4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    308

2015 model 2016 Mayıs trafiğe çıkışlı Allure 1.2 Puretech EAT6 Dinamilk

Merhaba arkadaşlar, 308 t9 1.2 EAT6 dinamik paket simli beyaz/içi gri döşeme aracım var. Geçtiğimiz sene Mayıs ayında 0km'de aldım. 8000km'de şu anda ve bu ay servise ziyaret edeceğiz. Daha önceki arabam 2013 model 1.2TSI Midline Plus Manuel Golf 7 idi. Aracımda ekstradan kapı altı krom çitalar, kapı içi krom ayaklıklar ve bagaj kaplaması var. Cam tavan asla sevmediğimden (Önceden C4'te tecrübe ettim), diğer donanımları düşünmedim.

Ortalama tüketimim 8.6lt/100km. Ben çok kullanmasam da kullanınca trafikte oluyorum ve yol bulunca da dinamik moda alıp oynuyorum. Biraz kastım az yakayım diye 7'lere indi ama bana göre değil o iş. Zaten bu 18 jantlarla 8'in altı çok zor bence. Konforu biraz zorlasa da 18 jantın muhteşem görünümü beni jantı değiştirmekten alıkoyuyor.
    Bir senemiz güzel geçti, ufak tefek şeyler (kapı çarpan insan müsfetteleri) dışında bir şey yok maşallah. 2.vitesten 3.vitese geçişteki hafif boşluk ve sol ön camdan sıcakta gelen çıtırtı dışında bir şikayetim yok.

Aracımda eksiklik diyebileceğim bir cd çaları olsaydı ve SMEG ekranımızda keşke mirrorlink destekleseydi diyorum, o zaman 10 numara olacaktı.

Fotoğraf link istediğinden koyamadım, direk yükleme seçeneği bilen varsa iletsin.

Görüşmek üzere.

Yeni Üye
    Meslek
    makine mühendisi
    Model
    308
    aynı jantla 7 lt de tutmayı başarıyorum ortalama hız 25 km/s trafikte işle ev arasında ben de bir benimki yüksek sanıyordum

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Benzinli için normal diye düşünüyorum. 16 hdi (92hp) manuel aracımla trafikte ort hız 23km/h 5.4 lt/100 değerim var ki. daha yüksek hp li motorlarda 6-6.5 lt tüketim görüyorlar özellikle onlara göre 7 lt uygun gibi.
    1.2 yada 1.6 turba benzinli motorlar benim de hedefimde bu aralar.
    jantlarım 15" bu arada
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Tecrübeli Üye Cem B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    parekende
    Model
    308
    Valla 7-8 litre /100 harika degerler arkadaslar. Ben dizel le 7 yi zor dusuyorum fullll sehir ici masallah size

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    2011 308 HDİ İnci Siyah
    2014 308 e hdi Allure 115

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)