4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Diş Hekimi
    Model
    3008

Peuoget 3008 2015 model sorularım

Selamlar. 2015 model 1.6 blue hdi euro6 peugeot 3008 aracımla alakalı bir takım sorularım var. Tecrübesi olanlardan bilgi almak istedim.
    1. Aracımda navigasyon güncellemesi uyarısı veriyor. Peugeot uygulamasını cep telefonuma yükledim ama bağlantı kuramadım. Uygulamadan güncelleme yapılabileceğini okumuştum. Ama 2015 model olduğu için cep telefonu uygulamasına uyumlu olmayabilir. Yetkili serviste navigasyon güncellemesi yaptıran oldu mu acaba bu araçlarda ? Peugeot uygulamasına bağlantı kurabilen var mı ?

https://imgyukle.com/i/RHc3Kc

2. Arka taraftaki ayak altı yerleştirme bölmelerinden sol taraftakinde problem var. Orta kısmından bombe yaptığı için kenarlardan plastik çerçeve tam tutamadığı için basınç durumunda içine çökme yapabiliyor. Yabancı bir forumda 2 mm alüminyum ile sağlamlaştırmışlardı. Bende alternatif çözümler araştırıyorum .Bu sorunu yenisini satın almadan çözebilen oldu mu acaba ?

https://imgyukle.com/i/EFy75G alüminyum ile yapılmış

3.Aracıma çıkma galet tipi stepne bakıyorum. Acaba nerede bulabilirim ? Teşekkürler.

Acemi Üye
    Meslek
    Ogretim Uyesi
    Model
    3008
    Merhaba;
    Ben de aynı model araca sahibim, sorularınıza cevap vereyim. Peugeot uygulaması bizim araçlarımızla uyumlu değil. Uygulama ilk çıktığında ben de telefonuma indirmiştim, bir türlü çalışmadı. Peugeot Türkiye Müşteri Hizmetleri ile bağlantıya geçtim. Onlar ısrarla kullanabileceğimi söylediler; ancak aracımızdaki tek bağlantı bluetooth bağlantısı ve onunla da sadece telefon rehberi ve telefondaki müzikleri paylaştırabiliyorsunuz. Uygulama sadece 2016 ve sonrası kasalarda çalışıyor.
    Araçlarımıza serviste navigasyon güncellemesi yapılıyor. Periyodik bakım için gittiğinizde güncellemeyi ücretsiz yapıyorlar, sadece navigasyon güncelleme için giderseniz 2019 fiyatları ile 150 TL isteniyordu, şimdi fiyatlar daha da yükselmiştir.
    Ayak altı gözlerle ilgili bir problem yaşamadım, o nedenle yardımcı olamayacağım.
    Belirttiğiniz stepneyi lastikçilerde bulabilirsiniz. Çıkma da illa ki satılıyordur.
    Aracınızı iyi günlerde ve keyifle kullanmanızı dilerim. Selamlar.

Yeni Üye
    Meslek
    Diş Hekimi
    Model
    3008
    Cevabınız için teşekkür ederim. 2 yetkili servise sordum ben. Aktif iriyıl 400 tl istedi. Ümraniyedeki can'a sordum. Onlarda kendilerinin yapmadığını esen elektronik firmasının yaptığını söyledi .Orayı da aradım. 300 tl dedi. Telefon bağlantısını o kişiye sordum uyumlu olmadığını söyledi.
    Koltuklar yarı kumaş yarı deri bende ve açık renk gri olanlardan. Şoför koltuğunda derisinde yıpranma var. Kare kare pul pul bir görünüm var çatlamış yani deri. Bir de kumaşta renklenme var. Bu sorunlar var mı sizde ?
    Bir de ön konsoldan havalandırma ve teyp kısmından ilk kalkışlarda direksiyon sağa çevrili iken gıcırtı sesi yapmaya başladı. Ses içeriden geliyo. Silikon spreyi ile çözemedim.

Acemi Üye
    Meslek
    Ogretim Uyesi
    Model
    3008
    Merhaba, benim aracım Feline versiyon, tam deri koltuklu. Derilerde herhangi bir deforme olmadı. Zaman zaman instagramda deri yenileyici solüsyon reklamları çıkıyor. Online alış veriş sitelerinde kullanıcı yorumları okuyarak satın alabilirsiniz. Ön konsolda genellikle gösterge plastiklerinden zaman zaman ses gelir. Aracımın ilk 1500 km bakımında yetkili servise sormuştum, garanti kapsamında gösterge panelini söküp iç kaplamalarını destekleyebiliriz demişlerdi. Daha fazla trim sesi gelmesinden çekindiğim için yaptırmadım. Genellikle soğuk ve sıcak havalarda plastik genleştiği için bu sesler gelebilir. Bunun dışında ses içeriden geliyorsa direksiyonun sağ ya da sola çevrili olmasına bağlı bir durum olmayabilir. Sesi iyi dinlemek gerek. Direksiyon kutusundan, rot ve rot başlarından ya da amortisör mapalarından yapabilir. Yetkili ya da özel iyi bir Peugeot servisi sesin kaynağını bulur, merak etmeyin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)