Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 21 ile 26 arası
    Yeni Üye a2rman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inşaat mühendisi
    Model
    308
    antalyada bu soru sorulmaz arabaya binince 5dk hareket halinde cam açık gidiyorum.sonra 16-17 derecede 3 ya da 4. kademede.burda zaten 45derece fix abimin araba siyah o 3-4 derece daha fazla gösteriyor.
    2012 308 1.6 VTI 120HP active manuel

Tecrübeli Üye EmRaH. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Özel Sektör ( Kimya )
    Model
    106
    bu sene 106 ile gelicem antalyaya bakalım klimasız napacaz
    106 Quik Quik ...
    StocKSilve®

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Alıntı ANKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben öncelikle aracın güneş altında çok ısınmaması için kocaman bir ön cam güneşliği aldım, yan camlara da siyah perde taktım (şu portatif olanlardan) araca binince bunları çıkarıp aracı çalıştırıyorum, camlarımı açıp içerideki sıcak havayı dışarı çıkarıyorum bu arada fanı da 3. kademeye getirip klimayı açmadan çalıştırıyorum. 2-3 dakika sonra camları kapatıp klima+sirkülasyonu açıyorum yine 3. kademede, benim klimayı açtıktan sonra yaptığım kilit şey klima üfleme ayarını camlara ve alt hava kanallarına yönlendirmek oluyor. Yüzüme doğru üfleyince hep hasta oluyorum. Araba yavaş yavaş çok güzel bir şekilde soğumaya başlıyor. 308'in devasa bir ön camı olduğu için araç çok ciddi ısınıyor ve klima da çok güçlü değil ancak bu yöntemle nispeten çok daha sağlıklı bir soğuma sağlayabiliyorum...
    tam bir "klima kullanım manifestosu" olmuş.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Aktif Üye Selim Sümer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kaptan
    Ankara /konya gibi kuru bolgelerde klimasiz seyehat belki ise yarar AMA biz sahil kesimlerinde yasayanlar icin aksini dusunemiyorum dogrusu.sicak saatlerde klima calistirsam bile sirtim terliyor benim.hele butun gun direksiyon arkasinda olanlar icin hayat kabus gibi.birde otomatik modda calistirdigimda gogus kismindan verdiginden dusuk sicakliklar rahatsizlik yaratiyor.tuketim olarakda kanimca 100 km'de 0,3 lt.fazla harcatiyor.
    2012 Beyaz Scenic 1,5 & EDC

Tecrübeli Üye Taylan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Jeoloji Müh.- Cam Fabrika Pak. Müd.+ Şantiye Şefi
    Model
    508 R8
    Her zaman klima, yaz-kış klima kışın bile klima açıktır benim
    Peugeot 508 R8 1.5 HDI Allure Platinium Gri

Acemi Üye bylal666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Görsel Yönetmen
    Model
    406
    Yüksek hızlarda camları açtığınız zamanlarda aerodinamik etki ile yakıt konusunda tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksek bir negatif etki ile karşılaşıyorsunuz. Lakin düşük hızlarda klimadan daha karlı diyebilirim. Konfor olarak ise klima çok yüksek hava sıcaklıklarında tartışmasız olarak işlevselliğini konuşturur. Lakin bunaltmayan yine de görece olarak sıcak olan bir atmosferde düşük hızda açarım iki camı da arkadaş.
    Konu bylal666 tarafından (13-06-2016 Saat 22:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: Türkçe'yi katletmişiz, bırakın düzeltelim.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)