2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    elektrik teknikeri
    Model
    306

Peugeot 306 AL4 Şanzıman Yardım Lütfen

2001 model Peugeot 306 Aracım Var....Aracımı bilgisayara baglattım bir sorun yok Otomatik vites arıza ısıkları devamlı yanıp sönüyor...
    Alakası varmı bilmiyorum bir sinyal ampülü taktırdım o şase yaptı ampül ve dibi yandı bundan 1 saat sonra otomatik vites arıza ısıkları yanmaya basladı 20 gündür yanıyor otomatik vites ustasına götürdüm bilgisayara bagladı baktı arıza yok...Bir usta dediki Ootomatik vites konum sensörü (Şalteri) arızalıdır bunu degistirmek lazım dedi onuda aldım degistirdim hala arıza ısıkları sönmedi bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz accaba...

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    şanzımanın yağ bakım zamanı gelmiş olması olası,şanzıman beynin elektronik olarka çalışan bir sayaç var yağ eskitme sayacı deniyor.yağ bakımını yaptırıp sayacın yeniden ayarlanması gerekiyor bu tip durumlarda.dediğiniz gibi herhan gibi başka bir arıza yoksa,306 larda can-bus sistem olmadığı için otomatik şanzıman beyninde veya bsi de bir sorun olmadığı sürece parçaların birbirine zarr verme ihtimali oldukça düşük.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)