Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 21 ile 38 arası
    Aktif Üye Selim Sümer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kaptan
    Eger esinisin trafikle ilgili cekingenligi varsa / deneyimsizse 3008'den sasmayin. Birakin 107'yi,bircok aractan yuksek bir surus pozisyonu sundugu icin bayanlar kendilerine daha fazla guveniyorlar. En azindan benim esimin hissettigi boyleydi. Benim esim ehliyetini alip bu aracin direksiyonuna gecti. Ve gayet rahat senelerce kullandi. O yuzden durumunuz uygun olduguna gore 3008'den sasmayin.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Bütçe probleminiz yoksa tabii ki her bakımdan terch 3008 olmalı ancak 19-20 TL civarına ikinci el sempatik bir şehir otomobili alayım derseniz. 107 mantıklı seçim olur. Sıfırnı da büyük ihtimalle 30.000 TL gibi bir rakama alırsınız. Piyasada şu marka felaket bu marka çok iyi temasına girmek yersiz. Ülkemizde otomobiller fayda maliyete göre değil, galericilerin ve distribütörlerin yönlendirmesine göre tüketiliyor.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yeni Üye
    Meslek
    bankacı
    Model
    yok
    Alıntı Selim Sümer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger esinisin trafikle ilgili cekingenligi varsa / deneyimsizse 3008'den sasmayin. Birakin 107'yi,bircok aractan yuksek bir surus pozisyonu sundugu icin bayanlar kendilerine daha fazla guveniyorlar. En azindan benim esimin hissettigi boyleydi. Benim esim ehliyetini alip bu aracin direksiyonuna gecti. Ve gayet rahat senelerce kullandi. O yuzden durumunuz uygun olduguna gore 3008'den sasmayin.
    Sİzin gibi davranmak en mantıklısı,

Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Bu arada sıcak bir konuyu anlatayım. çok yakın bir aile dostumuzun üniversite 3 e giden kızına bir süredir araç arıyordum. babası 0 km.de. 1.2 lt düz vites baz paket polo olsun dedi. (ben 28.000 TL ye alabiliyorum ancak VW şuanda sipariş bile almıyor tüm Türkiye kotası satılmış) . Gezdik dolaştık. bugün sabah Fiat 500 1.2 lt. 69 bg. dualogic vites lounge paket (cam tavan blue& me ve birsürüv başka özellikli...) sedefli beyaz 2009 model kazasız 39.000 km.de aracı sahibinden 28.500 TL ye aldık. Herkes çok mutlu akşama kutlamasını yapacağız. Babası bile aracı görünce bayıldı. o boş poloya para vermediğim için çok keyifliyim dedi.

Meslek
    Kaptan
    Güzel karar vermişsiniz Reis Bey.Bence ufak otomobiller içerisinde en şirini.Birkaç sene önce ben de bakması için eşimi Fiat showroom'una götürmüştüm.Ama yukarıda belirttiğim sebeplerden ötürü oturması ile kalkması bir olmuştu.Hala sahip olmanın hayalini kuruyorum.

Tecrübeli Üye Ghost Hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış & Servis
    Model
    406
    Birsuredir 107 konusunu takip ediyor olup araci az gorup incelemek kismet olmadigi icin yorumsuz kaliyordum bugun trafikte gordum ve arka koltukla bagaj kapagi arasindaki mesafeyi gorunce inanin irkildim bende cok olumsuz kanaat oluştu

Ghost Hunter &TR'de İLK ve TEK

Aktif Üye sarman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107
    Değerli arkadaşlar, 107 hakkındaki yorumlarınızı sıkı takip ediyorum. Bana şu seceneklerde bir araba tavsiye edermisiniz?

1. Benzinli olsun ( çünkü ist. içi ve 10 km yi geçmeyen mesafelerde kullanacağım)
    2. Otomatik olsun ( çünkü hanım da kullanıyor)
    3. Ekonomik olsun ( çünkü cebi yakıyor)
    4. İki kişi için yeterli olsun ( Yani ikimizin alışverişini taşısın, gerekirse 2 de arkadaşımızı gezdirebilelim)
    5. Kısa boylu olsun ( İst da par sorunu malum)
    6. Dönüş yarıçapı mümkün olan en darı olsun ( ist. da manevra yapmak, araçların arasından geçmek için)
    7. Bakımları ucuz ve kaliteli olsun
    8. Yere çok yakın olmasın ve ön arka yaklaşma açıları yüksek olsun ( malum ist. çukurları)
    9. Ucuz olsun

Benim tercihim Range Rover ( sport değil) ve eşimin tercihi Cadillac Eldorado ( En kötü şartla Ford Mustang)

Şaka bir yana, piyasa ya yeni girmiş Skoda citygo, Peugeot 107 başa oynuyor.

Fiat Panda yı Fiat Bayi ve servisi olan akrabam "asla" dedi o na saygı duyarım, Fiat 500 pahalı ve çok dar ( karşı komşum aldı 4 ay dayanabildi gitti kendine Audi a1 aldı)

Başka varsa fikirlerinizi almak isterim, kriterler bunlar

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107
    Ghost Hunter kardeşim, biliyorum, haklısın buluşmalarda benim araba dikkatini hiç çekmemiştir. Ama arzu edersen inceleyebilirsin ( benim arabam Peugeot 107)

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok
    Alıntı ANKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumu ve sorunun soruluş biçimini beğenmedim ama herkesin bir tarzı var deyip geçeyim.
    Ben her zaman için biraz daha özenli yorumlar yapmaya gayret ediyorum. Ve bu forumdaki herkese çok saygı duyuyorum. Açıkçası bu bozulsun istemiyorum. Çünkü her zor zamanda herkes elinden geldiğince yardımcı oldu ve hiçbir sorum cevapsız kalmadı. Yani Bahadır Bey size karşı özel bir tepki falan da geliştirmedim ama bu tarz yorumları ve yaklaşımları kendi adıma çok doğru bulmuyorum. Sonuçta hepimiz yorum yapıyoruz. Dileyen istediği oranda dikkate alıyor ya da almıyor. Burada amaç paylaşım sonuçta.
    Bu yazdıklarımı da savunma amaçlı yazmıyorum sadece araba bilgim ile ilgili mini bir paylaşım yapma gayretindeyim.
    Bence bir araba ile yorum yapmak için onu 5-10 sene kullanmak gerekmiyor. ...............
    Bende cevap tarzınızı beğenmedim , özellikle her şeyi bilen edasıyla yazılan açıklamalara nedense hiç haz etmiyorum.
    Ama uzatmayıp soruyu soran arkadaş istediği cevabı almıştır diye umuyorum.
    Bi buluşmada karşılıklı muhabbet eder , açıklamalarımızı veya sorularımızı bir birimize beğendiririz .

Saygılar

Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Güzel karar vermişsiniz Reis Bey.Bence ufak otomobiller içerisinde en şirini.Birkaç sene önce ben de bakması için eşimi Fiat showroom'una götürmüştüm.Ama yukarıda belirttiğim sebeplerden ötürü oturması ile kalkması bir olmuştu.Hala sahip olmanın hayalini kuruyorum.
    Selim araç gerçekten çok şık , dün akşam yaklaşık 1 saat boyunca içindeydim. Aldığımız mükemmel korunmuş bir örnek. Apartmanda görenler sıfır km. değil mi diye sordular. 2009 yılında ilk gelen örneklerden olduğu için aşağıdaki pakete sahip,
    -1.2 lt. 69 bg. benzinli
    -dualogic otomatiklerştirilmiş düz vites
    -hill holder
    -ESP/ASR
    -City modlu direksiyon sistemi,
    -Fonksiyonel direksiyon
    -Cam tavan
    -Beyaz kokpit + direksiyon +bej renk döşemeler
    -Otomatik klima
    -düşük profilli lastikler
    -arka park sensörü
    ön sis farları
    -krom paketi, sedefli beyaz boya
    -windows blue & me donanımı/sesli kontrol + bluetooth
    Bir bayan veya iki kişilik çekirdek aile için çok güzel ve şık bir araç.boyutları ufak ancak iç hacmi platform kardeşi opel adam dan da aynı segmentte yer alan Mini den de daha rahat. ayrıca her boşluğa sığıyor, ufacık yerlerde dönebiliyor.
    Aynı pakete ve motora sahip sıfır km. olanları 43.500 TL civarına alınabiliyor.

Meslek
    Satış & Servis
    Model
    406
    Alıntı sarman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ghost Hunter kardeşim, biliyorum, haklısın buluşmalarda benim araba dikkatini hiç çekmemiştir. Ama arzu edersen inceleyebilirsin ( benim arabam Peugeot 107)
    Sarman agbi merhaba
    senin 107'in oldugunu biliyorum ama incelemek ve yakından bakmak birtürlü denk gelmedi birdahaki ilk buluşmada inceleyecegim sen ve aracın birbirinize çok yakışıyorsunuz ters orantı misali siyahle beyaz gibisiniz.

Meslek
    Kaptan
    Ferhan Bey,bence siz Kia picanto'ya bakın.İstediklerinizin çoğunu karşılıyor.

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107
    Alıntı Ghost Hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarman agbi merhaba
    senin 107'in oldugunu biliyorum ama incelemek ve yakından bakmak birtürlü denk gelmedi birdahaki ilk buluşmada inceleyecegim sen ve aracın birbirinize çok yakışıyorsunuz ters orantı misali siyahle beyaz gibisiniz.
    Sağolasın beni daha haşmetli gösteriyor değilmi? )))))))

Meslek
    Satış & Servis
    Model
    406
    Sağolasın beni daha haşmetli gösteriyor değilmi? )))))))
    gösteriyor biraz hafif kalır bence zaten öylesin. Padişahım çok yaşa

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107
    Ferhan Bey,bence siz Kia picanto'ya bakın.İstediklerinizin çoğunu karşılıyor.
    Merhaba, Kia Picanto yu ilk başta elemiştim. Sebep ise otomatik vitesi tipi nedeni ile 7,2 lt/100 km (fabrika verisi) şehir içi değer gösteriyor. Oysa Citygo ve 107 de yaklaşık 2lt daha hesaplı.
    Ablam mevcut Corsa CD (dizel değil) ini değiştirecek, bu nedenle araştırıyorum. Onun arabası da picanto kadar yakıyor ama çok daha konforlu ve boyu nedeni ile daha büyük bagaja sahip.
    Citygo şimdi başa oynuyor, çünkü 107 den farklı olarak hillholder ı var ve bagajı biraz daha büyük. Bu arada 107 nin eni 1,655 mm, picanto nun ise 1,595 mm bu ebattaki arabalarda aradaki fark çok önemli boyutta. Belki VW Up ı bekleriz ama 107-c1-aygo gibi up-citygo da kardeş, belki değmez citygo veya 107 alırız ilginize çok teşekkürler.

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107
    Alıntı Ghost Hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gösteriyor biraz hafif kalır bence zaten öylesin. Padişahım çok yaşa
    Dostlar sağolsun

Yeni Üye
    Meslek
    bankacı
    Model
    yok
    Değerli arkadaşlar, 107 hakkındaki yorumlarınızı sıkı takip ediyorum. Bana şu seceneklerde bir araba tavsiye edermisiniz?

1. Benzinli olsun ( çünkü ist. içi ve 10 km yi geçmeyen mesafelerde kullanacağım)
    2. Otomatik olsun ( çünkü hanım da kullanıyor)
    3. Ekonomik olsun ( çünkü cebi yakıyor)
    4. İki kişi için yeterli olsun ( Yani ikimizin alışverişini taşısın, gerekirse 2 de arkadaşımızı gezdirebilelim)
    5. Kısa boylu olsun ( İst da par sorunu malum)
    6. Dönüş yarıçapı mümkün olan en darı olsun ( ist. da manevra yapmak, araçların arasından geçmek için)
    7. Bakımları ucuz ve kaliteli olsun
    8. Yere çok yakın olmasın ve ön arka yaklaşma açıları yüksek olsun ( malum ist. çukurları)
    9. Ucuz olsun

Benim tercihim Range Rover ( sport değil) ve eşimin tercihi Cadillac Eldorado ( En kötü şartla Ford Mustang)

Şaka bir yana, piyasa ya yeni girmiş Skoda citygo, Peugeot 107 başa oynuyor.

Fiat Panda yı Fiat Bayi ve servisi olan akrabam "asla" dedi o na saygı duyarım, Fiat 500 pahalı ve çok dar ( karşı komşum aldı 4 ay dayanabildi gitti kendine Audi a1 aldı)

Başka varsa fikirlerinizi almak isterim, kriterler bunlar
    YAris de mantıklı olabilir.Fazla sorun çıkarmıyor kullanan yorumlarına göre.

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107
    Evettt.. Oturup tekrar inceledim. Direksiyonunun hem derinlik hemde yükseklik ayarı var diye yazmış biri ama baktım sadece yükseklik ayarlı sürücü koltuğu var. Bu ablam için bir artı. Yakıt tüketimi daha fazla ve bunda da hilholder yok. CVT vitesler geri kaymayı önlüyorlarmı? araştıracağım, öğleyse problem yok. bagaj 286 lt, en 1695 mm güvenilir bir motor ve marka. Ama fiyat konusu... sıfırı en hesaplı hali ile 38,600 TL yani 8 bin tl pahalı. İkinci elde 32,500 den yükseliyor. Yani bir de aracın yanında bakmak ve test sürüşüne çıkmak lazım gibi.

İlginize teşekkürler

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler