4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    a a
    Model
    108

yeni 3008 2021 şikayetim

Peugeot 3008 2021 gt 1.5 dizel sahibiyim kısaca yaşadığım sorunlar ve pejonun hiç bir şekilde bu sorunları kronik sorun diyerek geçiştirmesi servisin ciddiyet ve elverişli çalışmaması beni bu araçtan soğutmuştur

aracım şuan 15 bin civarı kmde ve kullanmıyorum garajımda duruyor sebebi ise
    - 2 bin kmde ön çarpışma sensörü bozulması (yazılım ile çözdüler)
    - 10 bin kmde başlayan trim sesleri (çözemediler)
    - 10 bin kmde sağ ve sol ayna gıcırdamaya motorundan sesler gelmeye başladı (yağladılar ama 1 hafta sonra yine aynı)
    - 12 bin kmde başlayan üst kapak yağ kaçağı (elletmedim aracımın değeri bozulmaması için) "bu yağ kaçağı 1.5 tüm dizellerde var bayideki 100km olmamış araçta bile aynı yerden kaçaklar terleme şeklinde başlamış" bir çok pejo sahibi farkında bile değil kronik bir sıkıntı
    yaptırsanızda 1 seneye kalmadan ısınıp/soğuyunca tekrarlıyormuş ve peugeot bu konu hakkında bir açıklama dahi yapmıyor
    - aldığım günden beri vakumlu bagaj bazen vakumluyor bazen vakumlamıyor canı nasıl isterse- aldıktan 1 hafta sonra arka sensör oto yıkama esnasında içeriye göçmesi ve tırnağının kırıldığı halde düzeltilmeden yapıştırılıp kalitesiz şekilde teslim edilmesi- araç durduğu halde anahtar yanımda olmadığında bile ışıkları gece kendi kendine yanıp sönüyor (bazen)
    - tv kendi kendine araç kapalıyken açılıp kapanıyor (bazen)kısa ve öz aracımdan soğudum çektim kenara ya bu kronik arızaların tam anlamıyla giderilip aracımın binilebilir hale getirilmesi yada benim şuanki satış bedeliyle aracımın iade edilmesini istiyorum aldığım araç daha 1 yaşını doldurmadan dökülmeye başladı 50 60 binde büyük ihtimal motor yada araba dağılacak

Acemi Üye mmusavir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    MALİ MÜŞAVİR
    Model
    508
    çok geçmiş olsun insanin canini sikar bu gibi durumlar halisiniz müşteri hizmetleriyle görüştünümü?

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Merhaba,

Evet sorun yaşıyor olabilirsiniz ama dökülmeye başladı gibi ibarelerinizi abartılı buldum. Aracın sorunları olabilir tabi çözülmemesi de can sıkmıştır. Benim de 1.5 dizel 308'im var ve yağ kaçağım yok her modelde bahsettiğiniz sıkıntı yok. Yapıldıktan sonra tekrarlamaz ya da aracınızın değerini düşürmez. Bence durumu Peugeot Müşteri hizmetlerine aktarın.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Yeni Üye
    Meslek
    ELEKTRİK OTOMASYON
    Model
    Partner Tepee
    Alıntı dertli3008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peugeot 3008 2021 gt 1.5 dizel sahibiyim kısaca yaşadığım sorunlar ve pejonun hiç bir şekilde bu sorunları kronik sorun diyerek geçiştirmesi servisin ciddiyet ve elverişli çalışmaması beni bu araçtan soğutmuştur

aracım şuan 15 bin civarı kmde ve kullanmıyorum garajımda duruyor sebebi ise
    - 2 bin kmde ön çarpışma sensörü bozulması (yazılım ile çözdüler)
    - 10 bin kmde başlayan trim sesleri (çözemediler)
    - 10 bin kmde sağ ve sol ayna gıcırdamaya motorundan sesler gelmeye başladı (yağladılar ama 1 hafta sonra yine aynı)
    - 12 bin kmde başlayan üst kapak yağ kaçağı (elletmedim aracımın değeri bozulmaması için) "bu yağ kaçağı 1.5 tüm dizellerde var bayideki 100km olmamış araçta bile aynı yerden kaçaklar terleme şeklinde başlamış" bir çok pejo sahibi farkında bile değil kronik bir sıkıntı
    yaptırsanızda 1 seneye kalmadan ısınıp/soğuyunca tekrarlıyormuş ve peugeot bu konu hakkında bir açıklama dahi yapmıyor
    - aldığım günden beri vakumlu bagaj bazen vakumluyor bazen vakumlamıyor canı nasıl isterse- aldıktan 1 hafta sonra arka sensör oto yıkama esnasında içeriye göçmesi ve tırnağının kırıldığı halde düzeltilmeden yapıştırılıp kalitesiz şekilde teslim edilmesi- araç durduğu halde anahtar yanımda olmadığında bile ışıkları gece kendi kendine yanıp sönüyor (bazen)
    - tv kendi kendine araç kapalıyken açılıp kapanıyor (bazen)kısa ve öz aracımdan soğudum çektim kenara ya bu kronik arızaların tam anlamıyla giderilip aracımın binilebilir hale getirilmesi yada benim şuanki satış bedeliyle aracımın iade edilmesini istiyorum aldığım araç daha 1 yaşını doldurmadan dökülmeye başladı 50 60 binde büyük ihtimal motor yada araba dağılacak
    valla kardeş bende 2018 partner var garajım da var aracı yağmur yağışa da bırakmıyorum aracımda boya problemleri var şikayet var a girdiğiniz de bir sürü insan peugeottan ve daha nice marka araçtan servisten muzdarip mesela benim aracımın ön kaput iç kısmında paslanma ve boya atması var servise götürdüm baktılar baktılar baktılar sadece baktılar aracımda garanti olmadığı için kaputun boyanması gerektiğini söyledier bu araç 4 yaşında ve 50 bin km de sen düşün artık muhtemelen gelecekte sende yaşayacaksın geçmiş olsun ben kaputu söktürüp içten altını boyatacağım ne yapayım başka yoksa çürümeye başlıcak..seat aracım da hiç böyle sıkıntılarım yok araç 80 bin km de 4 yaşında saat gibi ama servis mevzusu seatta da aynı çözüm yok hep baştan savma...
    en güzeli tabiki senin olandır.
    1999 wv polo 1.6 alm
    2013 fiat fiorino 1.3 mj. panaroma
    2018 toledo 1.4 tsı dsg 125 hp aktif kullanılan
    2018 partner tepee 1.6 hdı 115 hp allure aktif kullanılan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)