Sayfa 5/18 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
351 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Shark

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45.000 Km bakımı bugün yapıldı. Her zamanki gibi hem güzel zaman geçirdik hem bilgilendik.
    Teşekkürler Ömer Kardeşim. Ellerine sağlık Ferit Usta. Hayırlı işler bol kazançlar dilerim.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hayırlı olsun Necdet abi , kazasız belasız sürüşler.
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Shark yarın 45.000 Km bakımı için FP Otomotiv'e gidecek. Sabahtan gideriz.
    Zamanı olan dostlarla bir çay içmek keyifli olur.
    Daha yeni okudum foruma önceden girseydim , kesin gelirdim

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha yeni okudum foruma önceden girseydim , kesin gelirdim
    Forum ihmal ediliyor.

Bir Kedim Bile Yok..

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    45.000 Km bakımı bugün yapıldı. Her zamanki gibi hem güzel zaman geçirdik hem bilgilendik.
    Teşekkürler Ömer Kardeşim. Ellerine sağlık Ferit Usta. Hayırlı işler bol kazançlar dilerim.

Biz teşekkür ederiz. Hoş sohbetin yeter Necdet ağabey

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz teşekkür ederiz. Hoş sohbetin yeter Necdet ağabey

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok sağolasın Ömercim. Her zaman keyifle geldiğim bir servis işletiyorsun. Değerini hepimizin iyi bilmesi gerekli..

Bu arada aklıma gelmişken bir teşekkür de Serhat Kardeşime. Onun 3008'den kalan addblue katkısını da benim Shark'a kullandık.
    Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bu arada bir ilk işlemi gerçekleştirdim. Geçen perşembe bakım yapıldıktan sonra Shark'a rüzgar sesi konusunda ilk müdahaleyi yaptım.

6 mm çapındaki akvaryum hortumlarını kapı fitillerinin içine geçirdim. Hatta hızımı alamayarak bagaj fitillerinin de içine yürüttüm.

Sadece kapı tarafındaki fitillere özellikle de üst taraflarına takılan hortumlardan sonra dün Çanakkale üstünden Altınoluk'a geldim. Bilenler bilir Çanakkale çok sert rüzgarları ile ünlüdür Bu yetmezmiş gibi ekstradan deli gibi esen bir rüzgar hatta fırtına vardı. Hatta feribot çalışmayacak diye korktum.

Ses düzeyinde bir azalma kesinlikle oldu. Sıfır değil ama beni ilk zamanki kadar rahatsız etmiyor artık.

Hortum artınca gereksiz yere bir girişim yapıp sol kapının iç tarafına da yapayım dedim. Ne yazık ki fitil biraz yırtıldı. Ama o bile sıkıntıyı arttırmadı. Bir süre böyle gitsin bakalım. Eğer canımı sıkarsa o fitili değiştirmek gerekecek.

Merak eden varsa kısaca işlemi anlatayım.

Fitillerin üstünde belli aralıklarla küçük delikler var. O deliklerden içine WD40 sıkarak kayganlığı arttırdı. Sonra bir kaymaz eldiven yardımı ile kenarlara denk gelen o deliklerden birinden hortumu sokarak ilerlettim. Zaten yağ gibi ilerliyor. Gitmez oluca aralardan biraz daha WD40 sıktım. Biraz daha gitti. Özellikle bütün üst tarafı doldurum kenarlara doğru döndükten sonra çok fazla zorlamadım. Zaten ses yukarı kısımlardan geldiği için hedefime şimdilik ulaştım diye düşünüyorum.

Yalnız başıma yaptığım için ne yazık ki işlem sırasında resim çekemedim. Ama sanırım nasıl olduğu anlaşılmıştır.

Ayrıca Nasiol Yağmur Kaydırıcı uygulaması yaptım. 308'de de kullandığım bir işlemdi. Yağmurda ama asıl önemlisi kamyon vs. sollarken tekerlekten gelen spreye karşı çok etkili oluyor.
    Kullanmadan önce sileceklerin yetmediği anlar olurdu. Bu işlem sonrası sileceğin çalışmasına bile gerek kalmıyor. Kış şartları için gerekli olduğunu düşünüyorum

Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Rüzgar sesinin azaldığına sevindim Necdet abi , kazasız belasız ve keyifli sürüşler

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Rüzgar sesinin azaldığına sevindim Necdet abi , kazasız belasız ve keyifli sürüşler
    Teşekkürler.

Bir Kedim Bile Yok..

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    rahatsız edici bir sese dayanmak gercekten zor hocam dikkatini çeker rahatsız eder durur.. Daha once başka forumlardada aynı işlemi yapanlar oldugunu okumuştum etkili bir uygulama...sessiz kazasız belasız sürüşler dilerim hocam..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı mygold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rahatsız edici bir sese dayanmak gercekten zor hocam dikkatini çeker rahatsız eder durur.. Daha once başka forumlardada aynı işlemi yapanlar oldugunu okumuştum etkili bir uygulama...sessiz kazasız belasız sürüşler dilerim hocam..
    Çok sağol Mücahit Hocam.

Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Çok fazla gece yolculuğu yapıyorum. Ve gece görüş sistemleri oldukça ilgimi çekiyor. İnternette arayınca Alibaba'da şöyle bir alet buldum.

Infrared sistemli gece görüş kamerası. Örnek video daki görüntü kalitesi gerçekten çok iyi. Mesaj attım 1 tane yollayın diye En az 9 tane olur dediler. Tek olursa ne olur dedim, 499 $ diyorlar. Olmaz dedim. 50 $ indirim yaptılar. Yine olmaz dedim. O halde 8 kişi daha bulun dediler.

İlginenen olur mu acaba?
    Bir Kedim Bile Yok..

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Çok fazla gece yolculuğu yapıyorum. Ve gece görüş sistemleri oldukça ilgimi çekiyor. İnternette arayınca Alibaba'da şöyle bir alet buldum.

Infrared sistemli gece görüş kamerası. Örnek video daki görüntü kalitesi gerçekten çok iyi. Mesaj attım 1 tane yollayın diye En az 9 tane olur dediler. Tek olursa ne olur dedim, 499 $ diyorlar. Olmaz dedim. 50 $ indirim yaptılar. Yine olmaz dedim. O halde 8 kişi daha bulun dediler.

İlginenen olur mu acaba?
    8 kişi daha olursa kaç $ diyo hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı mygold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 kişi daha olursa kaç $ diyo hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    245 $ fiyatı var. Bu fiyat 9 adet alınırsa geçerliymiş.

Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Ben sitenin linkini eklemeyi unutmuşum.

https://turkish.alibaba.com/product-...209b5783fROBar
    Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Dün sabah Ankara'dan Antalya'ya gittim. Akşam döndüm. Toplam 1.050 Km yol yapmışız.

Giderken de, dönerken de inanılmaz sisli bir hava vardı. Sabah erken saatlerde yola çıkmıştım. Hava tam aydınlanmamıştı. Resmen bulut içinde gittik. Dönüşte hava erken karardığı için hem karanlık hem de bulut içinde yolculuk yaptık.
    Ankara- Afyon arasında çok yoğun bir sis vardı. Sanki bir kayalığa bodoslama gidiyor gibi bir duygu yaratıyor insanda. Hatta araçtaki arkadaşın başı döndü. Hiç bir şey görmeden körlemeye gidiyor duygusunu insanın yön tayinini bozduğu gibi baş dönmesine de yol açabiliyor.

Yol boyunca dikkatimi çeken ve ne yazık ki sürücülerin pek dikkat etmediği bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

1- Sisli havalarda sadece KISA FARLAR'ın kullanılması gereklidir. Uzunlar havadaki su buharını aydınlatacağı için görüş mesafesi çok daha fazla kısalır.

2- Kısa farların yanında SİS farlarınız varsa mutlaka yakın. Ayrıca arka tarafta stopların yanında aracın SOL yanında tek yanan sis lambasını da kullanmanız çok önemli. Arkadan gelen araçlar sağı, solu o ışık sayesinde tanıma şansına sahip olurlar. Zaten o yüzden arka tarafta sadece sol tarafta sis uyarı lambası vardır.

3- Sis farları da olan, pek çok aracın dörtlülerini yakarak gittiğine tanık oldum. Bu da dikkat çekmek için iyi bir yol gibi görünse de sollama veya sağa geçme amacıyla sinyal verme şansınızı kısıtladığı için başka mahsurları olabiliyor.

4- İki şeritli yolda ilerliyorsanız, sol şeridi kullanmanızı öneririm. Ben sol şeridi orta çizgiye yakın gidecek şekilde kullanıyorum. Çünkü aşırı sis nedeniyle sağ tarafta duran araçlar olabiliyor. Sol şerit biraz daha güvenli oluyor. Ayrıca ülkemizde traktör denen ve sağ şeritlerde cirit atan çok sayıda araç var. Ve genellikle römorklarında hiç bir ışık olmuyor. Aman dikkat.

5- Yine mutlaka kullandığım bir araç da NAVİGATÖR. En azından telefonunuzdaki bir navigasyon uygulamasını açın ve hedefinizi girin. Sisli yollarda ilerlerken ileride viraj mı var yoksa yol düz mü anlamanıza çok faydası oluyor.

6- Çift yönlü yollarda sise yakalandıysanız daha da fazla dikkat gerekiyor. Sık sık çok daha yavaş giden ağır araçlara rastlayacaksınız ve onları sollamak gerekecek. Bu durumda virajları önceden bilmek çok yararlı. Ama navigasyon istemem diyorsanız yerdeki çizgilere dikkat edin. Sürekli çizgi varsa asla sollamaya kalkmayın. Sollamaya izin veren kesikli çizgiler varsa dikkatli şekilde geçin.

7- Karşıdan gelen yok diye asla düşünmeyin. Göremiyor olabilirsiniz. Unutmayın karşıdan gelen de sizi göremiyor olabilir. O nedenle zorunlu değilseniz aşırı sislli günlerde yola çıkmayın.
    Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Yolculuk olunca güzellikler de oluyor. Eğirdir Gölü kenarında nefis tesisler var.

Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Ekonomik sürüş yapınca depo doldurulduğunda menzil şöyle görüldü.

Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Dün sabah Ankara'dan Antalya'ya gittim. Akşam döndüm. Toplam 1.050 Km yol yapmışız.

Giderken de, dönerken de inanılmaz sisli bir hava vardı. Sabah erken saatlerde yola çıkmıştım. Hava tam aydınlanmamıştı. Resmen bulut içinde gittik. Dönüşte hava erken karardığı için hem karanlık hem de bulut içinde yolculuk yaptık.
    Ankara- Afyon arasında çok yoğun bir sis vardı. Sanki bir kayalığa bodoslama gidiyor gibi bir duygu yaratıyor insanda. Hatta araçtaki arkadaşın başı döndü. Hiç bir şey görmeden körlemeye gidiyor duygusunu insanın yön tayinini bozduğu gibi baş dönmesine de yol açabiliyor.

Yol boyunca dikkatimi çeken ve ne yazık ki sürücülerin pek dikkat etmediği bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

1- Sisli havalarda sadece KISA FARLAR'ın kullanılması gereklidir. Uzunlar havadaki su buharını aydınlatacağı için görüş mesafesi çok daha fazla kısalır.

2- Kısa farların yanında SİS farlarınız varsa mutlaka yakın. Ayrıca arka tarafta stopların yanında aracın SOL yanında tek yanan sis lambasını da kullanmanız çok önemli. Arkadan gelen araçlar sağı, solu o ışık sayesinde tanıma şansına sahip olurlar. Zaten o yüzden arka tarafta sadece sol tarafta sis uyarı lambası vardır.

3- Sis farları da olan, pek çok aracın dörtlülerini yakarak gittiğine tanık oldum. Bu da dikkat çekmek için iyi bir yol gibi görünse de sollama veya sağa geçme amacıyla sinyal verme şansınızı kısıtladığı için başka mahsurları olabiliyor.

4- İki şeritli yolda ilerliyorsanız, sol şeridi kullanmanızı öneririm. Ben sol şeridi orta çizgiye yakın gidecek şekilde kullanıyorum. Çünkü aşırı sis nedeniyle sağ tarafta duran araçlar olabiliyor. Sol şerit biraz daha güvenli oluyor. Ayrıca ülkemizde traktör denen ve sağ şeritlerde cirit atan çok sayıda araç var. Ve genellikle römorklarında hiç bir ışık olmuyor. Aman dikkat.

5- Yine mutlaka kullandığım bir araç da NAVİGATÖR. En azından telefonunuzdaki bir navigasyon uygulamasını açın ve hedefinizi girin. Sisli yollarda ilerlerken ileride viraj mı var yoksa yol düz mü anlamanıza çok faydası oluyor.

6- Çift yönlü yollarda sise yakalandıysanız daha da fazla dikkat gerekiyor. Sık sık çok daha yavaş giden ağır araçlara rastlayacaksınız ve onları sollamak gerekecek. Bu durumda virajları önceden bilmek çok yararlı. Ama navigasyon istemem diyorsanız yerdeki çizgilere dikkat edin. Sürekli çizgi varsa asla sollamaya kalkmayın. Sollamaya izin veren kesikli çizgiler varsa dikkatli şekilde geçin.

7- Karşıdan gelen yok diye asla düşünmeyin. Göremiyor olabilirsiniz. Unutmayın karşıdan gelen de sizi göremiyor olabilir. O nedenle zorunlu değilseniz aşırı sislli günlerde yola çıkmayın.
    Çok güzel yazı olmuş Necdet abi , eline sağlık.

Resimde aslan manzarayı sevmiş Aslana Maşallah Her daim hayırlı yolcukular abi , yolun açık olsun.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Çok güzel yazı olmuş Necdet abi , eline sağlık.

Resimde aslan manzarayı sevmiş Aslana Maşallah Her daim hayırlı yolcukular abi , yolun açık olsun.

Çok teşekkür ederim Mertim..
    Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bugün Shark'ın 60 bin Km bakımı için Euro Reoar FP Otomotiv'e gittik.

Her zamanki gibi Ferit ustanın işçiliği, Ömer Kardeşimin sıcak sohbeti ve katkıları ile Shark'ın 4 fren balatası ve diğer periyodik bakımları yapıldı.

Ellerinize sağlık. Sevgiiler

Artık yollara çıkabiliriz.
    Bir Kedim Bile Yok..

Sayfa 5/18 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)