7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    208

Tanışma ve yeni aracım hakkında (208)

Arkadaşlar merhaba ben Mehmet. 32 yaşında Memurum. bugün itibariyle aranıza katıldım Aracı 49500e aldım. Hasar kaydı yok. 78000km. 2013 1.4 hdi urban soul. Expertizde sadece arka çamurluk boyalı çıktı. Tampon da lokal boya o kadar. Genel puan 95, motor puanı 91di sanırım. Onun dışıda hiç prolemi yok.İlk izlenim olarak 1.25 atmosferik benzinliden başka araç kullanmayan biri olarakdizel avantajını (çekiş, yakıt) ciddi şekilde fark ettim eşek -at durumunu yaşadım. Anlık yakıt tüketimi beni şok etti 4lt/100km den yukarısını görmedim. cruse ile 100e sabitleyince 3.4 - 3.2 lt civarı yakıyor. Trafikte 2. Viteste önceki aracımda anlık yakıt 10dan fazla oluyorken bunda 2. Viteste 2lt 3ltleri görünce gözlerim yaşardı resmen kokluyor Lakin dizel sesine biraz alışmam gerekecek sanki Traktör sürüyorum. Lakin aracı almadan önce bu pakette (urban soul) yağmur sensörü, oto kararan dikiz ayna ve yokuş kalkış desteği var sanjıyordum, galiba yok ya da ben farkedemedim. Donanımsal olarak activeden ne farkı var anlamadım.geri görüş kamerası için 2500 isteyince servis şaşırdım. Yani full+full diye beklerken pek deöyle değilmiş. Aracın 75bin bakımı geçen ay yapılmış ama tam durma anındafrenden ince viyaklama sesi oluyor bazen ama frenler iyi tutuyor balatalar değişmiş bakımda bu sesin nedenine olabilir ?. Bir de eleman ses tesisatı çekmiş arkaya anfi,ve pandizotta hoparlör duruyor. Subwooferı almış sadece. Kabloları sarkıyor.Tesisatı yarım bırakmış yani. Buna bağlı olarak park sensörünün sesi çıkmıyor bi tıslama gel!iyor. Sanırım oto elektrikçiye gitmem lazım. Bu anlattıklarından bana tavsiye öneri ve görüşleriniz varmıdır. Arkadaşlarım. İmla hataları için kusuruma bakmayın telden yazıyorum.

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun. Ben de şu an 2015 model 1.4 e-hdi active paket 208 sahibiyim. Yakıt konusunda çok haklısınız çok çok ekonomik bir araç. Şehir içi 4.5 l/100 km civarı tüketimim var. Urban soul donanım paketinin tam olarak içeriğini bilmiyorum ama active gibi bir paket çok ekstra bir fark yok. Yağmur, far sensörü gibi donanımlar allure da geliyor

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Hoşgeldiniz benzinliden sonra dizel gerçekten ekonomik oluyor. Ben de aynısını yaşamıştım.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    hoş geldin senin araba hiç yakmıyor maşALLAH

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Hoşgeldiniz , keyifli forumlar.Yeni aracınız hayırlı olsun.Urban Soul versiyonunda ki donanımlar;

Krom kaplı ve elektrikli katlanabilir yan aynalar
    Arka park sensörü
    Sis farları
    15" Alüminyum jantlar
    Urban Soul koltuk ve kapı döşemeleri
    Krom süslemeli deri direksiyon simidi
    SMEG dokunmatik multimedya ekranı
    Bluetooth telefon kiti
    Elektrikli aynalar
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    Şu an ki makas sıfırda dizel ile benzin arasında çok yüksek ama ikinci elde mantıklı fiyatlara dizel bulunabiliyor. Dizel iyidir, hoştur.

Aktif Üye _EsaT_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Hoşgeldiniz ,elbet ikinci el araçlarda ufak tefek kusurlar olacak. Frenlerden ses gelmesinin sebebi kir olabilir. Bu arada iyi bir elektrikçiye gitmeniz şart. Malum rakiplerine göre Peugeot'un elektrik sistemi daha hassas olabiliyor.
    308 1.6 Vti Comfort Pack 2009 (Satıldı.)
    308 1.6 e-Hdi Access 2012

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)