Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası
    Acemi Üye mustafa508 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Avukat
    Model
    508
    Ömer bey güle güle kullanın.Gazlı amortisörleri sert bulmuşsunuz sizin kadar bilmem ama kullanıldıkça bir süre sonra amortisörde hafif yumuşama olmaz mı?
    benim 508 de ön amrtisörlerden gelen bir küçük ses vardı araba hız tümsekleri v.b. yerlerden geçerken yaylanırken bir gacırdama yapıyordu amortisörlerden diye teşhis konuldu bende garanti süresi içinde olduğundan değişim istedim tabi ama amortisör girmez falan dediler bu sırada araba 18000 km de falan neyse sonradan ok dediler ama amortisörler fransadan tam 4 ay sonra geldi. sonradan da anlaşıldı ki amortisörlerin kendisinde bir sorun yokmuş üst bölümde lastikten körük benzeri bir parça var bunun içine kir v.s. doldukça yağsız kalıp ses yapıyormuş.

Şimdide servisle bir türlü uzlaşamadığımız bir husus var ki size danışmak isterim. Benim arabam 90.000 km de ve bilmiyorum buralara hiç yolunuz düştümü ama bizim Ordu'nun ilçelerinin yolları mübalağasız tarla gibidir. bende işim gereği sık sık buralara giderim ve zaman sıkışıklığı nedeniyle pek sakınma şansım da olmaz paldır küldür giderim. Şimdi 100.000 km olunca istiyorum ki bu sizin çatlak tabla benzeri körük takoz hatta aks bilyesi falan gibi arabanın yolda yumuşak gitmesini sağlayan yalıtım parçalarının gerekirse hepsini değişimini istiyorum ancak servis araba da bir sorun yokki diye beni sallıyor. Sizden ricam bu şartlarda 100.000 km kullanılmış bir arabada bunlara benzer hangi parçaları değiştirmeyi önerirsiniz.
    Niyetim arabamı uzun yıllar kullanmak ve bu tür parçaların masrafından çekinmiyorum. maksat arabaya keyifle binmek ama otomobil alt takımlarıyla ilgili bilgilerim ustalara sen şunu şunu değiştir diye dayılanmaya yetmiyor
    bu 100.000 veya belki 120.000 kmde yapmayı düşündüğüm kapsamlı bakımda akü, fren diskleri, motorun taşıyıcı takozlarını ve motor kulağını değiştirteceğim,partikül filtesinin eksikğini bakımını yaptıracağım birde hafif hafif titreme yapmaya başlayan baskı balata volant diğişimini falan yaptıracağım. istiyorum ki alt bakımı da tam olsun. sık sık istanbula yolum düşüyor gerekirse size gelip bir aracı kontrolden de geçirebiliriz.
    yardımınızı bekliyorum. Saygılar.
    Konu mustafa508 tarafından (03-11-2014 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye
    Meslek
    Tasarım
    Model
    308
    Bende ufak bir metal tıngırdaması mevcut... Sol arka kapıyı kapatıncada rahat şekilde duyuyorum sesi metalin metale tıngırdaması...
    Sanırım egzoz bağlantılarından ve pulların birinden geliyor, kronik bir sesmidir bu ömer bey? Bu şekilde bir tecrübeniz varmı?
    İmzada Reklam yasaktır.

Meslek
    Avukat
    Model
    508
    Ömer bey merhabalar.
    Tabii ki size forumdan sorulan her soruya cevap vermek gibi bir zorunluluğunuz yok ama doğrudan size "yardımınızı bekliyorum" diyerek yazdığım mesajı heleki sizin açtığınız bir konunun başlığı altına yazmışken sizin gibi forumun moderatörü niteliğindeki,hemen hemen her konuyu sıkı takip eden bir kişi tarafından gözden kaçıralacağını sanmıyorum.
    Acaba forum üzerinden araç sahipleriyle müşteri ilişkisi kurup ticari fayda sağlamayı etik bulmadığınızdan mı cevap vermediniz?
    En azından kusura bakmayın size bu konuda yardımcı olamayacağım deseydiniz.
    Konu mustafa508 tarafından (05-11-2014 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı mustafa508 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer bey merhabalar.
    Tabii ki size forumdan sorulan her soruya cevap vermek gibi bir zorunluluğunuz yok ama doğrudan size "yardımınızı bekliyorum" diyerek yazdığım mesajı heleki sizin açtığınız bir konunun başlığı altına yazmışken sizin gibi forumun moderatörü niteliğindeki,hemen hemen her konuyu sıkı takip eden bir kişi tarafından gözden kaçıralacağını sanmıyorum.
    Acaba forum üzerinden araç sahipleriyle müşteri ilişkisi kurup ticari fayda sağlamayı etik bulmadığınızdan mı cevap vermediniz?
    En azından kusura bakmayın size bu konuda yardımcı olamayacağım deseydiniz.
    Mustafa selamlar. Ömer kesinlikle bu şekilde düşünen bir insan değildir elinden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışır sonuçta oda bir insan dolayısıyla gözden kaçırmış olabilir farkedince mutlaka cevap verecektir.

Mobil

Meslek
    Avukat
    Model
    508
    Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa selamlar. Ömer kesinlikle bu şekilde düşünen bir insan değildir elinden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışır sonuçta oda bir insan dolayısıyla gözden kaçırmış olabilir farkedince mutlaka cevap verecektir.

Mobil
    Yok ben zaten tenkit olsun diye yazmadım. Zaten kötü bişeyde yazmadım.
    Sadece merak edip bir soru sordum. Ömer bey büyük ihtimalle çoktan görmüştür sorumu diye düşünüyorum. Heralde cevap yazma fırsatı olmamıştır.
    Dünyanın bin türlü hali,insanların başından aşkın işleri var.
    bunlar önemsiz şeyler.
    Dediğim gibi sadece "acaba" dedim zira bundan önce bir kez daha doğrudan kendisine teknik bir konuda benzer şekilde bir sorum olmuştu ona da dönmemişti.

Acemi Üye muhsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makine Dislileri Imalatı
    Model
    508
    Ömer bey her konuda herkese yardımcı olmaya calisiyor kendisinin su aralar isleri yogun olabilir yada mesajınızı görmemiştir diye düşünüyorum çünkü ben ne zaman bir soru sorsam en kisa zamanda cevaplandırıyor sağolsun onun sayesinde birçok sey öğreniyoruz
    2011 PEUGEOT 508 1.6 THP 156 BG ACTİVE 6 İLERİ OTOMATİK SEDEFLİ BEYAZ (80.000 km)

1993 TOYOTA COROLLA 1.6 GLİ 114 BG (387.000 km )

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Öncelikle mesajları yeni gördüm çünkü işten vakit bulabildiğimde ancak foruma bakabiliyorum.

Dediğinizde haklısınız forumda yazılan her mesaja cevap vermek zorunda değilim ancak bilgi sahibi olduğum konularda zaman bulursam cevap verebiliyorum.

Gelelim sorularınıza;
    Öncelikle bozuk olmayan hiçbir parçanın değişimini önermem. Zaten bozulan veya bozualacak parça periyodik bakımlarda kontrol ile kendini belli eder.

120,000 kmye geldiğinizde Triger Setinizi değiştirin ve öneri dahilinde FAP sıvınızı kontrol edebilirsiniz.

Stilgamni
    Öncelikle imzanı kurallar sebebiyle düzelttiiğimi belirteyim.

Böyle kronik bir ses yok. Aracında metal karter muhafaza var ise bundan yapıyor olabilir.

Özellikle belirtmek istiyorum ki her soruyu ilgili konuya yazın ki üyelerde faydalansın. Burada Amortisör değişimi konuşulmakta.

Ben Forum Otomotiv 2013te kurdum ancak ForumPeugeot'u 2009'da kurdum. Buradan ticari bir beklentim olsa zaten şirketi kurar kurmaz banner koyardım. Forumun güzel yapısını ticari çıkarlarla bozmamak adına yaptırmak istediğiniz işlere özel mesaj yoluyla cevap vermeyi tercih ederim.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Meslek
    Avukat
    Model
    508
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle mesajları yeni gördüm çünkü işten vakit bulabildiğimde ancak foruma bakabiliyorum.

Dediğinizde haklısınız forumda yazılan her mesaja cevap vermek zorunda değilim ancak bilgi sahibi olduğum konularda zaman bulursam cevap verebiliyorum.

Gelelim sorularınıza;
    Öncelikle bozuk olmayan hiçbir parçanın değişimini önermem. Zaten bozulan veya bozualacak parça periyodik bakımlarda kontrol ile kendini belli eder.

120,000 kmye geldiğinizde Triger Setinizi değiştirin ve öneri dahilinde FAP sıvınızı kontrol edebilirsiniz.

Stilgamni
    Öncelikle imzanı kurallar sebebiyle düzelttiiğimi belirteyim.

Böyle kronik bir ses yok. Aracında metal karter muhafaza var ise bundan yapıyor olabilir.

Özellikle belirtmek istiyorum ki her soruyu ilgili konuya yazın ki üyelerde faydalansın. Burada Amortisör değişimi konuşulmakta.

Ben Forum Otomotiv 2013te kurdum ancak ForumPeugeot'u 2009'da kurdum. Buradan ticari bir beklentim olsa zaten şirketi kurar kurmaz banner koyardım. Forumun güzel yapısını ticari çıkarlarla bozmamak adına yaptırmak istediğiniz işlere özel mesaj yoluyla cevap vermeyi tercih ederim.
    Aracın trigeri 80.000 km de ses yaptığı için değişti ama gerekirse yine değiştiririm dediğim gibi bu arabayı uzun yıllar sorunsuz kullanmak istiyorum ve hazır masrafa girmişken herşeyinin tam çıkmasını istiyorum o kadar. Size de bu alt takımda ne gibi parçalar zorlu kullanım şartlarında 120.000 km sonucu değişecek olabilir tahmininizce diye sormuştum sadece.
    Vallahi iyi niyetinizden inanın şüphem yok ama hatırlarsanız size özel mesaj yoluyla bir soru sormuştum o zaman da tam tersine özel mesaj atmayın forumda konu açın herkes faydalansın demiştiniz o yüzden bende sizin en son açtığınız konuya yazdım.
    Her neyse.
    Teşekkürler.
    Konu mustafa508 tarafından (05-11-2014 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Belirteyim bu benim son açtığım konu değil. Aracınız 308 değil 508. Size konu açın demişim alakasız bir konuya yazmışsınız.

Özel mesaja yönlendirdiğim konuyu yanlış anlamışsınız. Ticari bir durum söz konusu olursa özel mesaj istiyorum. Aksi halde buranın manası zaten kullanıcıların karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmasıdır.

120.000 km deki aracınızda bozulan bir aksam yoksa değişim de gerekmez.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Meslek
    Avukat
    Model
    508
    Siz beni baştan sona yanlış anladınız. Siz ikidir cevaplamayınca acaba böyle bir sınır mı koydu kendisine diye aklıma gelen bir soruydu sadece ama ziyan yok. Daha önce de dediğim gibi iyi niyetinizden şüphem yok.
    Sizinki sadece forumun konu başlık düzeniyle ilgili bir kaygı imiş.
    Forumda her soru için başlık açmak gereksiz olur diye düşündüm ama eğer gerekiyorsa bundan sonra öyle yaparım.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
    Konu mustafa508 tarafından (06-11-2014 Saat 09:52 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye Parola67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    SAP Yazılım
    Model
    308
    Ömer Hocam merhaba,

Benim aracımda da benzer bir sorun başladı. Sol ön taraftan kasise göre takır takır ses geliyor. Sanki hiç yay yada amortisör yok da metal metal üstüne vuruyormuş gibi. Arada bir de gıc gıc ses çıkartıyor bu esnemelerde. (gıcırtı her zaman ve her kasiste olmuyor) Aracı da oldukça sakin ve nazik kullanan titiz biriyimdir.

18 inc jant var, tabiki diğer ebatlara göre daha sert olur ancak 4 yeni lastik aldım 10 gün önce, ön rotilleri sağlı sollu değiştim.

Açıkçası amortisör mü patlak bilmiyorum dışardan yağ kaçağı görünmüyor lakin patlak olsa aracın sol tarafı sağa göre biraz düşük olur diye düşünüyorum...

Fotoğraf biraz kafamdaki soru işaretlerini netleştirdi; tecrübeli bir pejocu olarak sorum şu olacak; amortisör patlak değilse değişmeli miyim? Değişirsem sağ-sol iki taraf da değişmeli midir? (orijinal pejo amortisör yerine Monroe düşünüyorum ama kararsızım) Yoksa bağlantı aparatlarını değişmek kafi midir? (iç lastik-plastik aksam, tabla körük vs)

Not: Aracı 1 ay oldu alalı, sağ sol amortisör körükleri yırtıkmış, 18 inc lastik olduğu için amortisörler sürekli gergin duruyor demişti ekspertiz firması ve aracın geçmiş durumu hakkında malesef bilgim yok...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)