2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    bankacı
    Model
    508 R8

bir kaç ufak soru

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve araba ile ilgili bir kaç sorum var:-)

1-)otomatik vitesi manuel moda alınca ve gazı kökleyince otomatik yine vites küçültüyor bunu yapmamasını sağlamanın bir yolu var mı ? aracım dizel ve 7. viteste giderken sanki benzinli bir araç gibi bir anda kendimi yüksel devirde 4. viteste buluyorum :-( dizel için gereksiz bir vites düşürme olduğu için geri vites büyütmek gerekiyor ve bu da manuel modda kullanmayı anlamsız kılıyor .

2-)bir diğer sorum ise start/stop özelliğini her sefer kapatıyorum (İstanbul'da şehir içinde aküyü bozmak dışında pek bir ise yaradığını düşünmüyorum ) ama her arabayı park edip yeniden çalıştırdığımda devreye giriyor .Bunu otomatik kapalı duruma getire bilir miyim ?

3-) aynı şekilde sürüş modunu da eko ya alıyorum oda her seferinde normale dönüyor .

4-)son sorum :-) ön cam üflemesini açınca otomatik klima devreye giriyor ve klimayı kapatınca cam üflemesi de kapanıyor :-) klima kapalı bir şekilde ön cama üflemesi mümkün mü ?

teşekkürler
    Konu bumin12 tarafından (15-11-2021 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye mmusavir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    MALİ MÜŞAVİR
    Model
    508
    Hayirli olsun kazasiz belasiz kullanin inşallah dilimin döndüğü aklinin yettiğince cevap vermeye çalişayim
    1- manuel mottallanirken gazi köklediğiniz de vitesi düşürmesi yada yüksek devirlere çiktiğinizda otomatik vitesi yükseltmesi manuel modun mantiğina aykiri gelebilir geliyor da vitesi büyümesi motoru koruyordur vitesi küçültmesi kullanicin acil bir durumda olduğunu düşünerek azaltmasida normal acil bir durumda bizlerin vitesi düşürmesi için biraz zaman geçebilir sanirim güvenlik içindir
    2-star stop ve sürüş modlari her çaliştirmada geri eski haline geliyor araç her çaliştirmada kendi baştan kontrol ediyor on dan dönüyor
    3-sirf öncem buğ giderci ye basinca kilmayi aotu konumunda açar yüksek devirde çaliştirir ki buğu yada buzu çabuk çözmek için klima kapali olarak çaliştirmak için kalörüfer de sadece ön cama kismina tiklarsaniz klimayi açmaz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)