Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
110 sonuçtan 41 ile 60 arası
    Tecrübeli Üye Ghost Hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış & Servis
    Model
    406
    Alıntı parkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ara bir haber okumuştum internette, araçların muayene tarihi satışı yapıldığı tarih itibariyle başlamayacak yazıyordu haberde otomobil firmalarının (özellikle doğuş grubunun) elinde stok bulundurarak fiyat artışına neden olduğu, vatandaşın parasını almalarına ellerinde araç mevcut olmasına rağmen ileri vadede teslim ederek algılarla oynadığı için, aracın muayenesinin yeni düzenleme ile ithal tarihinden itibaren başlayacağı, yerli üretim ise bayi'ye girdiği tarih itibariyle başlayacağı yazıyordu.
    Dogrudur kardesim
    sirket aracini alali 3 hafta olmasina ragmen 8 ay sonra muaynesi var satış danışmanı bunun sebebini yeni yasaya göre aracin imal yilindan itibaren basladigini soyledi.

Ghost Hunter &TR'de İLK ve TEK

Yeni Üye
    Meslek
    Kuyumcu
    Model
    RCZ
    Ya bende de 5 yazıyomus daha bugun dıkkat ettım ocakda muayne var muayneye gıtmeden nasıl onu ruhsata 4 yazdırıcam Arkadaslar ...

Acemi Üye Zulan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat Müh.
    Model
    RCZ
    Aracın çıkış bayisi ile görüşürseniz yardımcı oluyorlar.

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Konu daha önce açılmış olan konu ile birleştirilmiştir. Lütfen Konu Açmadan Önce arama yapıp doğru yere açınız.

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    hocam bizim 308 lerdeki durum ne şimdi sonuç olarak bende de beş yazıyor

Yeni Üye myquick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    ögrenci
    Model
    106

Lightbulb araç muayenesi ile ilgili

merhabalar konuyu nereye acacagımı bilmedigimden buraya acıyorum 106 quicksilver aracım var muayene tarihi geldi muayeneye girecek siz tecrübeli abilerimden kardeşlerimden bilgi almak istiyorum

öncelikle arabamda 5 cm yay var
    egsoz orjinal fakat katalizatörü söktürdüm araba bayılmasın diye
    hava filtresi veya herhangi başka bir modifikasyonu yok
    malum sis farları uzunlara baglı oldugundan direksiyon yanındaki bir tuş ile açılsın diye sistem yapıldı
    bu arada sis farlarım xenon
    aracın arka stopları ve ön farları orjinal yani 3d veya angel far yok arabada
    ön far kısa ve uzun huzme orjinal xenon degil
    yan kapı sinyalleri dogrudan parklara baglı mavi
    birde amerikan parklarım mevcut
    sadece arka camlarımda açık film mevcut
    yangın tüpüm ilkyardım çantam vs herşeyim tamam lastiklerimin durumu iyi silecekler ve su fışkırtması canavar gibi çalışıyor

sizce aracım muayeneden gecermi amerikan parkları söktürmem gereklimi kapı kenarlarındaki sinyalleri park baglantısından söktürmelimiyim sizin görüşleriniz benim için önemli birde aracımı bostancı yada ümraniyede hangi ustaya götürebilirim tavsiye edebileceginiz bir yer varmı ?

Aktif Üye kvnc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Sadece emin olduğum noktada bilgi vereyim...

Sis farlarında xenon olması sorun yaratmıyor (Onceki aracımda xenonla geçmiştik)
    Kısa ve uzun farlarda merceksiz xenon varsa geçemezsiniz , yukseklik ayarlı mercekli sistem olmadan xenona izin vermiyorlar...
    ÜçyüzsekiZ

Meslek
    ögrenci
    Model
    106
    Alıntı kvnc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece emin olduğum noktada bilgi vereyim...

Sis farlarında xenon olması sorun yaratmıyor (Onceki aracımda xenonla geçmiştik)
    Kısa ve uzun farlarda merceksiz xenon varsa geçemezsiniz , yukseklik ayarlı mercekli sistem olmadan xenona izin vermiyorlar...
    zaten 106ların sis farları fabrika çıkış uzun hüzmeli farlara bağlı oldugundan aslında arabada sis farı yok sadece sellektör yaptıgı zaman daha sert bi görüntü ve farkedilme durumu olsun diye koyulmuş bu sis farları araç ufak oldugu için o yüzden yani aslında sis farına bişey diyeceklerini zaten düşünmüyordum .... bu arada kısa ve uzun hüzmeli farlarımda xenon yok normal orjinal kendi ampulleri mevcut cevap için teşekkür ederim

Tecrübeli Üye EmRaH. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Özel Sektör ( Kimya )
    Model
    106
    Selam kardeşim . 106'nın resimlerini eklemezsen sana muaneye sırasında olan biteni anlatmam :P

İlk önce sis farlarında ki xenonlarını sök.Geçiyor iyorlar ama garantiye al işini Amerikan park sistemini sök ve orjinal sisteme dönüş yap . Yan kapılarda ki sinyaller sabit yanmayacak ve far kısmında ki sinyal ile aynı orantıda yanıp sönecek . Ferrari korna yada farklı bir korna varsa sök araç geçmiyor . Filme hafif kusur yazarlar . Sis farı için koydugun düğme sorun olmaz bende aynısını yapmıştım . Sorun çıkarmadılar muayene sırasında .

Kat iptali sorun çıkartabilir . Aracın basık olması sorun teşkil etmiyor . Elektrik aksamı sorunsuz orjinal bir sekılde calıstıgı surece kolay kolay kalmazsın .

2 tane 106 eksittim tadını çıkart arabanın
    106 Quik Quik ...
    StocKSilve®

Meslek
    ögrenci
    Model
    106
    Alıntı EmRaH. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam kardeşim . 106'nın resimlerini eklemezsen sana muaneye sırasında olan biteni anlatmam :P

İlk önce sis farlarında ki xenonlarını sök.Geçiyor iyorlar ama garantiye al işini Amerikan park sistemini sök ve orjinal sisteme dönüş yap . Yan kapılarda ki sinyaller sabit yanmayacak ve far kısmında ki sinyal ile aynı orantıda yanıp sönecek . Ferrari korna yada farklı bir korna varsa sök araç geçmiyor . Filme hafif kusur yazarlar . Sis farı için koydugun düğme sorun olmaz bende aynısını yapmıştım . Sorun çıkarmadılar muayene sırasında .

Kat iptali sorun çıkartabilir . Aracın basık olması sorun teşkil etmiyor . Elektrik aksamı sorunsuz orjinal bir sekılde calıstıgı surece kolay kolay kalmazsın .

2 tane 106 eksittim tadını çıkart arabanın
    teşekkür ederim kat iptali olan bi arkadaşım geçtiğini söylemişti perşembe günü sanayide bu elektriksel işleri hallettirip cumartesi sokacagım arabayı muayeneye bakalım ne olacak
    Konu myquick tarafından (15-01-2014 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir.

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Kazasız belasız sürüşler dilerim. Efsane araç. tekrar hoşgeldiniz. ön panjurun orjinal halini çok seviyorum, pekçok kişi özellikle 306'larda görüyorum ön panjuru iptal ediyorlar.
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    konu var olan konu ile birleştirildi.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Meslek
    ögrenci
    Model
    106
    Far ayarina cok onem veriyorlarmi ? Bugun camurluk uzerindeki sinyalleri parklardan sokturdum amerikan parklari ipal edip sinyalleri yaptirdim aracimin uzerindeki 4 lastikten 3 u 1 digeri ayriydi ve baya bi kabakti boyle gecmez dediler bende gecici olarak teneke jant ve duzgun lastikleri taktim suan korktugum tek sey kat iptali ve far ayari baskada bi sikinti olacagini sanmiyorum
    Konu myquick tarafından (15-01-2014 Saat 22:22 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Far ayarı hafif kusur yazılıyor cam filmi hafif kusur yazılıyor ben amerikan parklarımla geçtim hiç bir sıkıntı olmadı sis on sis farlarina bakmiyorlar

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2011 308 CC 1.6 THP Feline Plus 16 AC 996

Meslek
    ögrenci
    Model
    106
    Gecmemem icin hic bir neden yok ozaman haydi hayirlisi cumartesi saat 10

Tecrübeli Üye EmRaH. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Özel Sektör ( Kimya )
    Model
    106
    Alıntı myquick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmemem icin hic bir neden yok ozaman haydi hayirlisi cumartesi saat 10
    Resimleri de ekle artık siteye merakla bekliyorum
    106 Quik Quik ...
    StocKSilve®

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Araç muayenesine gidecekler için çok önemli bilgilendirme

Arkadaşlar, bu cumartesi günü Babamın Chrysler'i araç muayenesi için Esenyurt TUVTURK'e götürdüm. Otomobil muayeneye girdi. Sonrasında kağıtları beklemeye başladım. Ancak pek çok kişi kağıtları getirenlerle münakaşa etmeye başladı. Sonunda bizim kağıta geldi Ve Aracınız muayeneden geçmedi dediler. Nasıl olur dediğimde ise aşağıdaki bilgiyi verdiler.
    -Aslında araç hatasız durumdaydı. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü çok kısa süre önce bilgisayar kayıt sistemindeki araç kodlamalarını değiştirmişti. mesela bizim araç gibi 4 kapılı otomobil kavramı sistemde M1 olarak tanıtılmışken. Şimdi başak bir kod olarak gözükmekteydi. Ve anlayacağınız üzere EGM bunu milyonlarca araç için hepsine kayıt girerek yapmamıştı. Ruhsat sahibinin EGM trafiğe gidip aracın ruhsat kaydındaki kodu kendisinin talep edip değiştirmesi gerekmekteydi. Tabii bunu da kimse yapmamıştı. Bu sebepten TUVTURK bizim aracın muayeneden geçtiği kaydını EGM trafiğin sistemine girmek için araç kodu girdiğinde bizim aracımız tanınmıyordu.Ve bunu bizim yapmamız lazımdı. Korkunç bir kızgınlık ile oradan çıktık. Sabah Mecidiyeköy EGM Trafik te sadece 5 sn.de işlemi yaptırdık. Şimdi ise uygun bir vakitte muayeneye girdiğimiz Chrysler ile gidip pulumuzu alacağım.
    Sizden ricam herkese bir ara gidip trafik şubeden kaydını kontrol ettirsin ve de gerekiyorsa düzelttirsin.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Yarın sabah bir aracı muayeneye götüreceğim inşallah böyle bir durumla karşılaşmam.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Tecrübeli Üye emrexxcv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Ziraat Mühendisi (Tarım Makinaları)
    Model
    308
    Cumartesi gitti bizimki sıkıntısız geçtik muayeneden birtek sis farı ayarsız yazmış oradaki ayarsız

2009 Peugeot 301.6 HDI 90 hp Atom Gri Comfort Pack + Still Pack + Electric Pack

Tuvturk muayene

Arkadaşlar merhaba;
    Bugün tuvturke muayeneye gittim egzoz emisyon da katalizör iptalmis adamlar agir kusur yazmışlar neyse sanayide 300 TL te patladı bana :mad: yeni takıldı orjinalinde 900 TL civariymis :eek: bu katalizör un araca bi zararı varmı arkadaşlar ?

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)