11 sonuçtan 1 ile 11 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308

Question 308(t9) Alt kısımdan gelen ses

Bende 2015 model active inci siyahı 1.2 130hp aracımla bu koca aileye üye oldum. aracımda alt kısımda önden mi yoksa arkadan mı geldiğini kestiremediğim bozuk yollarda ve çapraz gerilmelerde çıkan lak luk şeklinde sesler alıyorum aracı aldığım adam plastik aksamdan kaynaklandığını söyledi yoksa mekanik olarak torsiyondan yada ön düzenden mi geliyor kestiremedim. her güzelin kusuru vardır derler ama bu ses biraz canımı sıkmaya başladı.böyle bir sorunla karşılaşan kullanıcılar yardımcı olurlarsa sevinirim.yoksa servis yolu gözüküyor.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Hoşgeldiniz. Hayırlı uğurlu olsun.

Gelen seslerin elbette bir çok nedeni olabilir. Ancak 2014-2015 yıllarındaki üretimlerde arka travers den ses gelme sorunu oluyordu. Hepsinde olmasa da yine de dikkat çekici şekilde traversden ses gelmesi nedeniyle Peugeot fabrikasyon hata olarak kabul edip, travers değişimlerine gitmişti.

Gelen ses kola kutusunun ezilme sesini andırıyorsa büyük olasılıkla traverstir. Ama LAK -LUK gibiyse amortisörleri, ön takımı, z-rotları vs kontrol ettirmenizde yarar var. Bir rot balansçıya bile gitseniz size hızlı bir bilgi verecektir.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Hoşbulduk.Teşekkür ederim. yarın aracı gösterip bu başlık altında gelişmeleri açıklarım.

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Aracımın problemi ön sol amortisör üst takozuymuş çok şükür traversde bir problem yok.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı Murat34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımın problemi ön sol amortisör üst takozuymuş çok şükür traversde bir problem yok.

Geçmiş olsun. Araç kaç km de bilemiyorum ama yeni amortisörleri çift almak daha iyi olabilir. Nacizane önerimdir. İstanbuldaysanız Euro Repar FP Otomotiv en ideal çözümü üretecektir.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Çok sag olun.Araç 50 bine dayandı.euro repar servisini değerlendiricem.

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    50binde amortisor değişimi kullandığınız yollar bozuk sanırım

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    İkinci el araçlarda böyle sorunlar ne yazıkki çıkıyor.

Ben 20 binde aldığımda ilk iş olarak ön fren pabuçlarını değiştirmiştim. İlk sahibi nasıl kullanmışsa düşünün artık.

Aldığımdan beri 58 bin Km yol yaptım hala o taktırdığım frenlerle devam ediyorum. Son bakımda ustaya sordum en az 10 bin daha gider dedi..

Buna karşılık bende de garantiden ön 2 amortisör değişmişti. Servise kimsenin duyamadığı bir tık sesi geliyor demiştim. 2 amortisörü ve takozları değiştirdler. Garantide böylesine hassa davranmaları gözlerimi yaşartmıştı.
    O değişim sonrası aynı amortisörlerle de devam ediyorum.

Kullanım şekli çok önemli. Kimi her sete, her çukura küt küt dalar kimi benim gibi yavaşlar hafifçe geçer. Sonuçta araç dayanıyor ya da arıza veriyor.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Maalesef ikinci el araç biraz piyango misali.iyi bir kullanıcıdan da alabilirsiniz yada aracı hamal gibi kullanan birinde de alabilirsiniz.Ülkemizde tek kriter boya.ama alıcılar aracların diğer companentlerinede(ön ve arka düzen .vs) hassas davransalar.kullanıcılar satarken alıcıların boya dışındada aracın diğer aksamlarınada bakacaklarını düşünerek daha hassas davranırlar.Sonrada bakarsınız 20 binde baskı balata bitmiş yada amortisör patlamış araçlar olur.işin özü bu aracı satarken diğer kullanıcılarıda düşünerek araçlarımızı daha özen ve dikkatli kullanmalıyız.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Çok güzel bir yaklaşım.

Hem kullanırken keyif hem de sonraki kullanıcıların hayır dualarını almak için en iyi yol bu olsa gerek.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Kesinlikle hocam haklısın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)