Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
217 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Yeni Üye toper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ynt: 308 KULLANIŞLI ÖZELLİKLER

Merhaba
    Bendende ufak bir katkı. otomatik kitlemeyi iptal etmek veya devreye sokmak için iki saat aracın bilgisayarından ayarlamanıza gerek yok.
    ön konsoldaki kilit tuşuna uzunca bastığınızda iptal,tekrar uzun bastığınızdada devreye giriyor.
    Peugeot 308 HB 1.6 HDI 6R AUTO PREMIUM ALP BEYAZ

Acemi Üye

Arkadaşlar,
    bence en önemli konuyu da buraya eklemek istedim. Tüm donanım seviyelerinde Cruze control (hız sabitleme ve hız limitlendirme) yaklaşık 200 TL ye takılıyor. Başka hiçbir marka ve model de böyle bir fiyata sonradan ekleyemessiniz.
    enis.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Alıntı viya Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar,
    bence en önemli konuyu da buraya eklemek istedim. Tüm donanım seviyelerinde Cruze control (hız sabitleme ve hız limitlendirme) yaklaşık 200 TL ye takılıyor. Başka hiçbir marka ve model de böyle bir fiyata sonradan ekleyemessiniz.
    enis.
    Ömer'in son yaşadığını lütfen ilgili topicten okuyun. CC olayı hakkında nerdeyse yüzlerce mesaj yazıldı. evet o paralara takılıyor ama......
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Tecrübeli Üye Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Güç Aktarım
    Model
    yok

Bir eklemede ben yapayım
    *Aracınız Premium donanımlıysa aracın kilit düğmesine 1 kere basarsanız kapılar kitlenir bunu takip eden 5 sn. içerisinde bir daha basarsanız süper kilitleme devreye girer ve kapılar hiçbir şekilde içeriden kapı kolu ile bile açılmaz.
    Yani özetleyecek olursak süper kilitleme ile aracınızı kilitlerseniz hırsız camı kırsa bile kapıları hiçbir şekilde açamaz işini kırılan camdan görmek zorunda kalır.
    Remzin kartallar gibi manileri yen aş,layıktır bu vasıflar sana ey şanlı BEŞİKTAŞ

Acemi Üye

Ynt: 308 Kullanışlı Özellikler

Otoparkta aracınızı bırakıp alışverişe gittiniz, döndüğünüzde aracın yerini bulamıyorsunuz, kumanda üzerindeki kapama düğmesine bir kez basarsanız arabanız 4lü flaşörler ve iç aydınlatmaları yakarak size yerini söylüyor. Çok kullanışlı bir özellik daha.
    enis.

Aktif Üye Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    5008

Dün kullanma kılavuzunu okurken heyecanlandım: Geri vitese takınca aynaların istenilen ayara geldiğini yazıyordu. Denedim olmadı. Sanırım comfort'larda yok. Üzüntü ve muz kabuğu :-\
    2011 Peugeot 5008 Premium Pack - Sedefli Beyaz

Acemi Üye
    Model
    3008

Premiumda da yok takma kafana
    Belki Packlerde vardır ya da onlarda da yoktur, hatta bence Türkiye deki araçlarda yoktur...

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

* aracın kontağını kapattıktan sonra 30 sn yada 1 dk içerisinde silecek düğmesini bir kademe açarsanız silecekler camın ortasında kalır kışın çok işe yarıyor.
    viya yazmıştı.bugünlerde işe yarar.tekrar hatırlatmakta fayda var
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Tecrübeli Üye Taylan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Jeoloji Müh.- Cam Fabrika Pak. Müd.+ Şantiye Şefi
    Model
    508 R8

arkadaşlar comfortlarda aux girişi var mı acaba? ben baya bi bakındım ama bulamadım
    Peugeot 508 R8 1.5 HDI Allure Platinium Gri

Yasaklı Üye

Alıntı Taylan Aygen Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar comfortlarda aux girişi var mı acaba? ben baya bi bakındım ama bulamadım
    Stil Paketli ise var.

Torpido gözünde hemen sol tarafta... 2li RCA kablo girişleri var...

Yeni Üye

arkadaslar bi özellikte ben soylıyım yuksek hızlarda frenle beraber ani manevra yaptıgınızda manevra yaptıgınız tarafın sınyalı otomatık yanıyor bı kopege carpmaktan son anda yırttım o zmn fark ettım.

Yeni Üye

Alıntı viya Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba Arkadaşlar.
    Bu başlık altında araçlarımızı kullanırken, araçlarımızın sahip olduğu güzel özellikleri paylaşa biliriz.
    Ben bir kaç tane yazarak başlıyorum.

Comfort araçlar için;
    * Follow me home yok densede aracın kontağını kapattıktan sonra far kolunu bir kez sellektör yapar gibi kendinize çekerseniz devreye girer. Belli bir süre sonra far kendisini kapatıyor.
    * aracın kontağını kapattıktan sonra 30 sn yada 1 dk içerisinde tüm cam otomatik düğmeleri çalışır durumda oluyor.
    * aracın kontağını kapattıktan sonra 30 sn yada 1 dk içerisinde araçtan indiniz baktınız ki camlar açık, araç anahtarınız üzerinde bulunan kumandadan kapama tuşuna basılı tutarsanız tüm camları kapatır, kapıları kitler.
    * aracın kontağını kapattıktan sonra 30 sn yada 1 dk içerisinde silecek düğmesini bir kademe açarsanız silecekler camın ortasında kalır kışın çok işe yarıyor.
    * araç hareket halindeyken silecek suyu atmak istiyorsanız bir defa silecek butonunu kendinize çekmeniz yeterli, suyu belli bir süre kendisi atıyor. Devamlı kolu kendinize çekmenize gerek yok.
    * araçlarımızın klima sistemi klor içermediği için ozon tabakasına zararlı değildir. Gerçekten çok çevreci bir araç.
    * Benim gibi Otomatik dizel 308 kullanan arkadaşlar, aracınız tam otomatik moddayken araç sollarken yada fren yaparken direksiyonun arakasında bulunan vites değiştirme kulakçıkları ile vites büyültüp küçülte bilirsiniz. Aracı manuel moda almanıza gerek yok.harika bir özellik.
    * yol bilgisayarınızdan gündüz farı özelliğini hep açık tutabilirsiniz. güzel bir özellik farımda açık yolumda.

benden şimdilik bu kadar.
    benim bilmediklerimize sizden bekliyorum.
    enis.

Sayın viya,
    2010 model Comfort+elk paketli aracımda Sizin yazdığınız "*aracın kontağını kapattıktan sonra 30 sn yada 1 dk içerisinde araçtan indiniz baktınız ki camlar açık, araç anahtarınız üzerinde bulunan kumandadan kapama tuşuna basılı tutarsanız tüm camları kapatır, kapıları kitler." özelliğini denedim ancak açık camları kapatma işlevini bir türlü çalıştıramadım. Bunu aktif etmem için gereken herhangi bir işlem var mıdır? Yardımcı olurasanız memnun olurum
    hatan61
    Teşekkürler.

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

hatan61 bu özelliğin olması için elektrik paketin olmasına gerek yok benim aracım hiç bir paket bulunmayan comfort modeli ve bu özellik bulunuyor. Araçtan indikten sonra kumandadaki kapıları kilitleme tuşuna 15-20sn basılı tutarsanız camlar otomatik olarak kapanıyor. Eğer bu işlemi denediğinizde camlar kapanmıyorsa en yakın servise gidip durumu bildirin belki anahtarınız tanımlanmamış olabilir.

Yeni Üye

Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı
    hatan61 bu özelliğin olması için elektrik paketin olmasına gerek yok benim aracım hiç bir paket bulunmayan comfort modeli ve bu özellik bulunuyor. Araçtan indikten sonra kumandadaki kapıları kilitleme tuşuna 15-20sn basılı tutarsanız camlar otomatik olarak kapanıyor. Eğer bu işlemi denediğinizde camlar kapanmıyorsa en yakın servise gidip durumu bildirin belki anahtarınız tanımlanmamış olabilir.
    Abdullah arkadaşım,
    Cevap için çok teşekkürler. Tavsiyenize göre tekrar bir deneyip olmazsa servise götüreyim.
    Hüseyin

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Alıntı hatan61 Nickli Üyeden Alıntı
    Abdullah arkadaşım,
    Cevap için çok teşekkürler. Tavsiyenize göre tekrar bir deneyip olmazsa servise götüreyim.
    Hüseyin
    Rica ederim Hüseyin. inşallah olur servise gitmene gerek kalmaz.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

ana ekrandan araç konfigürasyonlarından yapılıyor galiba on/off hali gibi. ama normalde zaten aktif olarak gelmesi gerekli
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı
    ana ekrandan araç konfigürasyonlarından yapılıyor galiba on/off hali gibi. ama normalde zaten aktif olarak gelmesi gerekli
    Reis abi ana ekranda otomatik kilitlenmenin on/off yapılma gibi bir fonksiyonu var fakat camlar için böyle bir fonksiyonu yok diye biliyorum.

Aktif Üye Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    5008

ilginç bir şey oldu radyoyla ilgili; bende 1. kanalda radio virgin var 99.4'de çıkıyor. İzmit'e gittim hafta sonu orada 87'li biryerde çıkıyor, radyo bunu otomatik olarak değiştirdi. Radyodan 1. butona bastığımda kayıtlı frekansın da değişmiş olduğunu farkettim. İstanbul'a döndüğümde tekrar 99.4 oldu. İzmit'e giden arkadaşlar da deneyebilir mi ?
    2011 Peugeot 5008 Premium Pack - Sedefli Beyaz

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı
    ilginç bir şey oldu radyoyla ilgili; bende 1. kanalda radio virgin var 99.4'de çıkıyor. İzmit'e gittim hafta sonu orada 87'li biryerde çıkıyor, radyo bunu otomatik olarak değiştirdi. Radyodan 1. butona bastığımda kayıtlı frekansın da değişmiş olduğunu farkettim. İstanbul'a döndüğümde tekrar 99.4 oldu. İzmit'e giden arkadaşlar da deneyebilir mi ?
    Burak evet aracımızda böyle bir fonksiyon mevcut. hatta ayarlardan bunu on/off yapabiliyoruz yanlış hatırlamıyorsam ayarın ismi REG mod du. Ama tam emin değilim. İstanbulda dinlediğimiz bir radyo eğer başka bir ilimizde farklı frekansdan yayın yapıyorsa otomatik bunu buluyor radyomuz.

Yeni Üye

Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı
    Burak evet aracımızda böyle bir fonksiyon mevcut. hatta ayarlardan bunu on/off yapabiliyoruz yanlış hatırlamıyorsam ayarın ismi REG mod du. Ama tam emin değilim. İstanbulda dinlediğimiz bir radyo eğer başka bir ilimizde farklı frekansdan yayın yapıyorsa otomatik bunu buluyor radyomuz.
    Evet özelliğin adı RDS (Radio Data System). Bu özelliğe sahip istasyonlar arasında en optimal frekansı bularak onu kullanıyor. Ve daha bir çok özellik neyse. İst-Ank. arasında TRT FM. en güzel örneğidir.
    2010 Peugeot 308 HDI Auto6R Premium Siyah

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler