3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    308

308 ilk çaliştirma sonrasi stop etme ve sonrasinda çalişmama problemi

Merhaba Sayın Forum İlgilileri,

Öncelikle aranıza yeni katıldım ve yaşadığım sorun ile ilgili değerleri fikirlerinizi rica edeceğim.

Aracım 2010 model 308 1,6Hdi 109hp otomatik (81000 km) ve İzmir'de yaşamaktayım. Son zamanlarda zaman zaman aracımı sabah ilk kez çalıştırdıktan yaklaşık 5 sn sonra stop etmektedir ve sonrasında 8.ve 9. kez marşa basınca çalısmaktadır.

Durumu tespit için incelediğimde; eğer aracın burnu havada yaklaşık 1 saat beklemiş ise , sürekli stop etme ve çalışmama problemini yapmaktadır.Aracın burnu aşağı doğru ise problem yaratmamaktadır. Araç düzde olduğunda ise genelde problem yaratmamakla birlikte , zaman zaman(haftada bir- 2 kez) bu problemle karşılaşmaktayım.

Problemle ilgili olarak servisler,mazot filtesini, depo şamandırasını ve elcik denilen mazot hortumları parçalarını değiştirmiştir ancak hiç birisi çözüm olmamıştır.

Sürekli deneme yanılma yoluyla parça değiştirmektense, sizlerden yani değerli forum üyelerinin konuyla ilgili fikirlerini almak istedim. problemin çözüm yolu ile ilgili değerli yönlendirmelerinizi rica ederim.

Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    308
    Tekrar Merhaba Sayın Forum İlgilileri,

Problemim gitmiş olduğum 3. farklı özel bir servis tarafından detaylı ve fedakarca bir çalışma ile ancak çözümlenebilmiştir. Arızanın nereden kaynaklandığının tespit edilebilmesi ve çok ucuz bir maliyete çözümlenmesinde büyük emek harcayan ve müşterilere çok sıcak davranak güven veren İzmir Çiğli Ata Sanayisinde bulunan Emrah Candan Usta'ya teşekkürlerimi iletiyorum.
    Sonuç olarak arızanın depodan motor tarafına gelen yakıt hortumları kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Bu aşamaya gelene kadar birçok farklı servis tarafından depo şamansırası-elciğin olduğu parçalar- mazot kaptörü -mazot filtresi gibi parçalar aynı ayrı değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Geçmiş olsun. Teşhis doğru konunca tedavi de işe yarıyor. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Alıntı aniloz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar Merhaba Sayın Forum İlgilileri,

Problemim gitmiş olduğum 3. farklı özel bir servis tarafından detaylı ve fedakarca bir çalışma ile ancak çözümlenebilmiştir. Arızanın nereden kaynaklandığının tespit edilebilmesi ve çok ucuz bir maliyete çözümlenmesinde büyük emek harcayan ve müşterilere çok sıcak davranak güven veren İzmir Çiğli Ata Sanayisinde bulunan Emrah Candan Usta'ya teşekkürlerimi iletiyorum.
    Sonuç olarak arızanın depodan motor tarafına gelen yakıt hortumları kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Bu aşamaya gelene kadar birçok farklı servis tarafından depo şamansırası-elciğin olduğu parçalar- mazot kaptörü -mazot filtresi gibi parçalar aynı ayrı değiştirilmiştir.
    SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir Kedim Bile Yok..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)