6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Yasaklı Üye
    Meslek
    Bilgisayar Müh.
    Model
    5008

Peugeot 5008 3. Sıra Koltuklarına Sadece Çocuklarmı Sığar??? Buyrun bakın!!!

Selam arkadaşlar. Artık şu ön yargıya son verme zamanı geldi sanırım.

Ayrıntıları anlatmam gerekirse şöyle.

Arabanın tüm koltuklarını 3. Sıraya birisini oturtacakmış gibi hizaladım, Sonra resimleri çekerken hiç bir koltuğun ayarına kesinlikle dokunulmamıştır. Bu koltukların hepsine tek tek oturdum ve resimledik. Yani anlayacağınız üzerede 7 koltuğada aynı anda benim gibi yetişkinler rahatlıkla oturabilirler. 7 kişiyede gayet fazla diz mesafesi kalıyor.
    1.83 boyundayım, 85kg 'ım. Ben iddia ediyorum ki, en arkada Uzun yolculuklarda oturabilirim. Oturma pozisyonumdan bahsedeyim. Çok fazla dik oturmadım çünkü arabanın içerisinde yayılarak bile oturduğumda diz mesafemin ne kadar fazla olduğunu görmenizi istedim. Bunun yanında ise 3. sırada otururken tavan ile başım arasında ki mesafeyi gösteren resimde de bilakis dik oturdum ve tavan ile kafam arasında 3-4 parmaklık mesafe bulunuyordu. Bu kadar lafdan sonra sıra geldi resimlere, fotoğraf makinesi yettiğince en iyi anlaşılır açılardan fotolar çekmeye çalıştım.

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    test ölçümleri herşeyi anlatıyor.. paylaşım için teşekkürler..

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    uzun yolculuklarda yetişkinler için rahat kullanım sunacağı konusunda tereddütlerim var açıkçası.
    ama son derece pratik oldukları da bir gerçek.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Yasaklı Üye
    Meslek
    Bilgisayar Müh.
    Model
    5008
    En arka koltuklarda bir keresinde annem ve babam yolculuk yapmışlardı. Yolculuk süresi yaklaşık 2.30 saat sürdü. Rahat olduklarını söylediler ancak tabi herkesin oturuş pozisyonuna göre rahatlık kavramı farklı olduğu için iddiaa etmemiz mümkün değil. Sadece çok elzem durumlarda çok büyük fayda sağladığı kesin. Şöyle bir bilgi eklemek istiyorum. Genelde dergilerde ve gazetelerde arkasına sadece çocuklarını sığabileceğini ve yetişkinlerin sığamayacağını söyledikleri için böyle bir resimleme yapma gereği duydum. Yani yetişkinlerde sığabildiğini göstermek için. Konfor konusunda dediğin gibi uzun yolda sıkıntı çıkartabilir, ama 7 kişi almak zorunda kalıyor isen senide yarı yolda bırakmıyor.

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Çok güzel bir çalışma. Emeğinize sağlık.

Ben de böyle keskin yorumlara kızıyorum. Bir keresinde de 208 test videosu izlerken "Peugeot'un bayanlara hitap etmek için çıkardığı...." diye başlayan bir cümle ile başladı test, direk kapattım.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Yasaklı Üye
    Meslek
    Bilgisayar Müh.
    Model
    5008
    Alıntı Can ÖNEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir çalışma. Emeğinize sağlık.

Ben de böyle keskin yorumlara kızıyorum. Bir keresinde de 208 test videosu izlerken "Peugeot'un bayanlara hitap etmek için çıkardığı...." diye başlayan bir cümle ile başladı test, direk kapattım.
    Aynen birde şu olay var. 10 tane yazı bulsam hepsinde aynı şey yazılmıştır. Ve hep birbirinin kopyası. Hiçmi unique bir yazı olmaz. Şundan eminim o yazıları yazanlar arabanın yüzünü dahi görmüyorlar, google da aratıyorlar, çıkan yazıları okuyorlar sonrada okudukları yazıların iki bi yerini değiştirip kendileri yazmış gibi yayınlıyorlar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)