Sayfa 1/4 123 ... SonSon
74 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    Saha Zemin Etüt Şti. Proje Müdürü
    Model
    308

Araba su almaya başladı...

Arkadaşlar merhaba,
    308 mazottan sonra suda almaya başladı
    Aracım sol arka koltuğun altından su alıyor koltuk bile sırılsıklam olmuş durumda. Böyle bir durumla karşılaşan varmı çözüm öneriniz vede bu durum garanti kapsamında yaptırılırmı. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

İyi akşamlar.
    308 1.6 HDi 112 bg - Auto6R

Dreamcatcher
    Ziyaretçi

Ynt: Araba su almaya başladı...

Güven,incelemeden çözüm sunmak zor,ilk defa karşılaştığım bir durum..garantiye gireceğini düşünüyorum

Aktif Üye baragat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı
    Model
    5008

Allah Allah Kapı Fitillerindemi Sıkıntı Kontrol Ettinizmi ? Garantiden Hertürlü Hallederler.
    Özkan Meral

Peugeot 5008 ~ ANKARA

Acemi Üye
    Meslek
    Model
    308

Bugün akşam farkettik açıkçası karanlıkta pek inceleme imkanım olmadı ama koltuğun sol tarafı tamamen ıslanmıştı.

muhti
    Ziyaretçi

bir yerde okumuştum bu sıkıntıyı. kapıdan su aldığı söylenmişti. daha doğrusu kapının içi su dolduğunu okumuştum. sol arka kapınızı bir açın ve sallayın su sesi gelecek mi yada bir ağırlık hissedecek misiniz.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok

İlgili sorun ve cevabı aşağıdadır

Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar bu başlığı koydum gerçekten üzülüyorum yani ben peugeot hayranı olarak peugeottan soğumaya başladım. Ki şunu anladım kesinlikle peugeotun yeni çıkardığı modellerin ilk serisini almayacaksın. Belki bu durum tüm markalar için geçerlidir ama bilemiyorum. Benim aracın motor lökürtüsü gibi kronik bir sorun vardı hepiniz bilirsiniz. Daha bir çok ufak tefek sorunu söylemiyorum bile ama bugün dananın kuyruğu koptu valla. Tropixe yaklaşık 1 haftadır binmiyordum. En son o şiddetli yağmurların olduğu gün kullanmıştım. Sonra garaja kapatıp Amasyaya gittim geldim yine kullanmadım. Uzun bir aradan sonra bugün garajdan çıkardım işimi hallettim eve dönüyordum. sokağın girişindeki çukurdan yavaş yavaş geçerken arka taraftan gelen bir su çalkalanma sesi dikkatimi çekti önce benzin deposundan mı geliyor dedim sonra sesin daha yakından geldiğini farkettim. Bir yandan da düşünüyorum acaba şaşal su felan mı unuttum koltuğun altında diye düşünüyorum. Evin önüne geldim sol arka kağıyı açtım açarken kapının ağır olduğunu farkettim ve kapıyı ileri geri salladım evet su sesi kapının içinden geliyordu yarısından fazlası su doluydu kapının. Hemen servisteki arkadaşı aradım bu aralar çok şikayet gelmeye başlamış tahliye deliklerini çok küçük yapmışlar pislik gelip tıkanıyormuş tornavida vb.. gibi birşeyle deliği hafif genişletmemi söyledi. Durum bundan ibaret. Herkesin aklında olsun servise ilk gittiğinizde tahliye deliklerini kontrol ettirin.

Alıntı T@NeR Nickli Üyeden Alıntı
    abdullah senin mesajını okuduktan sonra noktasına virgülüne dokunmadan
    fransızcaya çevirtip peugeot fransaya mail olarak yolladım.gelen cevabı paylaşıyorum:
    "sevgili tanerhoca.öncelikle siz peugeot dostlarını saygıyla selamlıyoruz.

peugeot fransa olarak özellikle türkiye pazarına yönelik son derece titiz bir arge çalışmamız var.
    uzun yıllar süren bu çalışmalar neticesinde türk kültür ve inançları ile batı kültürü ve inançları arasında önemli bir fark olduğunu gözlemledik.

bu bağlamda türk insanının inanç ve kültürünü göz önünde bulundurarak Allah korusun(mon dieu) herhangi bir kaza anında araç içindekiler cenabet gitmesinler diye kapı içlerine ekstra bir su rezervi koymayı uygun bulduk.

ancak mailinizi alınca bizim büyük bir keşif olarak değerlendirdiğimiz ve sırf size iyilik olsun diye yaptığımız uygulamanın türk insanı tarafından kusur olarak algılandığını gördük.bu da bizi gerçekten çok üzdü.size de bir türlü yaranılmıyor canım. >"

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

*GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi

:gul5 :gul5 :gul5 :gul9 :gul9 :gul9

Esat
    Ziyaretçi

Canim in cevirisi dear mi my love mi

Acemi Üye
    Meslek
    Model
    308

Tamer'in ietisi durumu gayet iyi açıklamış sorun yok su depomuz varmış

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Alıntı Güven Nickli Üyeden Alıntı
    Tamer'in ietisi durumu gayet iyi açıklamış sorun yok su depomuz varmış
    T@NeR
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Acemi Üye
    Meslek
    Model
    308

Düzeltme yapıyorum Taner Bey özür...

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

evettt o şanslı araç benimkiydi ama senin sıkıntı farklı gibi keza benim araçta tahliye deliği tıkandığından kapının içi su doluyordu fakat hiç koltuğu ıslatacak derecede olmadı bu durum acaba ağzına kadar dolduda çalkalandıkca camın dibinden dışarı mı taştı desem bu duruma gelene kadar bir çok yerden o su çıkardı bence farklı bir durum var en yakın servise gidin ve durumu anlatın kesinlikle garantiye girecektir içiniz rahat olsun.

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406

kapı ve cam fitilleri kontrol edildikten sonra,bagaj bölümü ve stop ların etrafınıda kontrol ediniz,2011 corolla da yaşamıştım buna benzer bir durum,arka koltuk ıslanıyordu hep, meğersem bizim japonlar stop farlarının fitilini takmamışlar,araç yağmur yağdıkca buradan su almış,hatta serviste bagaj halısını kaldırdığımızda stepne nin yüzdüğünü gördük,burada biriken su frenlemeler yada rampa inişleri esnasında kabine doluyordu,stopları söküp arkasına bir malzeme yerleştirdiler o şekilde sorun çözülmüştü.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye
    Model
    308

Benim eski 308'imde bu sorun vardı.
    Sol arka kapının içi su ile doluyor ve koltuk hafiften ıslanıyordu.

Çözüm şu şekilde oldu : Kapının altında fitilin ordaki delik tıkanmıştı, elle bastırıp açılmsını sağladık ve kapının içindeki tüm su boşaldı birdahada sorun olmadı
    2008 Peugeot 308 1.6 HDI Premium<br />2006 BMW 320i

Aktif Üye tAKreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308

sol arka kapı bende de su alıyor
    Aşk Üç Harftir; BMW

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

arkadaşlar fitilin altında bulunan taliye deliğini açın yada fitili biraz aşağı doğru çekin su boşalacaktır ama bunu düzenli bir şekilde yapmalısınız yada kapıyı açın kapı eşiğinin bitiminde menteşenin olduğu yerin alt tarafına doğru siyah yuvarlak bir bant var ise onu sökün bir daha uğraşmazsanız ben bu şekilde çözdüm olayı.

socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi

Fransız yetkililer, T@ner Hocamızın son email'inden sonra bir açıklama daha yapma gereği hissettiler ve " uzun süredir üzerinde büyük bir titizlik, özen ve gizlilikle çalıştıgımız yeni peugeot 308 denizaltı modelimizin, Türk peugeot 308 kullanıcıları tarafından fark edilip, ifşa olduğunu kamuoyuna bildiririz. " diyerek, konuya son noktayı koydular

Acemi Üye
    Meslek
    Model
    308

Arkadaşlar bugün arabayı iyice inceledim sorun kapıda değil. Bagaj bölümünün sol tarafının keçeleri ıslak stepnede ve havuzunda hiç ıslaklık yok. Bagajın sol yanındaki küçük kapalı bölme tarafıda kuru, bagajın sol iç alt tarafından su alıp ordan koltuklara geçiyor. Manisada servis yok heralde izmirde nereye götürebilirim.

Dreamcatcher
    Ziyaretçi

Şu durumda alttan mı alıyor acaba suyu? ...alttan alacak biryer de yok,aklıma sadece taban saçlarının birleşme noktaları geliyor,o da az ihtimal..

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)