Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz 308 Active Beyaz Kedi ile yolları ayırmıştık. Kendisi kalbimde özel bir yere sahip olarak kalacak.

Yeni bir Peugeot ile yola devam etme isteğim dün sonucunu verdi ve 508 Active paket Eat6 BlueHDI ile buluştuk.

Dün koşturma yoğunluğu içinde paylaşım yapamadım. Bugün de yine yoğun bir güne başlarken en azından konuyu açmak istedim.

İstanbul içinde yaklaşık 100 Km kadar kullandım. Ağır başlı bir kedi ile birlikte olduğumu anladım. Upuzun bir burunla önümde gidiyor. Motor ve şanzıman olarak zaten tanıdığım bir araç olduğu için hiç yadırgamadım. Sadece tekrar büyük ya da "normal!" direksiyona dönmek garip geldi.

Araç kalite duygusunu veriyor. Oturaklı ve dolgun hissettiriyor. D sınıfı özelliklerinin bir çoğuna sahip. Anahtarsız çalıştırma, digital klima, elektrikli koltuklar, geniş arka koltuk diz mesafesi, oldukça büyük bir bagaj... gibi önceliğim olan konularda da başarılı. Uzun süredir bir kişi sürücü koltuğumun arkasında rahat yolculuk yaptı.

Bakalım uzun yolculuklarda nasıl bir ritm yakalayacağız.

33 bin KM'de. FP Otomotiv tarafından son bakımı yapılmış, 24 Aralık 2015 yani Noel'de trafiğe çıkmış. Active paketli bir 508. Köpekbalığı Grisi renginde. Rengin yakıştığını düşünüyorum. Zaten bu renk nedeniyle konu ismi olarak Shark'ı seçtim.
Ayrıca beyaz dışında bir Peugeot sahibi olmak farklı bir duygu. Temizlik konusunda sanırım beyaz kadar rahat olamayacağım.

Yakın zamanda resimler paylaşırım. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.