Selamlar . 2015 model 140 bin kilometrede peugeot 3008 1.6 bluehdi eat6 aracım var. Geçen yıl antalyadan istanbula dönerken klimam yolculuk sırasında soğuk vermemeye başlamıştı. Sonrasında istanbula geldikten sonra düzelmişti sorun kendi kendine. Daha sonra havalar serinlediği için ancak bu yaz kontrol ettirebildim. Bu yaz ise klima istanbulda soğutuyordu ama ben antalyaya gitmeden önce sorun yaşamamak için klimaciya götürdüm. Klimacı arkadaş hemen gaz dolumu yaptı. Ancak antalyaya gittiğimizde sorun yaşadık. Klima bazen çok güzel soğutuyor. Bazen soğutmuyor. Neye göre soğutup soğutmadığını bir türlü anlayamadım. Aracın klimasını 22 dereceye ayarlıyorum mesela. Otomatik fana ayarlıyorum. Dışarı derecesi 40 derece olmasına rağmen çok iyi soğutuyor. Bazen de gene dışarısı 40 derece ama klimayı en soğuk dereceye bile alsam fanı da en sona alsam bile soğutamıyor . Bazen de dışarısı 28 derece oluyor ama gene yeterince soğutmadığı oluyor. Ama bazen de öyle bir soğutuyor ki klimayı dereceyi 23 e filan almam gerekiyor . Dediğim gibi neye göre iyi soğutup soğutmadığını anlayamadım. Şu an aracım istanbulda. Bunun detayli kontrolünü kim yapabilir peugeot için ? Kondenser ve evoporatör temizliği yapılabilir mi nerde yaptırabilirim ? Araç iç sıcaklık derece ölçüm sensörü veya dış sıcaklık sensörleri ile alakalı problem olabilir mi ? Gaz dolumunu yetkili serviste yaptırmak daha mı mantıklı ? Çünkü doldurulan gazın da kalitesine göre performans değişiyormuş.