Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 ile 29 arası
    Aktif Üye sarman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Ynt: Benim aracım...Peugeot 107

Teşekkür ederim servise uğruyacağım.

Yeni Üye

selamlar. Sarman bey öncelikle aracınızın maşllahı var çok güzel görünüyor. Bizde 2. el benzinli 2tronic viteslilerden almak istiyoruz. 2tronic şanzımanın kullanımı nasıl? yani otomatik vites gibi D konumuna getirdiğimizde, araç vitesini kendine uygun şekilde arttırıp azaltıyor mu? yoksa vitesin değişmesi gereken zamanlarda biz vites kolunu ileri geri hareket ettirerek mi vites geçişlerini sağlıyoruz. 107 siyle ilgili sıkıntısı olan var mı, aracın herhengi bir kronik arızası var mı? objektif yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden herkese teşekkür ederim. iyi sohbetler dilerim.

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Merhaba, öncelikle aracım için söylediklerinize teşekkür ederim, darısı başınıza. 2tronic vites aynı normal otomatik vitesler gibi ancak "D" harfi yerine "E" harfi ile gidiyor. Bu E harfi easy nin kısaltılmışıymış. Birde "P" harfi yok. Sadece

Geri için "R",
    İleri için "E" ve
    Boşa almak için "N"

harfi var. Aklınızı karıştırmasın çok kolay alışıyorsunuz. Hatta geçenlerde ablamın otomatik vitesli arabasına bindim bir an harf bolluğu şaşırttı

Arabanın mutlaka el freninde durması lazım. Motoru çalıştırırken "N" de çalıştıryorsunuz, "E" ye takıp ve el frenini indirip ayağınızı frenden çekiyorsunuz hepsi bu.

Birde motoru stop ederken önce "N" ye getirip el frenini çekip kontağı kapatıyorsunuz.

İçi kesinlikle dışından büyük ve çooook ekonomik bir araç. Özellikle uzun ve dik yokuşlarda diğer arabaları nasıl solladığını görseniz şaşarsınız.

Rapor edilmiş bir kronik arızasını bulamadım. Benim arabamda da bir problem yok. Bu sohpet dizis,indeki bütün yazılarımı okuduysanız vitesin şaşkınlığa düştüğü anları okumuşsunuzdur. Şimdiden hayırlı olsun. ( Bu arada ablam da yaz sonunda kendi arabasını satıp benim arabamdan alacak)

İyi günler dilerim

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

çok önemli birşeyi söylemeyi unuttum kusura bakmayın.... :uzgun

normal otomakiler geri kaydırmaz ama 2tronic çok dik yokuşlarda kalkarken geri kaydırıyor. Bunun dışında debriyaj otomatik olarak kavrayana kadar geçen yarım saniyelik sürede çok az kaydırıyor ama gaz ile hemen toparlıyor. Bir süre heyecan yaşadıktan sonra alışıyor ve tedirgin olmuyorsunuz.

Yeni Üye

Öncelikle bu hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim. vitesin yokuşlarda ve düşük hızlarda zıplatmasını okudum önceki mesajlarınızda, bu sorun uzun vadede şanzımanda herhangi bir arızaya yol açar mı(bu soruyu motor tecrübenize dayanarak soruyorum)?. periyodik bakımları kaç bin km de yapılıyor ve yaklaşık kaç tl tutuyor bakımları? alternatif olarak önerebileceğiniz başka bir araç var mı? citroen c1ler nasıl acaba biliyormusunuz onları?

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Tekrar merhaba,

Benzer vites tayotaların geçen yıla kadar kullandığı M/M vitesler ile aynı mantıkla çalışıyor. Onlarda da aynı huzursuzluklar var olmasına rağmen vitesin teknolojisine bağlı arıza kaydı yok. Yinede vites değiştirmedeki yığılmalar nedeni ile çok müşteri kaybettiler ve geçen yıldan itibaren farklı vites teknolojileri deniyorlar. 107 de ise aynı teknoloji olmasına rağmen yığılma hissi çok daha az. Üstelik vites değişeceği anı hissedip ayağınızı gazdan kısa bir süre kaldırırsanız yağ gibi gidiyor. Üstelik gösterge tablosundaki vitesin o an kaçta olduğunu göstermesi ile büyük devir göstergesi çok yararlı bu iş için.

Gelelim servis aralığına, malesef benimkinin servis aralıklarını yazan bir yazılı kaydı yoktu, Peugeot dan yazılı talebimede sitelerinde olduğu alabileceğim gibi bir cevap geldi. Ama komik olan o belgede neler yazdığını bilmiyorlar

Yakında servise uğrayıp bu dökümalraı elden alacağım.

Gelelim C1 e. Her üç arabada (107, C1, AYGO ) aynı fabrika da aynı işçilerle yapılıyor. Malzemelerde aynı. Ancak C1 e deneme amacı ile bindiğimde 107 deki aynı hissi alamadım. Belkide kuruntu ama C1 i sevmedim.

Hem ekonomik hem otomatik vitesli hem şehirli ama pahalı seçenekler var Nissan Micra nın bu yıl çıkan CVT vitesli tipsiz arabası veya eski model (ilk çıkanlardan) Honda jazz CVT otomatik. Heri ikisindede 107 deki kadar ekonomi yok.

Görüşmek üzere

Yeni Üye

citroen lere karşı bendede nedenini bilmediğim bir ön yargı var malesef. 107 yi kız arkadaşım alıcak zaten, muhtemelen o vites geçişlerindeki olayın farkına bile varmayacak bizi tek düşündüren 107 mi, yoksa 2. el dizel getz, fiesta, corsa vb araç mı almalıyız? ben kendim dizel getz kullanıyorum 107 dediğiniz gibi 4.2lt yakıyorsa benim kullandığım getz ile aynı yakıyor.(yaklaşık 18 kuruş) ki 107 nin otomatik oluşu,park sorununun olmaması, mtv sinin düşük olması göz önüne alınca 107 çok daha mantıklı oluyor. sizin bu anlamda görüşünüz nasıl? yani düz vites dizel hatchback mi, yoksa 107 mi? bu arada cevaplarınız gerçekten çok açıklayıcı ve yardımcı oluyor. çok teşekkür ederim.

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

citroen lere karşı bendede nedenini bilmediğim bir ön yargı var malesef. 107 yi kız arkadaşım alıcak zaten, muhtemelen o vites geçişlerindeki olayın farkına bile varmayacak bizi tek düşündüren 107 mi, yoksa 2. el dizel getz, fiesta, corsa vb araç mı almalıyız? ben kendim dizel getz kullanıyorum 107 dediğiniz gibi 4.2lt yakıyorsa benim kullandığım getz ile aynı yakıyor.(yaklaşık 18 kuruş) ki 107 nin otomatik oluşu,park sorununun olmaması, mtv sinin düşük olması göz önüne alınca 107 çok daha mantıklı oluyor. sizin bu anlamda görüşünüz nasıl? yani düz vites dizel hatchback mi, yoksa 107 mi? bu arada cevaplarınız gerçekten çok açıklayıcı ve yardımcı oluyor. çok teşekkür ederim.

Biraz araya zaman girdi kusura bakmayın. Benzinli mi dizelmi, tabiki benzinli. Zaten dizelin tercih sebebi ekonomisindeydi ( Kamyon kullanmıyorsanız) ama ikiside aynı yakıtı harcıyorsa kesinlikle benzinli. Çünkü bakım masrafları, arıza riski, yakıt kalitesi problemleri ve ömrü bakımından tercihli. Bizim çevrede herkez 107 almaya niyetlendi gerçekten şirin bir araba. Trafikte farkediliyor bu da kaza riskini azaltıyor. Çok kıvrak gözüktüğü için yanına pek kimse sokulmuyor. Tercihinizin 1.0 lt 107 den yana olması avantajlı. Görüşmek üzere

Yeni Üye

çok teşekkür ederim Sarman Bey. Umarım en kısa zamanda temiz bir 107 bulup aranıza tam olarak katılmış olurum

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)