2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    406

Question Dış Isı Sensörü

Merhaba,

2002 Model Peugeot 406 ST 2.0 Auto araç aldım. O kadar sorun çıkardı ki "hay almaz olsaydım" diyorum bazen Neyse, sorunlardan bir tanesi şu: Klimada dış sıcaklık değerini göstermiyor. Internette okuduğum yazılarda dış ısı sensörünün sağ ayna altında olduğu yazıyor. Benim aracın sağ ayna altı boş, sol ayna altında beyaz bir küre var, muhtemelen odur diye düşünüyorum. Benim sensörü yanlış yere mi takmışlar, yoksa arızalı mı anlayamadım. Sensör bağlantısı hem sol hem sağda mı yer alıyor acaba, yani herhangi bir aynaya takılan sensörden okuma yapılabiliyor mu ? Bir de benim sol aynanın camı kumandadan yukarı aşağı hareket ediyor ama sola sağa etmiyor (ses geliyor ama dönmüyor, muhtemelen dişleri bozuldu). Bendeki sensör de sol ayna altında göründüğü için sol ayna sipariş vereyim diye düşünüyordum, hem ayna hem sensör değişmiş olur diye. Ama sensörün yeri kesin olarak ve sadece sağ ayna altında olması gerekiyorsa, sol aynadan söküp sağ aynaya takmaya çalışacağım. Ancak bu söküm-takım işi çok zahmetli olduğu için önce emin olmak istedim. Yorumlar için şimdiden teşekkürler...

Acemi Üye
    Meslek
    tekniker
    Model
    406
    Benım aracta sağ tarafta hatta hepsınde öyle diye bılıyorum sol taraf boş ayna altı.. ama sensor solda yada sagda farketmeden okuması lazım baglantısı yoktur buyuk ıhtımalle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)