Sonuçlar: Hangi İstasyondan benzin/mazot alıyorsunuz?

Katılımcı sayısı
265. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Shell

85 32.08%
  • Opet

86 32.45%
  • Petrol Ofisi

32 12.08%
  • BP

8 3.02%
  • Alpet

1 0.38%
  • Aygaz LPG

0 0%
  • Total

40 15.09%
  • Full

8 3.02%
  • Diğer

5 1.89%
Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
282 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Yasaklı Üye

Ynt: Hangi İstasyondan benzin/mazot alıyorsunuz?

Alıntı cmr_cihangir Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı
    Ben ve siteden berker arkadaşım Shell GTL den memnun kalamadık çünkü 2-3. depodan itibaren araçta bir ses artışı sezdik. Alt devirlerde verdiği ufak canlanma harici hissedilir bir farkı da yok. Ben Shell veya BP den alıyorum.
    İlginç bir durum. Bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım. Her ne kadar araçlarımız aynı motora sahip olsa da başka kıstaslarda etkili olabilir (motorun km si, yılı, otomatik vites farkı vs.) diye düşünüyorum. Yanlış anlaşılmakta istemem araç bilgisi çok kuvvetli bir sürücü olduğumu iddia edemem. Ancak aracını genelde sakin kullanan biri olarak; shell gtl performans artışından ziyade yakıt tasarrufunda müspet netice verdi. Beklentim de buydu zaten. Merak ediyorum Gtl yakıtı hep aynı yerden mi aldınız? Bilgi verirseniz sevinirim.
    zamanında GTL yakıtı aynı yerden alamamıştım... Çünkü o zamanlar yani GTL yeni çıktığında her yerde yoktu. Gerçi hala heryerde yok ancak bir kere getiren yer genelde hep getiriyor. Benim ankarada aldığım 2-3 yerde bir gidiyordum GTL kalmadı normal verelim, GTL gelirmi gelmez mi belli değil bir daha fln demişti pompacılar...

Birde GTL geldiği zamanda EPDK benzin/mazot fiyatlarına el koymuş ve büyük oranda indirime gitmişti. Haliyle GTL de o zaman normal mazot fiyatından satılmak zorunda kaldığından SHELL yetkilileri o zamanla tam anlamıyla istikrarlı bir şekilde mal getirememişti...

Şimdi ise yaklaşık litrede 10-15 kuruş gibi bir ekstra fiyat etiketi ile satılıyor. Bu nedenle istasyon sahipleri satış yapabililiyorlarsa ürünü getirmeye devam ediyorlar...

Şahsi fikrim GTL in aman aman bir yakıt ekonomiside sağlamadığı yönünde(tabiki kullanıcıdan kullanıcıya fark gösterir). Ayrıca litre başına 0,15TL gibi bir fark vermekte istemem. Neticede 60 litrede yani bir depoda 9TL gibi bir rakam ediyor. Ayda 2 depo mazot kullanan birisi için 18TL , yılda 216TL ederki neredeyse bir bakım fiyatı parası çıkmış olur...

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

EPDK'nın kırsal motorin satışını tamamen yasakladığı doğru mu? Konuşulanlara göre eurodizelden başka birşey satılmayacakmış artık

Edit: Araştırırken şöyle bir habere rastladım..

http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...vlet-kazanacak
    Fiorino 1.3 Emotion

Acemi Üye

Bende PO dan alıyorum OPET,SHELL,BP yi de çok denedim içlerinde belki kalitesinden ama en az yakanı PO,kampanyalarında doğru söylüyorlar bence.

Kırsal için de benzinciler her 10 müşterinin 8 i kırsal alıyor diyorlar,şaşırdım kaldım.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 hdi 90hp Kum Gri Stil Paket

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok

Ben sürekli Opet ten alıyorum. Otobil kullandığımız için %6,5 indirimli oluyor.

Yeni Üye

Bipper İçin EURODİZEL Yakıt!!! Shel mi Total mi???

Arkadaşlar aracımı yeni aldım. İlk depomu opetten doldurdum. fakat araç motor sesi bana biraz sesli çalışıyor gibi geldi. İnternette biraz araştırma yaptım TOTAL excellium denen bir eurodizel çıkartmış hem aracın çekişini arttırdığını hemde aracın daha sessiz çalıştığını söylüyor. Aranızda tecrübeli arkadaşlar vardır. Bu araç için hangi akaryakıt istasyonunu önerirsiniz. Kararsız kaldım Shell mi Total mi

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Ynt: Bipper İçin EURODİZEL Yakıt!!! Shel mi Total mi???

*GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Yasaklı Üye

Bu konuda baya bir araştırmam oldu vakti zamanında. GTL'inden neredeyse tüm eurodiesel leri denedim. Sonuç olarak TOTAL Excellium yada Shell Eurodiesel(normal olan - GTL olmayan) kullanıyorum.

OPET kesinlikle gürültülü ve hiçbir artısı yok. TOTAL sessiz ve yakıtı kısmen düşürüyor, SHELL - TOtal'e çok benziyor TOTAL'den biraz daha gürültülü ama daha az yakıyor. Ayrıca okul'umda Shell istasyonu olduğundan almak kolay olduğu için alıyorum.

Yeni Üye

bende TOTAL in aracı sessiz çalıştırdığını duydum. başka bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

Shell, Total ve bp öneririm bende. Bu 3ünün yakıtı oldukça kaliteli. Shell GTL i bende beğenmedim.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Acemi Üye

bu tip şeylere meraklı birisi olarak yazıyorum.benim uzun süredir yaptığım denemeler sonucu en hoşuma giden yakıt total excellium.vallahi bu yakıtı ne zaman alsam,motor sesinin azaldığını hissediyorum.birde sürekli gittiğim yolda,denedim.kesinlikle daha az yakıyor,petrol ofisi ve shell in yakıtlarına göre.fakat en büyük artısı motorun sessiz çalışması.deneyin farkı göreceksiniz.
    Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin bir lafa bakarım laf mıdır? diye,birde söyleyene bakarım adam mıdır? diye.Mevlana

Yeni Üye

totalden aldım gerçekten fark var tavsiye ederim

Acemi Üye
    Meslek
    öğrenci
    Model
    yok

shell gtl den daha verimlisi yok bence performans acısından farkını hissettiriyor.

Aktif Üye

Kullandığım araç otobil' li şirket aracı. Yol güzergahımın üzerinde olması, geniş alanı, dinlenme tesisi, düzen ve temizliği nedeni ile de Çamlıca otobanı Kurtköy Opet (mehmetçik vakfı) sıklıkla uğradığım yerdir. Hergün işe gitmek için 105 Km. yol gidip, 105 Km. dönüyorsanız başka özelliklere de dikkat ediyorsunuz

Yakıtından da bu güne dek bir şikayetimiz olmadı bunu da ekleyeyim.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

hergün 210 km. yo...l hem de İstanbul cehenneminde Allah sabır versin....Sevgili arkadaşımız Ömer de Bahçeşehir Körfez arası yüzlerce km. yapıyor.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Aktif Üye

Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı
    hergün 210 km. yo...l hem de İstanbul cehenneminde Allah sabır versin....Sevgili arkadaşımız Ömer de Bahçeşehir Körfez arası yüzlerce km. yapıyor.
    İyi dilekleriniz için teşekkürler reisG. Ömer arkadaşımız ile güzergahımız hemen hemen aynı (ama onun güzergahı benim güzergahımı dövermiş ). Bende K.Çekmece - Dilovası gidip geliyorum.

Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Dilovası derken , orası kimyasal tesislerinin olduğu bir bölge işyeri orada mı?

Aktif Üye

Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı
    Dilovası derken , orası kimyasal tesislerinin olduğu bir bölge işyeri orada mı?
    Evet, Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde. Tem' de dilovası rampasını inerken solda kalır ama kot farkından dolayı yoldan görünmez. Bizim işimiz kimyasal değil ama. Teneke ve plastikten kutu ve kova yapımı müşteri pörtföyümüz ise boya ve kimya sektörüdür.

Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Ben de denizclik sektöründeyim. Şimdiki firmam hampetrol taşımacılığı yapıyor. Bundan evvelki ise kimyasal tankerlerle kimyasal hammade taşıyordu. Dilovasına epey yük getirdiğimiz olmuştu.

Aktif Üye

Sizin sektörden MSC ve TURKON ile halen yoğun (son zamanlarda özellikle Turkon) çalışıyoruz. Önceki yıllarda da MAERSK ile çalışmalarımız olmuştu. Konteyner taşımacılığı ile plastik hammeddesi ithal ediyoruz.

Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Turkon'un iyi bir konteynır filosu olmasına rağmen son bir yıldır personel maaşlarını 2-3 ay geriden ödeyerek işi çeviriyor.

Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)