13 sonuçtan 1 ile 13 arası
    Yeni Üye GhOsT_6887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    406

Peugeot 406 Görünüm Değiştirme

Arkadaşlar 2000 Model Peugeot 406 2.0 SV otomatik vites aracım var. Aracımın görünüşünde değişiklikler yapmaya karar verdim. Tabi şimdilik tavsiye ve karar aşamasındayım. Şubat gibi başlamayı düşünüyorum maddi sebeplerden dolayı..

Sizlerden de tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum. Olumlu olumsuz tavsiyeleriniz bana yol gösterecektir..

Öncelikle aracımı tanıtayım.. 2000 model 2.0 SV donanım, Lacivert renkte, Hatasız Boyasız, 102 Bin km'de bir araç. Motor ve şanzımanı harika. Kasası da çok diri ve sağlam. Allah kaza bela vermezse en az 5-6 sene kullanmayı düşünüyorum. 5-6 sene sonra da ikinci araç olarak kalma ihtimali çok yüksek tabi Allah bilir o zamana kadar Aracımı öyle apaçi tarzında değilde daha sade ama hoş birşey yapmak istiyorum.

Gelelim yaptırmak istediğim işlemlere:
    1- Aracımın rengini değiştirmek istiyorum. Komple kaplama yaptırayım diyorum. Renk olarak İnci beyazı(simli gibi parlayan) ya da Gümüş Gri..
    2- Aracıma 17" Jant ve Lastik almayı düşünüyorum. 205/50/17 ya da 215/50/17 Lastikler..
    3- 35 mm Helezonlar almayı düşünüyorum. Zaten yere yakın bir araç. Biraz daha yakın olursa daha şık durur diye düşünüyorum.
    4- Araç aydınlatmalarının büyük çoğunluğunu xenon, led, amerikan park vs. şeklinde değiştirmeyi düşünüyorum..

Sizce renk seçimi, lastik seçimi, helezonlar vs. tavsiyeleriniz nelerdir? Önümde 3 aylık bir süre var. Bu süre zarfında sizinde tavsiyelerini dikkate alarak bişeyler yapmak istiyorum.. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden ok teşekkür ederim..

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Aydınlatmalar için bi xenon sistem olmazsa olmaz. 3.5 luk alçaltma çok başarılı olmuyor 406 da koni 4 yada 5 cm lik set(amortisör ve yay birlikte) jant olarak ben 206 rc yada 207 rc jantını yakıştırıyorum 406 ya. Aydınlatmada çift mercek kullanılırsa çok daha iyi olur ve hoş olur. Angeş halkaları renkli olursa da amerikan parka gerek kalmaz ama isteğe bağlı yapılabilir. Bi sözünüz var apaçi diye sislerde xenon vs apaçi işi illede olacaksa zaten merceksiz xenon bir işe yaramaz. Alçaltma için ne yapılacaksa önce ona karar vermek lazım ki jant lastik seçimi ona göre yapılsın.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Önerilerin için teşekkürler mimit..

Alçaltma işini 35mm istememin nedeni araç zaten alçak bir yapıya sahip. 40-50 mm düşürmek aracın her kasise sürtmesine sebep olur diye düşünüyorum. Bir diğer sebep 35 mm'de orjinal amortisörler kurtarır belki ama 50 mm de sizinde belirttiğiniz gibi amortisör de değişmesi gerekir..

Jant konusunda bende sizin gibi düşünüyorum. Ama 207 gt jantının orjinalini bulmak çok zor.. 206 gt jantının orjinali piyasada daha çok. Kısmet artık hangisini denk getirirsem..

406 için angel far bulamadım. İnternette bir 406 da gördüm ama ilanı kaldırdı arkadaş.. Soracaktım nerden aldın diye..

Lastikleri 50 yanak istememin nedeni; konforu çok düşürmek istemiyorum bir nebzede olsa

Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum..

Aktif Üye mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Aracınız hayırlı olsun.

Hatasız boyasız 102.000 km'de bir 406 herhalde tüm ülkede 2 elin parmaklarını geçmeyecek sayıdadır. Böyle bir aracı piyasanın üzerinde bir para vererek aldığınızı tahmin ediyorum. Size tavsiyem aracı orijinal haliyle kullanmanızdır. Hem paranız cebinizde kalır hem de zaten nadide olan bir aracı 5-6 sene daha muhafaza etmiş olursunuz.

İlla bir şey yapmak istiyorsanız eskimiş ve aracı yorgun gösteren parçaları yenileriyle değiştirin. Bu şekilde ileride satmak istediğinizde de size yardımcı olur. Aksi takdirde diğer masraflar araca bir katma değer sağlamayacaktır.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Konu mechanix tarafından (05-12-2017 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.
    2012 Ford Focus Titanium 5P 1.6 TDCI 115 HP 6 ileri manuel (Kum Gri)

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı mechanix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız hayırlı olsun.

Hatasız boyasız 102.000 km'de bir 406 herhalde tüm ülkede 2 elin parmaklarını geçmeyecek sayıdadır. Böyle bir aracı piyasanın üzerinde bir para vererek aldığınızı tahmin ediyorum. Size tavsiyem aracı orijinal haliyle kullanmanızdır. Hem paranız cebinizde kalır hem de zaten nadide olan bir aracı 5-6 sene daha muhafaza etmiş olursunuz.

İlla bir şey yapmak istiyorsanız eskimiş ve aracı yorgun gösteren parçaları yenileriyle değiştirin. Bu şekilde ileride satmak istediğinizde de size yardımcı olur. Aksi takdirde diğer masraflar araca bir katma değer sağlamayacaktır.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Allah razı olsun. Rabbim herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin
    Aracımı piyasadan baya üstünde aldım gerçekten ama hiç de pişman değilim. Dediğiniz gibi uzun zaman kullanılabilecek bir araç. Bende o maksatla aldım.
    Gerçi "o kadar paraya 406 mı alınır" diyen galerici bir arkadaşıma inat ilana attım. İlan inceleme rekoru(kendi aramızda) deniyoruz Hemde piyasadan yüksek rakamla ilanda.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9680277/detay/

Aracımı çok seviyorum fakat rengi beni çok yoruyor. Kirli arabaya binmeyi hiç sevmiyorum. Garaj imkanımda yok, ki zaten günlük kullandığım için yine kirlenecektir. Her haftasonu yıkarım aracımı. Rengini değiştirmemin tek nedeni bu. Beyaz ya da gümüş gri araçlar kiri göstermiyor Aracımın eski ya da yıpranmış hiçbir yeri yok desem yeridir.
    Görünüm olarak biraz daha üst seviye görünebilir diye düşünüyorum aslında bu söylediklerimi yaparsam..
    Tavsiyeleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Aslında bu araca hiç dokunmayın ne yay ne başka birşey çok güzel aracınız Maşallah Bence 406/aracım bölümünde konu açın.Kaplama işine geline kaplatın orjinal boyayı korumuş olursunuz ama kaplatmadan önce güzel bir pasta/cila şart tabi.Koltuklar yeni gibi resmen.Kazasız belasız sürüşler.
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    hocam maşALLAH diyelim 2000 model ve 102000 km süpermiş benim 2004 136000 küsürlerde seninki harika sakın birşey yaptırma böyle ilk günkü gibi kullan ALLAH kazasız belasız kullanmak nasip etsin

Tecrübeli Üye Bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    406 bugüne kadar en çok keyifle kullandığım bir önceki aracımdı km düşük temiz nadide bir araç kıymetini bilin derim
    yapacaklarınız aracınızı Mehmet inde dediği gibi apaçi durumuna düşürmeden makul uygulamalardan ibaret olursa hoş olur.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bu araca hiç dokunmayın ne yay ne başka birşey çok güzel aracınız Maşallah Bence 406/aracım bölümünde konu açın.Kaplama işine geline kaplatın orjinal boyayı korumuş olursunuz ama kaplatmadan önce güzel bir pasta/cila şart tabi.Koltuklar yeni gibi resmen.Kazasız belasız sürüşler.
    Allah Razı olsun.. Kaplatma işini yaptırmakta kararlıyım aslına. Sizinde belirttiğiniz gibi hem orjinal boyayı da korumuş olurum böylece. Hemde rengi istediğim gibi olur. Ben önce 17" jant lastik alayım diyorum. Ondan sonra yaylara bakayım. Yani gıcık br görüntüsü olursa yay düşüneyim. Daha iyi olur sanırım.
    Aracımı asla apaçi araçlarına çevirmek istemem. O yüzden sade işlemler düşünüyorum. Sislere xenon, gündüz ledi vs istemiyorum. Tampondaki ön lipi de sökmeyi düşünüyorum. Benden önceki sahibi yaptırmış bende söktürmedim daha..
    Koltukları gerçekten temiz. Bundan önce 2015 Fluence vardı. Torpido olsun koltuklar olsun neredeyse onunkinden daha temiz diyebilirim
    Verdiğim paraya değecek temizlikte. Rabbim kimseye kaza bela vermesin inş..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı numan406 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam maşALLAH diyelim 2000 model ve 102000 km süpermiş benim 2004 136000 küsürlerde seninki harika sakın birşey yaptırma böyle ilk günkü gibi kullan ALLAH kazasız belasız kullanmak nasip etsin
    Amin cümlemize inş..
    Bu km'de zor bulunacak bir modele sahip. Ben ilk almaya gittiğimde düşürülmüş olacağını düşündüm ama Tüvtürk kağıtları olsun servis kayıtları olsun hepsi vardı. Bunları geçtim içine binen herkes "Nerde saklamışlar bu arabayı?" tepkisi veriyor Sadece direksiyon ortası hava yastığı kabartılı duruyor. Gerçi bu bütün 406'larda öyle. Belki ileride onu değiştiririm..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı Bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    406 bugüne kadar en çok keyifle kullandığım bir önceki aracımdı km düşük temiz nadide bir araç kıymetini bilin derim
    yapacaklarınız aracınızı Mehmet inde dediği gibi apaçi durumuna düşürmeden makul uygulamalardan ibaret olursa hoş olur.
    Aynen hocam bende öyle düşünüyorum. Araç kasa olarak zaten güzel. Modifiyeye gerek bir bölümü yok. Renk değişimi, jant lastik.. Apaçiye döndürmeden hafif dokunuşlar

Acemi Üye b.kocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    OPTİK
    Model
    307
    Öncelikle merhabalar ilandan incelediğim kadarı ile yazıyorum

- lpg girişini iptal edip tamponun içine alınma işleme
    - Egsoz ucunu degistme işlemi
    - 2 adet sıfır yeni plaka çıkarma işlemi
    - camlarda duran plastik vizörleri sokme işlemi
    - Bagaj Peugeot logosu yenileme işlemi
    - önde duran garip tampon ekini sökme işlemi
    - Bagajı acınca karşınızda duran tüpün görüntüsünü kapatma işlemi
    - orjinal paspas alma
    - Arka park sensörlerini boyama işlemi

bence bunları yaparsanız cok daha hos olacaktır

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı b.kocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar ilandan incelediğim kadarı ile yazıyorum

- lpg girişini iptal edip tamponun içine alınma işleme
    - Egsoz ucunu degistme işlemi
    - 2 adet sıfır yeni plaka çıkarma işlemi
    - camlarda duran plastik vizörleri sokme işlemi
    - Bagaj Peugeot logosu yenileme işlemi
    - önde duran garip tampon ekini sökme işlemi
    - Bagajı acınca karşınızda duran tüpün görüntüsünü kapatma işlemi
    - orjinal paspas alma
    - Arka park sensörlerini boyama işlemi

bence bunları yaparsanız cok daha hos olacaktır
    Tavsiyelerin için teşekkürler b.kocer
    LPG girişini araç kaplama yapılacağı zaman yaptırabilirim. Ayrıca park sensörünü de tampondan kaldırıp arkada siyah tampon bandına yeni bir sensör alarak taşımayı düşünüyorum. Ön tampon ekini de Kaplama zamanında çıkacak zaten
    Bagaj Pejo logosunda sıkıntı yok yeni gibi diyebilirim
    Orjinal paspas sadece halı olarak ve siyah bulabildim. Bej ve havuzlu bulsam hemen alacam.
    Cam rüzgarlıklarının ucları iyi yapmıyor zaten. Kışın çıkmasını bekliyorum sökmek için.

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)