Alıntı bulentdincler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar ,2012 model 1.6 e HDI 308 aracımla alakalı şöyle bir sorunum var... İki ay kadar bir zaman diliminde fazla kullanmadığım ( haftada bir iki kez 1 saat civarı kullanıldı) aracım geçen gün trafiğin ortasında vites kutusu arızası vererek boşa aldı kendini A ya veya R ye geçse bile gaz verince hareket etmiyordu iterek sağa çektim bir kaç kez kontağı açıp kapattım yine aynıydı, sonra kutup başını çıkarttıp bekleyip yeniden takınca bir km kadar gitti evin önüne attı beni... Şu anda kontağı açar açmaz vites kutusu arızası vermekte ve hareket etmemekte ... Aküsü varta marka efb 70amp start stop aküsü.. ondan şüphelenip bir gün boyunca akücüde şarja bıraktım orada cihazla ölçüldü marş denendi sorun yok denildi yeniden taktım ama değişen bir şey olmadı.. fren müşüründen şüphelendim söktüm müşürü dökünce arka stoplar yanıyor takınca sönüyor elle de kontrol ettim çalışıyor...farkettiğim bir diğer şey ise .. bizim araçlarda kontağı açıp ışıkların sönmesini beklerken robottan gelen standart ses yerini devamlı inceden. Bir inlemeye bırakmış, kontağı açıp marş. Basana kadar devam etmekte..sonuç olarak araba hareketsiz evin önünde yatmakta.. konuyla alakalı. Ne yapabilirim.. İstanbul/Eyüp/Esentepe de evim tavsiye servis, akıl ne varsa ihtiyacım var .. yakın olup elinde pp2000 olan varsa bir arıza kodu bakabilirsin harika olur .

Öncellikle geçmiş olsun.Umarım kısa zamanda sorun çözülür.

Son durum nedir bilmiyorum fakat forumun admini olan Ömer Gedik'in Maslak'ta Euro Repar FP otomomotiv servisi mevcut.isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

http://www.forumpeugeot.com/showthre...-Service-olduk