Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
56 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Esat
    Ziyaretçi
    Lpg ingilterede kraliyet ailesinin arabalarinda kullanilan bir sistem cevreci yapisi sayesinde dogaya cok az zarar veriyor tabi isin öteki boyutlarini bahadir abi aciklamis heeeee ben lpg li araba kullanirmiyim durup dusunmem lazim o kadar üvey evlat muamelesinden sonra galiba cok zor ...

Aktif Üye Selim Sümer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kaptan
    Maalesef LPG deyince insanların aklına hala seneler önce genelde kuş serisi taksilerde kullanılan , merdivenaltı atölyelerde sadece maliyet kaygısı gözetilerek monte edilmiş , kabine bile gaz sızdıran , bagajda tankıyla devasa yer kaplayan ve büyük kazalarda ölümlere sebep olan sistemler geliyor.Fazla uzağa gitmeme gerek yok.Benim eşim bile LPG dediğimde "aman uzak dursun" diye tepki veriyor.Halbuki işin gerçeği bizim ülkemizde modern setlerin ve işini düzgün yapan servislerin artmasıyla son senelerde hızla yayılan LPG çevreci , ekonomik ve gayette güvenlidir.İnsanlar LPG'li araçları hareketli bomba olarak nitelendiriyorlar. Halbuki bombanın kaynağını oluşturan tank ,klasik benzin/mazot tankından çok daha kalın,esnek ve en önemlisi üzerinde bulunan relief valve ile de herhangi bir yangın durumunda içindeki gazı ve likidi dışarı salarak patlamayı engelleyen büyük bir avantaja sahip.
    2012 Beyaz Scenic 1,5 & EDC

Aktif Üye tAKreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    LPG olayına gayet sıcak bakıyorum ben tek sorun şimdilik uyum ve ücret...prins in %85 lpg %15 benzin kullanan sistemi 3500 lira..%100 LPG ile çalışan sistem henüz gelmedi ama 5500 lira olacağı söyleniyor...bu TSİ için geliştirilmiş bir kit...
    Brc nin THP için yaptığı uygulama yaygınlaşırsa RCZ de düşünürüm bende
    Aşk Üç Harftir; BMW

Aktif Üye Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PROGRAMCI
    Model
    308
    Benim Önceki arabam 307 Lpg'liydi Yakıt Tasarrufunu daha ziyade Şehir içi yolda sağlıyordu. Uzun Yolda neredeyde Benzin İle kafa-kafaya Gaz yakıyordu. Lpg'yi bir kere taktırınca sorunu bitmiyor.
    Lpg sisteminin de periyodik bakımı var. durmadan filtre değiştir. Bilgisayar bağlatıp ayar yaptır. Aygaz alırsan yağlı olur. Ötekisini alırsan kuru olur berikini alırsan kirli olur . 250km de bir gaz doldur. Büyük konuşmayım ama Bir Daha Lpg'mi asla. ever never Lpg
    Konu Ufuk tarafından (21-05-2012 Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Önceki arabam 307 Lpg'liydi Yakıt Tasarrufunu daha ziyade Şehir içi yolda sağlıyordu. Uzun Yolda neredeyde Benzin İle kafa-kafaya Gaz yakıyordu. Lpg'yi bir kere taktırınca sorunu bitmiyor.
    Lpg sisteminin de periyodik bakımı var. durmadan filtre değiştir. Bilgisayar bağlatıp ayar yaptır. Aygaz alırsan yağlı olur. Ötekisini alırsan kuru olur berikini alırsan kirli olur . 250km de bir gaz doldur. Büyük konuşmayım ama Bir Daha Lpg'mi asla. ever never Lpg
    ufuk abi demek ki sende işi bilmeyenlerin eline düşmüşsün lpg ile 100,000 km üstü kullandım aracımı iki defa ayar yapıldı, birisi ilk taktırdığımda bir diğeri ise chip yaptırdıktan sonra biraz daha fazla tüketen ama daha iyi yürümesini sağlayan bir ayardı
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Tecrübeli Üye Bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Dizel araç kullanıp LPG ile işi olmayan sıcak bakmayan ve asla kullanmam diyen arkadaşlarımı bağışlayın beni lütfen Peugeotu kullanmayıp Pejoda arabamı diyenlere benzettim bir an LPG güvensiz ve tehlikeli olsaydı eğer bugünün şartlarında ülkemizde değil benzinli 3.0 motor 1.6 motorlu araçlar bile son sahiplerinin kapısının önünde çürüyor olurdu. LPG sayesinde 406 Kullanıyorum
    Konu Bekir tarafından (30-05-2012 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Model
    406
    bir çok markanın da lpg kullanıma teşviki olan ülkelere fabrika çıkışı lpg li araçlar gönderdiğini biliyoruz 406 da bunlardan birisidir.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    PROGRAMCI
    Model
    308
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ufuk abi demek ki sende işi bilmeyenlerin eline düşmüşsün lpg ile 100,000 km üstü kullandım aracımı iki defa ayar yapıldı, birisi ilk taktırdığımda bir diğeri ise chip yaptırdıktan sonra biraz daha fazla tüketen ama daha iyi yürümesini sağlayan bir ayardı
    Mehmet Az çekmedim walla Lpg'den Her ay Bilgisayara bağlatıp ayar yaptır. Kışın gelmesinden kork. Çünkü kış gelince Araç yavaşlayınca birden stop eder vs. Araba belki bakımsız diyeceksin ama ben hep tam zamanın da veya öncesinde bakım yaptrırım. Ama bilmiyorum belki 406'nın motorunda bu sistem daha iyi çalışıyor olabilir..
    Aynı araba benzinli de çalışırken tık demiyordu bu arada.

Model
    406
    Ufuk abi bu sıkıntıların oluşmasında suç kullanıcıların olmuyor, işini doğru düzgün yapmayan,yapmayı bilmeyen insanların yüzüne oluyor,406 larda da sorunlu araçlar gördüm hemde fazlasıyla ama burada motorun bir suçu yok ona müdahale eden kişinin eksikliği var. 406 nın lpg ile sorunlarında yaka silken bir arkadaşım şuan komple sistem değiştirmeye hazırlanıyor, zavolli marka sistem takılmış ve montaj esnasında manifolda zarar verilmiş,yeni manifold ile birlikte brc ye geçiş yapacak,montajı da benim araçlarıma lpg uygulayan usta yapacak ve eminim ki sorunlar ortadan kalkacak, lpg sistemleri için şu sözü çok duyuyorum "sonuçta hepsi aynı" bu çok büyük bir hata.

Maalesef her önüne gelende dönüşüm merkezi açabiliyor bir çok markada işten bihaber bu adamlara bayilik veriyor,sonuç olarak senin yaşadıkların ve daha fazlası yaşanıyor.acemiliğe hata payına yer olan bir uygulama değil.çok çok iyi araştırma yapmak lazım.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    PROGRAMCI
    Model
    308
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufuk abi bu sıkıntıların oluşmasında suç kullanıcıların olmuyor, işini doğru düzgün yapmayan,yapmayı bilmeyen insanların yüzüne oluyor,406 larda da sorunlu araçlar gördüm hemde fazlasıyla ama burada motorun bir suçu yok ona müdahale eden kişinin eksikliği var. 406 nın lpg ile sorunlarında yaka silken bir arkadaşım şuan komple sistem değiştirmeye hazırlanıyor, zavolli marka sistem takılmış ve montaj esnasında manifolda zarar verilmiş,yeni manifold ile birlikte brc ye geçiş yapacak,montajı da benim araçlarıma lpg uygulayan usta yapacak ve eminim ki sorunlar ortadan kalkacak, lpg sistemleri için şu sözü çok duyuyorum "sonuçta hepsi aynı" bu çok büyük bir hata.

Maalesef her önüne gelende dönüşüm merkezi açabiliyor bir çok markada işten bihaber bu adamlara bayilik veriyor,sonuç olarak senin yaşadıkların ve daha fazlası yaşanıyor.acemiliğe hata payına yer olan bir uygulama değil.çok çok iyi araştırma yapmak lazım.
    Ben de araştırıp yaptırmıştım. Ankara'da Damla Otogaz diye bir yerde Ankara çapında kendilerince meşhur bir yer.
    Ama Şu dediğinde Yerden göğe kadar haklısın Mehmet, Ustalık çok önemli,
    ama Bir kere Lpg sistemini taktırdıktan sonra araba da delinmedik yer kalmıyor. O yüzden iyi usta bulamadıysan biraz geçmiş ola.
    Neyse Lpg Taktırmak isteyen arkadaşlarımızı demoralize etmemek için tartışmayı çok uzatmıyor.
    Dizeller Dizeli Arslanıma Binmeye devam ediyorum..

Yeni Üye
    Model
    207
    Ben şahsen kesinlikle tavsiye etmem.

Yeni Üye quiet_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    307
    Eğer fs otogaz yapmışsa bence sorunsuz olmuştur.

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Vialle nin ldpı sistemi uygulanmaya başladı. TSİ motorlara tamamen uyumlu ve %100 LPG ile çalışıyor. 4500 peşin 4900 lira da 10 taksit fiyatı.
    BRC nin ldı yani sıvı püskürtme sistemi yakın zamanda gelecek. Eğer onun fiyatı daha uygun olursa TSİ ve THP araçlar için güzel bir alternatif olacak.
    Aşk Üç Harftir; BMW

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    yakıttan tasarruf etmenin bedeli yaklaşık 5.000 lira!!!
    tasarruf yapacağım diyerek benzin-lpg kullanımından ortalama üç yılda ortaya çıkacak bir farkı baştan ödemek pek akıllıca gelmedi bana doğrusu...
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Alıntı T@NeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tasarruf yapacağım diyerek benzin-lpg kullanımından ortalama üç yılda ortaya çıkacak bir farkı baştan ödemek pek akıllıca gelmedi bana doğrusu...
    taksit taksit odeyerek gezerim hem sübapları pistonlarıda bitirmemiş olurum degıl mı taner hocam..
    Konu mygold tarafından (06-08-2012 Saat 11:26 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye bylal666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Görsel Yönetmen
    Model
    406
    VTI'a takılmasını anlarım da 156HP'lik THP'ye takacaksa milet; almasın abicim, hem 156 HP'lik bir canavar al hem de LPG ile bu canavarın kolunu bacağını zincirle LPG'yle. Olmaz öyle şey. Tabiki bu benim fikrim. Arabistan'da Ferrari'ye de LPG takan adamlar var...

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Alıntı T@NeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben bu kiti scirocco da düşünüyorum...sciroccunun şehir içi tüketimi 13-14 litre civarında yani 60 kuruş...LPG de 30 kuruş olduğunu varsayarsak km de 30 kuruş kar ederim...Senede 20000 km yol yapıyorum yani 6000 lira kar demek...
    Bu arada bu kitler ilk marşta bile LPG ile çalıştığı için tasarruf oranı %55 deniliyor...
    Aşk Üç Harftir; BMW

Acemi Üye bylal666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Görsel Yönetmen
    Model
    406
    Alıntı tAKreS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben bu kiti scirocco da düşünüyorum...sciroccunun şehir içi tüketimi 13-14 litre civarında yani 60 kuruş...LPG de 30 kuruş olduğunu varsayarsak km de 30 kuruş kar ederim...Senede 20000 km yol yapıyorum yani 6000 lira kar demek...
    Bu arada bu kitler ilk marşta bile LPG ile çalıştığı için tasarruf oranı %55 deniliyor...
    LPG'nin egzos sistemine yaptıracağı bakım gideri 30000 km'de 1000TL civarı, ha yaptırmayan da var, git gide oluşan çekiş kaybı ve motorun uzun vadede resmen erimesi de cabası... Yanlış anlamayın 4 yıl boyunca LPG sistem takılı 307 kullandım, şimdi katettiim km düşük diye direk benzinli 308 VTI kullanıyorum, aradaki psikolojik fark bile yeter... Tabiki seçimler kişilerin kendilerine özeldir, ben bir araca LPG takılmasını doğru bulmuyor değilim, yıl bazında çok km yapan bir kullanıcı için ekonomik bir çözüm olabilir lakin 156HP turbolu bir canavara LPG takılmasını mantığıma yediremiyorum.

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Alıntı bylal666 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG'nin egzos sistemine yaptıracağı bakım gideri 30000 km'de 1000TL civarı, ha yaptırmayan da var, git gide oluşan çekiş kaybı ve motorun uzun vadede resmen erimesi de cabası... Yanlış anlamayın 4 yıl boyunca LPG sistem takılı 307 kullandım, şimdi katettiim km düşük diye direk benzinli 308 VTI kullanıyorum, aradaki psikolojik fark bile yeter... Tabiki seçimler kişilerin kendilerine özeldir, ben bir araca LPG takılmasını doğru bulmuyor değilim, yıl bazında çok km yapan bir kullanıcı için ekonomik bir çözüm olabilir lakin 156HP turbolu bir canavara LPG takılmasını mantığıma yediremiyorum.
    Açıkcası bende 156 hp THP ye LPG taktırmam...Taktırmışken 200 hp olana taktırırım Şaka bir yana param yetse 200 hp RCZ ye sağlam bir Lpg dönüşümü yaptırırım
    Aşk Üç Harftir; BMW

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    dostlar senede 20 bin km civarı yapıyorsam benzinli araca lpg düşünmeden takarım..

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)