2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    Ogretim Uyesi
    Model
    3008

İzmir'de Peugeot Özel Servis Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba;
    2010 yılından bu yana kesintisiz olarak Peugeot kullanıyorum. İlk aracım 2011 model Peugeot 207 Outdoor Pack 1.6. HDI idi. 155.000 km'de Peugeot bayisine takasa vererek 2015 model Peugeot 3008 Blue HDI 120 HP Feline kullanmaya başladım. İlk aracım için Ankara'da o zaman için yetkili servis olan Fatih Peugeot (şimdi Eurorepar olmuş sanırım), İzmir'de de Karşıyaka Arkas servise gitmekteydim. Bu durum 105.000 km'de periyodik bakımı yapılan 3008'imin frenlerinin zayıflaması ve balatalarının kontrol edildi denilmesine rağmen bittiğini öğrenmeme kadar devam etti. Bu saatten sonra Peugeot konusunda uzman bir özel servis aramaya başladım. Forumlarda gezdiğimde en yeni ve taze bilgilerin 2017-2018 yıllarına kadar geldiğini gördüm. Bundan sonra servis tecrübesi paylaşımı yapılmamış. Ben de son iki yılda özel servis deneyimlerimi paylaşmak istedim. Arayışta olan kullanıcılar için yararlı olabilir.

Ayhan Peugeot - İzmir Çiğli Ata Sanayi Sitesi
    Balatalarımın bittiğini öğrenmem ve aracımdaki uğultu sesini bulmak için araştırmalara başladığımda ilk karşıma çıkan ve memnuniyet oranı yüksek olan servis İzmir Çiğli Ata Sanayi'deki Ayhan Peugeot oldu. Balata değişimi ve ön aks bilya değişimini orada yaptırdım. Servis sahibi Ayhan usta son derece ilgili davrandı. Hızlıca servis hizmeti verildi. Çok büyük ve geniş bir servis olmamakla birlikte çalışanlarının Citroen ve Peugeot servislerinden geliyor olması bana güven verdi. Sabah saat 9'da girdiğim servisten saat 11.30 civarı ayrıldım. Bunun da büyük çoğunluğu ellerinde aracıma uygun balata çiftinin kalmamış olması ve getirtilmesi ile geçti. Sonuçta hızlı ve yetkili servise göre daha uygun ücretle oradan ayrıldım. Karşıyaka-Çiğli ve civarında ikamet ediyorsanız gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Ata Sanayi'de kaliteli bir yedek parçacı olmadığından, rutin kullanılan servis parçaları hariç, parça tedariği yetkili servis ile aynı yerden, yanılmıyorsam Torbalı'dan yapılıyor. Önceden randevu almanızda büyük fayda var, çünkü son derece kalabalık olabiliyor.

Ay Yıldız Peugeot - İzmir Bornova 2. Sanayi Sitesi
    Aracımdaki uğultu sesi ile ilgili araştırmalarım devam ederken tamamen tesadüf eseri yıllardır görüşmediğim eski mahallemdeki kardeşlerimizden birinin servisi ile karşılaştım. Yiğit, Hüseyin ve Hakan ustalar Peugeot Yetkili serviste birlikte çalışırlarken ayrılarak bu servisi kurmuşlar. Tabii bana ve aracıma ayrıcalıklı bir hizmet verdiklerini düşünürken aynı hizmeti diğer tüm müşterilerine de verdiklerini görünce elbette ki mutlu oldum. Bu servis aynı zamanda İzmir Emniyeti ile anlaşmalı, onların Peugeot ve Citroen araçlarına da servis veriyor. Aracımın 120.000 bakımı ve triger değişimini bu serviste yaptırdım. Saat 09'da girdiğim servisten öğleden sonra saat 14.30'da ayrıldım. Zaman ve fiyat anlamında şu bilgiyi verebilirim, yetkili servis 120.000 bakımı ve tirger değişimi için 4500 TL'lik bir teklif verdi, aracımın bir günde bitmeyebileceğini, çok büyük ihtimalle sabah erken bırakırsam akşam mesai bitimine kadar hazır olacağını söylemişlerdi. Ay Yıldız Peugeot'da bu servisi 2800 TL ödeyerek tamamladım. Geçtiğimiz hafta da aracımın 135.000 km bakımı için yine bu servisi tercih ettim. Aynı samimiyet ve özen ile tüm nokta kontrolleri yapıldı, kilometrenin gerektirdiği tüm işlemler gerçekleştirildi. V kayışı ve gergi rulmanları değiştirildi. Bu serviste mazot filtreli periyodik bakım için 700 TL, V kayışı ve gergi rulmanları set olarak değişim için de 1300 TL olmak üzere toplam 2.000 TL ödedim.

Ege Peugeot - İzmir Gaziemir 6. Sanayi Sitesi (Otokent)
    Yaşadığım çevreden Peugeot sahibi bir arkadaşımın tavsiyesi ile bu sabah erkenden gittim. Bir yetkili servis kadar olmasa da oldukça geniş bir servis. Yetkili servisten ayrılan sahiplerinden İsmail usta ile bir tecrübe turu attık. Araçları kendi araçları gibi özenle yaptıklarını ve titiz bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Gerçekten de diğer servislerin duyamadığı belki de duymak için yeterince özen göstermediği uğultu sesini duydu ve gerekli teşhisi koydu. Ben de söylediklerinden ve önerisinden tatmin olmuş bir şekilde, bir kahve ikramı ile oradan ayrıldım.

Bunlar benim yetkili servis sonrası edindiğim tecrübelerdir. Sizlerin de elbette farklı tecrübeleriniz vardır. Özel servis konusunda paylaşım yaparsanız çok memnun olurum. Ben iş yerime yakın olması ve önceden de Yiğit usta ile tanışıklığım olduğundan Ay Yıldız Peugeot'a gitmeye devam edeceğim. Ancak diğer seçeneklerin ve bireysel tecrübelerime dayanarak iyi esnaflar olduğunu bilmek de elbette güven veriyor. Kazasız sürüşler....

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Arkas Peugeot Karşıyaka'nın Euro Repar'ı da var. Denenebilir.

VOG-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir Kedim Bile Yok..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)