12 sonuçtan 1 ile 12 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Tasarımcı
    Model
    yok

Smile Peugeout 308 blue hdi otomatik allure alinir mi ?

Arkadaşlar öncelikle merhaba
    Ben grubunuza yeni üye oldum ismim Aycan. Yeni üye olduğum için umarım yanlış yere açmıyorumdur konuyu. 2015 Model Seat Leon FR act 150 start stop DSG sahibiyim. Aracımdan aslında memnunum ama yakıt olarak değil şehir içi 6.5 şehir dışı 4.9 yaktırdım 100 km sürat ile. Peugout 308 test sürüsü yaptım araba güzel rahat gibi geldi bana yakıt olarak da 120hp 300 tork oldugu için yanlışım varsa düzeltin 3 veya 4 litre arasında yakmakda yakıt durumu beni cezbediyor. Sizce Leon FR satıp peugeout 308 almam nasıl olur .? Araç ile alakalı yorumlarınızı merak ediyorum. Peugeout sorunları nelerdir kronik mevcutmudur ? Leon satıp 308 almam makulmudur ? Leonda DSG Harici pek bir sorun çıkmıyor ( DSG Şuan için sorunsuz çalışıyor ) Değerli Fikir ve görüşleriniz önemlidir.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Foruma hoşgeldiniz.

35 bin kmyi devirmiş bir 308 active kullanıcısıyım. Hemen belirteyim bu aracı kullananlar arasında en ekonomik değerleri yakalayanlardan biri olarak öyle 3-4 litreler görmenizin imkansız olduğunu söylemeliyim.

Yakıt değerlerini; şehir içi 5.5 şehir dışı ise 4.5 litrelerde diye genellersem kimseyi yanıltmış olmam sanırım. Ama şehir içi 6.5 ları da gören sürücüler de oldukça fazla. Aynı şekilde ben şehir içi 5, şehir dışı ise 4 litreleri de gördüm. Ama 4 litrenin altını henüz hiç göremedim. Yakıt ekonomisi araca birinci derecen bağlı olmakla birlikte sürücüye de çok iş düşüren bir konu. Sert kullanan kişiler ortalama değerlerin çok üstünde sonuçlar elde ediyorlar.

Yeğenim de Leon DSG var. 2 kere şanzıman arızası nedeniyle aracından soğudu. Evin önünde duruyor. Benim 308 almamın en önemli nedeni DSG'ye olan güven eksikliğimdi.

Aracınızı değiştirecekseniz yakıt bence iyi bir neden sayılmaz. Ama otomatik vites konusunda Peugeot çok daha güven veren bir şanzımana sahip. Ancak yıllarca kullanıp DSG arızasını hiç görmemiş bir sürü kullanıcı da var. Onlara da haksızlık etmeyelim.

İki aracın birbirlerine oranla çok fazla üstünlüğü olduğunu sanmıyorum. Manuel vitesli olsalardı tamamen zevk meselesi diyebilirdim. Eğer aracınızdan memnunsanız, herhangi bir arıza riski olduğunu düşünmüyorsanız sadece yakıt farkı için değiştirmeyi mantıklı bulmadığımı belirtmeliyim.
    Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Sadece yakıt için değiştiriyorsanız bence değiştirmeyin. Yakıt değerleriniz çok iyi. En fazla uzun yol ve şehir içinde dizel 308 ile 1 litre daha az yakarsınız. Ancak daha kaliteli, teknolojik ve sorunsuz bir şanzıman isterseniz 308'i tercih edebilirsiniz...
    2008 classic edition

Yeni Üye scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Otomotiv Mühendisi
    Model
    308
    Yeni konu açmamak için soruyorum, allure paket bluehdi var hatasız boyasız fakat araçta star stop ve cam tavan eksik fiyatı biraz makul.. Sizce alınır mı? Binici olarak düşündüğümde sıkıntı yaşayamacağımdan eminim hele ki o farları gördükten ve iç beyaz kısmı gördükten sonra fakat satarken zorluk çekermiyim acaba ''start stop ve cam tavan'' olmamasından..

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Alıntı scoobz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmamak için soruyorum, allure paket bluehdi var hatasız boyasız fakat araçta star stop ve cam tavan eksik fiyatı biraz makul.. Sizce alınır mı? Binici olarak düşündüğümde sıkıntı yaşayamacağımdan eminim hele ki o farları gördükten ve iç beyaz kısmı gördükten sonra fakat satarken zorluk çekermiyim acaba ''start stop ve cam tavan'' olmamasından..
    Bence alınır. Cam tavan açılıyor olsa tabii ki bir soru işareti olabilirdi. Ayrıca start stop olmazsa olmaz değil.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Allure olup da start&stopu olmayan 308 olduğunu bilmiyordum.
    Bir Kedim Bile Yok..

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anahtarsız giriş ve çalıştırma opsiyonel geliyor Necdet abi standart değil

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Alıntı scoobz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allure donanımı opsiyonsuz haliyle bile gayet dolu ve alınası bir araba. Cam tavan açılmıyor açılsa önemli bir seçenek olurdu ama herkes tercih etmiyor açılmayan cam tavanı. Anahtarsız giriş ve çalıştırma bence çok güzel bir donanım güzel de çalışıyor ama olmaması çok sorun olmaz diye düşünüyorum biraz konfor odaklı bir donanım. Cam tavan, anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi donanımlar comfort pack opsiyonu ile geliyor 308 lerde

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Yeni Üye scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Otomotiv Mühendisi
    Model
    308
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef abi araç sahibi ile görüştüm, cam tavan ve star stop yok dedi. Haricinde bildiğimiz allure içi açık renk farlar led v.s.. Kararsız kaldım aynı paraya 1.6tdi açılır cam tavan led paket boyasız leon alabiliyorum. Fakat dsg endişem var, bu sebepten pejonun motor ve şanzımanı daha güvenilir ama allure denince akla cam tavan ve ss geliyor olmayınca kararsızlık oldu.. Neyse nasip kısmet araç aramaya devam gibi. Normalde 55-60lara rcz ve 308 sportium bakıyordum bir anda maddi bir imkan sağlandı bu tür araca yöneldim..
    Konu scoobz tarafından (27-10-2017 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    DSG'ye güvenmiyorsan, araştırmaya devam etmeni öneririm. Mutlaka donanımı zengin bir allure bulunur. Hayırlısı olsun.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye engin6281 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Taksi
    Model
    308
    Star stop başka birşey anahtarsız çalıştırma başka birşey bendeki allure normal standart allure starstop var

Yeni Üye engin6281 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Taksi
    Model
    308
    Dsg başlı başına bir sorun senin araçta olmaması olmayacak anlamına gelmiyor her an olabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)