ

2012 PEUGEOT 308 1.6 112 BG E-HDİ ACTİVE AUTO6R ALP BEYAZ

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308

kral1840 servis tavsiyen için tesekkurler
    .garanti biter bitmez bir daha servise gıtmem zaten işte buraya yazdım...

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Servislerle yaşanan sorunlar, müşteri memnuniyeti vs konularda başlık mı açsak acaba? Belki güzel bir veri bankası oluşur.

Diğer taraftan, Türkiye'de halledemediğimiz sorunları(!) Fransa'ya yazalım diyeceğim ama geçenlerde Taner hocama Fransa'dan gelen cevaptan sonra pek işe yaramayacağını düşünüyorum ;D
    Fiorino 1.3 Emotion

Tecrübeli Üye Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Güç Aktarım
    Model
    yok

Dayanın arkadaşlar az kaldı.
    Yakında herkesin garantileri bitmeye başlayacak ve bizde kendimizi sanayilerdeki güvendiğimiz ustalara emanet edeceğiz.
    Gerçekten şu garanti bir bitsin yetkili servislerin önünden geçmeyeceğim.
    Remzin kartallar gibi manileri yen aş,layıktır bu vasıflar sana ey şanlı BEŞİKTAŞ

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

Yekili servislerde durum maalesef içler acısı. Müşteri odaklı olamk yerine para ve bilinçsizlik odaklı çalışıyorlar.

Bugün detaylarını Montebellomun bakımları konusunda da yazacağım işlemleri Parlarlı Otom. de yaptım. Özel Servis ama Peugeot'u yakından tanıyorlar ve uzmanlar. Bu sebeple bakım harici servise girmiyorum o da garantinin hatrına. Ben her bakıma gittiğimde ne zaman garantim bitecek diyorum.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Meslek
    -
    Model
    yok

Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı
    Yekili servislerde durum maalesef içler acısı. Müşteri odaklı olamk yerine para ve bilinçsizlik odaklı çalışıyorlar.

Bugün detaylarını Montebellomun bakımları konusunda da yazacağım işlemleri Parlarlı Otom. de yaptım. Özel Servis ama Peugeot'u yakından tanıyorlar ve uzmanlar. Bu sebeple bakım harici servise girmiyorum o da garantinin hatrına. Ben her bakıma gittiğimde ne zaman garantim bitecek diyorum.
    Ömer daha önce bir başlıkta yazmıştım, aha buraya da yazıyorum. Bilinçli tüketici olmak lazım. Çoğu insan arabasını servise veriyor ama ne yapılıyor merak bile etmiyor. Ben yüzyüze olmasa bile telefonda didik didik sorguluyorum, isteklerimi sıralıyorum. Yılmak yok, baskıya devam O0
    Fiorino 1.3 Emotion

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

Yurdaer,

Servise baskı da bir bağlamda işe yaramıyor çünkü servis düzgün işlem yapsa bile sorunları Peugeot'a iletmiyor.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

durun abi yaa.servis fobisini daha yeni yeni atlatmaya başlamıştım.hatta atlattım da denemez nekahat dönemine girdi
    oldu mu şimdi bu yaptığınız.hepiniz dört taraftan... yine psikolojim bozuldu

anlaşıldı formül açık ve net: "sallandırıcaan bu servislerden iki tanesini ŞANZELİZE MEYDANINDA bida yapıyorlar mı bak" ;D
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Meslek
    -
    Model
    yok

Alıntı TaNeRhoca Nickli Üyeden Alıntı
    durun abi yaa.servis fobisini daha yeni yeni atlatmaya başlamıştım.hatta atlattım da denemez nekahat dönemine girdi
    oldu mu şimdi bu yaptığınız.hepiniz dört taraftan... yine psikolojim bozuldu

anlaşıldı formül açık ve net: "sallandırıcaan bu servislerden iki tanesini ŞANZELİZE MEYDANINDA bida yapıyorlar mı bak" ;D
    Hocam Şanzelize'de Peugeot showroom var darağaçlarını tam oraya kuralım hatta.. ;D
    Fiorino 1.3 Emotion

Yasaklı Üye

Alıntı MEK Nickli Üyeden Alıntı
    geçen hafta aracımı 120 km hızla giderken yaptığı titreme şikayeti ve 10000 km bakımı için ankara abc yetkili servisine götürdüm. benzinli araçlarda bakımın 20000 km de yapıldığını söylerek bakım yapılmayacağını ancak şikayetin inceleneceğini söylediler. yaklaşık 6 saatlik bir incelemenin ardından araç bana teslim edildi. teslim sırasında aracın balans ayarlarının yapıldığı sorunun continental marka fabrika çıkışı lastiklerimde olduğunu söylenerek lastik firmasına yönlendirildim. dikkatinizi çekerim balans ayarı yapılmasına rağmen titreme geçmemiş ve sorun lastikteymiş! neyse dedim ve orada bulunan görevliden peugeot TÜRKİYE nin telefon numarasını istediğimde bana numara verilmedi. bir baktım servisten sorumlu müdür yanıma gelmiş. bana sorun nedir diye sordu. bende konuyu anlattım. sorumluluğun lastik firmasına yüklendiğini belirttim. o da bizim yapacağımız bişi yok sorun lastiklerinizdeymiş dedi ve gitti. telefon numarasını vermediler yani. bende cep telefonundan internete girerek müşteri hizmetlerinin numarasını aldım ve durumu ilettim. bana yaklaşık 1 saat sonra döndüler ve durumun peugeotla alakasının olmadığını lastik firmasına gitmem gerektiğini belirttiler.

neyse lastik firmasına gittiğimde çok güzel karşılandım ve randevu aldım. abc yetkili servisinin sürekli olarak bu şikayetle araçları kendilerine yönlendirdiklerini anlattılar. aradan 4 gün sonra 21 haziran günü aracımı götürdüm. lastik firmasında yapılan inceleme neticesinde lastiklerde herhangi bir problemin olmadığı tespit edildi. lastik firmasının görevi olmamasına rağmen sırf müşteri memnuniyeti ve çözüm üretme adına 4 lastiğimi söktüler ve balanslarını kontrol ettiler. durum ne biliyor musunuz ?
    abc balans ayarı flan yapmamış! aracın tüm lastiklerinin balans ayarı bozuk ! evet hepsi bozuk ! 2 lastiğin havası da 36 olarak basılmış ! bu nasıl bir iştir ? nasıl incelenmiş bu araç ? bunları görünce yine lastik firması tüm lastiklerime balans yaptı ve test sürüşüne çıktık! yaptığımız sürüşte titremenin tamamen geçtiğini fark ettik ! yapılan bu ekstra hizmetlere rağmen beş kuruşta para almadılar !

bu arada aracım 10000 km olmasına rağmen şimdi de kayıştan ses geliyor
    servise götürmeye korkuyorum

ne yapcaz böyle arkadaşlar
    Balans ayarını nerede yaptırdınız acaba

Sayfa 2/18 İlkİlk 123412 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)