8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Yeni Üye type-r-may - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    elektronik

206 gti için bi kaç tavsiye ?

arkadaşlar valla konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın bulamadım bi türlü 206 gti ile ilgili bi form , şimdi öğrenmek istediğim bi kaç şey var
    1-sizce 206gti 2002 model orjinal bi gti nasıl bi araçtır alınırmı ?
    2-gti tüp(lpg) sıkıntı olurmu ?
    3- honda civic 2000 model aracım var zaten takas düşünüyorum gti mı yoksa "sen honda ya devam et kardeş " mii dersiniz
    kısacası olumlu olumsuz yönleri nelerdir vee ennn önemlisi bu araç km de ne yakıt tüketir lpg veya benzin , GTi kullanan arkadaşlar varsa çok makbule geçer şimdiden teşekkürler .

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    206 Gti öncelikle motor olarak genelde sorunsuz bir araçtır aynı motor 406 larda ve 407 lerde de kullanıldı. Doğru tercih ile lpg de kesinlikle sorun çıkartmayan bir motor.

GTİ sahibi olupta zorlamadım sıkıştırmadım diyen insanlar bana hiç inandırıcı gelmez, 206 gti larda uygun fiyatları yüzünden piyasada çok fazla el değiştiren bir araç ve bu yüzden ciddi anlamda bakımlı ve özenilmişini bulmak biraz sıkıntılı olabilir daha doğrusu zaman alabilir.

Kendi adıma bir 106 yada 306 GTi kadar kendi sınıfı için yeterli bulmuyorum.maddiyat elveriyorsa 206 rc çokdaha mantıklı bir seçenek olur. uzun zamandır dizel kullandığım için lpg tüketimi hakkında pek bi fikrim olmamakla birlikte sakin kullanımda stock bir 206 gti 26 27 krş az yakmaz diye düşünüyorum km de.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Acemi Üye sahin-peug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PEUGEOT CİTROEN YEDEK PARÇA
    Model
    308
    GTI serisi içinde 206 tavsiye etmeyeceğim bir araçtır,temizini bulmanız oldukcada zor ,araçtan beklentiniz nedir bilmiyorum ama sizi hayal kırıklığına uğratabilir GTI alacaksanız 306 alın derim ama temizini bulursanız yoksa sıkıntı yaşarsınız,
    308 DV6C Auto6R,
    306 GTI ŞEYTAN KIRMIZI

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Alıntı sahin-peug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GTI serisi içinde 206 tavsiye etmeyeceğim bir araçtır,temizini bulmanız oldukcada zor ,araçtan beklentiniz nedir bilmiyorum ama sizi hayal kırıklığına uğratabilir GTI alacaksanız 306 alın derim ama temizini bulursanız yoksa sıkıntı yaşarsınız,
    Şahin hocam bütün 306'lar senin ki gibi değil ki Hakikaten çok başka araçtı o, daha önce öyle bir stok 306 görmemiştim ama öylesini bulmak zor...

Eski bir 206 GTI kullanıcısı olarak kullandığım en keyif verici araç diyebilirim. > http://www.forumpeugeot.com/showthre...N-S-T-E-R-quot

GTI'a geçme nedeniniz nedir? Performans mı? Eğer böyle ise kaç kuruş yakar, LPG sıkıntı yaratır mı sorularını çıkarın aklınızdan Yakıtı düşünecekseniz hiç girmeyin GTI işine. Ben her binişimde benzin koyduğumu bilirim Performans düşünecekseniz kesinlikle LPG girmiş bir araç almayın. LPG takılmış sonra sökülmüş bir araçta bile performans kaybı yaşanır.

Son olarak yüksek kasko fiyatı (tehlikeli araç kategorisinde olduğundanmış ) pahallı yedek parçaları ve 2.0 motor vergisi ile nazlı bir araç olduğunu hatırlatırım
    Amaç keyif ise bunlara değer...

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Yeni Üye type-r-may - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    elektronik
    yakıt olarak çokta düşünmüyorum sadece bilgi amaçlı sordum şuan bindiğim civic de benzinli zaten 35 krş dan aşağı yakmıyor , aracın temizliği hakkında da arkadaş araç sahibi yani tamponlarını boyatmış çizitikten ötürü ve sol kapı da avuç içi tabiriyle boya varmış kazası kaydı kuydu yokmuş
    plakasını veriyim araç izmir selçukda 35 plaka FF 118 , plakalı buz mavisi 17" jantlı gti belki tanıyan vardır gönlüm istiyor ama ben istanbuldayım o izmirde sırf yol masrafları felan canımı sıkıyor ee tabi haliyle hayal kırıklığı yaşamaktanda korkuyorum şuanki civic im göz bebeğim öle söliyim her şeyi ile tek tek uğraştım ve güzel bi işçilik çıktı sahibinden linkinden bakabilirsiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3924934/detay/

Tecrübeli Üye orhun57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    206 Gti çok zevkli bir araçtır her GTI gibi. Öyle inanılmaz yakmaz araba basmadığınız sürece. Pişman edeceğini de sanmam sonuç olarak performans olarak kullandığınız araçtan çok çok önde. Fakat GTI yerine eğer durumunuz müsaitse rc olmanızı öneririm. GTI 136hp, RC 180 hp. Aradaki fiyat farkı güç farkı kadar değil yani hem RC'nin o koltukları yeter.
    2011 Peugeot 308 Auto6R 112 hp Comfort Pack Executive Paket

2014 VW Golf Mk7 1.6 TDI Comfortline + 2014 VW Golf Mk7 1.4 TSI Highline

Yeni Üye
    Meslek
    tekniker
    Model
    206
    Araca çökmediğiniz sürece lpg de 30 kuruş aşşağısı yakar.Lpg de çok performans kaybı olmuyor.Sürüş konusunda ise hondalardan daha zevkli.Direksiyona geçtiğiniz zaman sizi wrc havasına sokuyorYol tutuşuda gayet iyi 180-190 km hızlarla virajlardan geçtim gayet olumlu yol tutusu.Kaporta aksamı çok iyi değil.Frenleri gayet iyi. 1. vitesi iyi değil 2 ve 3 de bu açığı kapatıyor.Yapılan hızı hissettirmiyor.Motoru sağlam yıpranmamıs kaporta kısmı oynanmamıs bakımları özenle yapılan gtileri bakın.Piyasada dökük gti çok.
    suyum sert akar ama bir gül yaprağıdır gönlüm

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Üzerinde çalışılmış ya da modifiye edilmiş bir GTi dan uzak durmak lazım. O kendi sahibinin dilinden anlar çünki. Hiç ellenmemiş fabrika çıkışı bir GTi bulursanız almanızı öneririm. Ancak üzerine birkaç bin TL ekleyip yine aynı şekilde fabrika çıkışı haliyle bir RC bulursanız daha iyi olur. LPG ve performans birarada olma. benzini koyar keyfinizi yaşarsınzı GTi tarzı hot hatchlerde......Piyasada çok çok azda olsa fabrika çıkışı haliyle bu tip araçlar bulabilmek olası. ancak biraz şans ve çok aramanız lazım.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)