12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Flaş!!! Peugeot 301, 41 litre mazot ile 1164 yol yaptı!

Peugeot, Türkiye’de bir kez daha son derece iddialı bir yakıt tüketim testi gerçekleştirdi. Peugeot Türkiye, dizel motorlarının verimliliğini ve yakıt ekonomisini Türkiye yol şartlarında ispat etmek için Demir Bükey Akademi ile yola çıktı. Bu yolculukta Peugeot’nun yepyeni ve Türkiye şartları için son derece uygun olan sedan modeli Peugeot 301 kullanıldı.Yeni Peugeot 301 1.6lt HDi dizel motor ile gerçekleştirilen test ile Türkiye’yi Kuzey’den Güney’e en düşük yakıt tüketimini elde ederek bağlamak hedeflendi. Peugeot 301 1.6lt HDi 92 HP manuel şanzımanlı versiyonla, 100 kilometrede ortalama 3.5 litrelik tüketim değeri ile Sinop Burnu’ndan Anamur Burnu’na 1164 kilometre geride bırakıldı.

Demir Bükey Akademi tarafından düzenlenen bu testin ardından toplam 1164 km geride bırakıldı. Test boyunca ulaşılan ortalama hız 74 km/s olarak tespit edildi. Ortaya çıkan yakıt tüketim sonucu ise 3.5 lt oldu. 40.75 lt yakıt tüketimi ile sonuçlanan bu test ile Peugeot 301 ne kadar ekonomik tüketim sonuçlarına imza atabileceğini rahatlıkla ispatlamış oldu. 50 lt’lik yakıt deposu olan Peugeot 301 bu sonuçla bir depo yakıtla 1428 kmyi geride bırakabileceğini ortaya koydu. Yeni Peugeot 301, bu test sürüşü ile güvenli ve konforlu olmasının yanısıra yakıt tasarrufunu ve avantajlı kullanım ekonomisini de kanıtladı.

bu da kahramanımız. kendisini tebrik ediyorum.
    Konu TanerHoca tarafından (09-02-2013 Saat 18:31 ) değiştirilmiştir.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)