Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207

DIY projelerim.

Selam arkadaslar. Proje yapacagimdan bahsetmistim. Bugun kendime bosch professional darbeli matkap aldim. Set olarak. Icerisinde 2 adet Li-ion batarya, sarj aleti, delici uclar ahsap ve beton icin, ve vida uclari var. 2 yil garantili +1 yil da bosch garantili. Yedek parcasinin da garantisini veriyorlar. Yaninda da Bosch un yine yesil kadrosundan (ev icin) dekupaj makinesi aldim. Yaninda sadece 1 adet kesici uc verdiler. Ayrica stanley tornavidamda vardi ama o rafa kalkti. Fotograflar;

Evet yerdeki hali hasir ve 11 tl 😁
    Neyse. Dogukan in projesini anlatmiyorum cunku ona surpriz olacak. Yerine baska bir proje gostereyim.
    Projem orta sehpa yapmak. Cizimi yaptim. Kendi fikrim degil ilk etapta internetten buldum modeli. Kafama gore ayarladim. Biraz da gelistirecegim tabii ki. Kabataslak olarak bakacak olursak;

Ustunde 5mm araliklarla 3 serit tahta olacak. Tamamen tarali yer bosluk. Ben oraya saksi koymayi planliyorum. Evimizin dekoru yesil oldugundan canlilik katacaktir. Rengi klasik kahverengi. Dikey tarali yer fake dolap. Kulpunu da gorebilirsiniz zaten. 50cm gosterilen yer 20cm derinlikteki alt raf. Yatay tarali yer ise en arka kisim.
    Yarin baslamayi dusunuyorum Dogukan in projesini bitirince. Bugun yapmam gereken odevler var. Onlari halletmeliyim. Gorusmek uzere simdilik. Konunun devamina her zamanki gibi farkli projelerle devam edecegim. 1000 tane konu acmak istemiyorum.

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    kolay gelsin. bitmiş fotosunu görmek isteriz..

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Alıntı mygold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin. bitmiş fotosunu görmek isteriz..
    Bu haftasonu bitiririm diye umuyorum. Pazar gunleri cok yatiyorum. LG Health programinda haftanin 6 gunu yuruyus %200 leri buluyorken pazar gunu %20 lerde kaliyor. Bir hobi sart olmustu. Bakalim yarin malzeme almaya gideyim paylasirim.

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Ortaya güzel bi şey çıkacağı kesin. Şimdiden kolay gelsin gelişmeleri takipteyiz.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Acemi Üye lKamikazel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Müteahhit
    Model
    607
    Hayırlı olsun , Seyidciğim. 😊
    Bosch tercih etmen çok iyi olmuş.
    Marangozluk konusunda ne kadar iyisin çok merak ediyorum.
    Şu an malzemelerin eksiksiz görünüyor , başlangıç için.
    Konuşmuştuk zaten.
    Benim projeme hemen başlıyormusun bu arada ?

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu lKamikazel tarafından (01-04-2017 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.
    En güçlü iki savaşçı , sabır ve zamandır.

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Evet Dogu seninki ilk ama sana vermeden gostermem 😁 ben de merak ediyorum ne kadar iyiyim ve ne kadar ileri gidebilirim. Bakalim proje ortada. Kahvaltimi bitirdim az sonra yapi marketlere gidecem.

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Kolay gelsin Seyid böyle uğraşlar biraz sabır isteyen şeyler ve biraz da yetenek lazım

Matkap ve dekupaj makinen hayırlı olsun Bosch u seçmen de iyi olmuş ( Babam Bosch'un doğu ve güneydoğu bölge müdürü&#128517 özellikle matkap güzel bir model profesyonel seriden. Uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsin zaten hobi amaçlı kullanacağın için kolay kolay yıpranmaz ve bozulmaz ikisi de. Projenin bitmiş halini merak ediyorum şekil güzel bir şeye benziyor kolay gelsin 😊

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Hahah Sinan cok saol 😁 sekil guzele benziyor da ilk proje icin cok zor bir proje secmisim. Onu fark ettim. Suan yorgunluktan geberiyorum. Biraz upload yapayim 😁

Maraba gibi aldik tazidik arabalari yokmus haftaici varmis. Neyse aldik geliyoruz.

Lambrileri bedavadan aldigim icin projede degisiklikler oldu. Artik malzemeymis ben de bunlari aldim. Degisiklik derken boyutlari degisti. 70cm degil 76.5cm oldu uzunluk. Daha iyi oldu. Bunun nedeni ise tahta yerine lambri bulmus olmam.
    Evet bobinin evini isgal ettim biraz.

Teker teker yapmaya karar verdim en alti. Ic kisimla calismam daha kolay olur diye dusundum.

3.6mm kontraplakla kapladim uzerini.

Tahtalari kesmeye devam..

Alt taraf bu sekilde olacak.

Marangoz iskenceleri cok pahali ve kucuk oldugundan kendime bi tane yapmayi tercih ettim. Daha ucuza getirdim. 2 tarafa tahta koyup somunla sikistiriyorum. Daha mantikli geldi bana cinku hem ucuz hem daha uzun.

Bakin bu dekilde kullaniyorum.

Aksam oldu. Sabahtan beri ugrasiyorum anca bu kadar yapabildim. Acemiligime verin.

Lambri masa yuzeyimiz de hazir. Boyamyi tercih ettik. Simdi kahvemiz bitsin zimpara yapacayiz ve bugunluk bitirecegiz. Cunku yapmam gereken projem var kitap ozeti.

Nehse cok oyalandim kahvemi bitirmem lazim hadi gorusuruz.

Acemi Üye
    Meslek
    Otomotiv
    Model
    yok
    Kolay gelsin.Kendinizi acemi olarak belirtmişsiniz fakat bir acemiye göre iyi iş, siz böyle giderse ahşap veya fiber tekne işine girersiniz , acaba yaptığınız projenin orjinal fotosu var mı yoksa sadece çizim yaptığınız örneğe göre mi uyguluyorsunuz.

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Alıntı ihsan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin.Kendinizi acemi olarak belirtmişsiniz fakat bir acemiye göre iyi iş, siz böyle giderse ahşap veya fiber tekne işine girersiniz , acaba yaptığınız projenin orjinal fotosu var mı yoksa sadece çizim yaptığınız örneğe göre mi uyguluyorsunuz.
    Cok sagolun ama bu ilk isim o yuzden acemilik cok var.. Ileride duzelir diye tahmin ediyorum. Genelde elimi kullandigim islerde bir zamandan sonra iyiyimdir. Resime gelince yorumda belirttigim cizimden yapiyorum. Tabii ki internetten de fikir aldim. Yani benim has projem degil.

Suan boyama islemine gectik. Ceviz agaci rengi aldik. Vernikli ve koruyuculu. Cok guzel gozukuyor bence.

Ayrica evimin merdivenleriyle de uyumlu.

Bakalim yarin iskeleti saglamlastirip tamamen bitirmem gerek. Guzel ve kullanisli bi haftasonu projesi olacak gibi.

Ayrica altlarina tekerlek monte ettim 4 tane. Ama ic taraflara. Tekerlerin gozukmesini sevmiyorum.

Meslek
    Müteahhit
    Model
    607
    Seyid Bey , kolay gelsin efendim.

Aslında yarın yazacaktım dayanamadım , kısa sürede epey ilerlemişsin.
    Tebrik ediyorum. 👏👏👏
    Hatırlıyormusun terlik alacaktım , beğendiğim model ile dalga geçmiştin.
    Sen kendi terliğine bak önce , şuan da dikkatimi çekti.
    Şeytan ayrıntıda terimi çok uyumlu.
    😁😁😁

Şimdi nasıl bir savunma yapacaksın bakalım.
    Hoşçakal.

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Alıntı lKamikazel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seyid Bey , kolay gelsin efendim.

Aslında yarın yazacaktım dayanamadım , kısa sürede epey ilerlemişsin.
    Tebrik ediyorum. 👏👏👏
    Hatırlıyormusun terlik alacaktım , beğendiğim model ile dalga geçmiştin.
    Sen kendi terliğine bak önce , şuan da dikkatimi çekti.
    Şeytan ayrıntıda terimi çok uyumlu.
    😁😁😁

Şimdi nasıl bir savunma yapacaksın bakalım.
    Hoşçakal.

Dogukan biliyordum bunu yapacagini 😁😁 bunlar benim baba terliklerim. Sen dede terliklerine bakmistin hatirlarsan 😁
    Az once yapistirdim lambrileri birbirlerine ve ekstradan olan ekleme bolumlerini kestim. Simdi tutkalin kurumasi kaldi. Sonra bir zimpara cekip bir kat daha boyayabilirim ya da zimpara cekip birakabilirim. Emin degilim. Siz ne dersiniz? Bir kat daha boyayalim mi?

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Calisma masam olmadigi icin cokfazla zorlaniyorum. Surekli egilerek calisiyorum. Bugun de bitmedi..

Dun boyadigim parcalari sulu zimpara yaptim. Sonrasinda tekrar boyadim.

Biraz kesmeye karar verdik cunku cok uzun oldu.. Bu arada biraz dandik olmustu alt kismi o yuzden tamamen alt tarafi sokup yeniden yaptim. Tas gibi oldu suan

Sonrasinda artik malzemelerden biraz daha destek yapmaya karar verdim. Vida ve tutkal kullandim ki maksimum saglamliga ulassin.

En son olan duvarlarin yapisacagi ve sehpanin ustunu tutacak olan ayaklari tersten monte ettim. Uzun vidalarla alttan vidaladim. Bu arada alt kismi da yapistirdim. Daha duz oldu bu sekilde.

Ve bugunluk bu kadarda bitirmeye karar verdim. Son parcalari kesip monte edip boyamak kaldi ama belim asiri agridi. Cidden zor bir proje oldu benim icin. Gorusuruz bir dahaki gelismede.

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Masamizin ust tarafini bugun keten yagi ile zimparaladim. 24 saat kadar kuruma sureci var. Son kalan ayaklari da yerlerine monte ettim ve biraz da tutkal kullandim. Bugunluk bu kadar yeter cunku yapmam gereken farkli islerim var. Yarin zamanim olursa son kontraplak parcalarini kesip monte edecegim. Sonra tekrar zimpara ve yag kullanip tepeyi monte edecegim
    Sona yaklastik.. Hadi bakalim.

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Son dakika gelismesi olarak ekliyim. Vida lambriyi catlatacagi icin 1 parcasini kurumak uzere tutkallayip biraktim. Custom marangoz iskencelerim cok iyi is goruyor suan 😁

Sabaha kadar saglamca kurusun diger parcayi da yapistiricam. O da kururken ic duvarlar icin malzeme kesicem. Neyse yarin gorusuruz

Yukaridan cektigim foto bitince ustunun yaklasik olarak nasil gorunecegi

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Çok güzel olmuş ben de mi yapsam acaba heveslendim şimdi
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Alıntı CaglarB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş ben de mi yapsam acaba heveslendim şimdi
    Saol ilk isim oldugundan epey acemice oldu ama simdi duzeltmeye calisiyorum 😁 sonraki projelerim daha iyi olacak insallah. Heveslenmek guzel. Ama bir an once yapmak icin adim atmazsaniz hevesiniz gidecektir. Her konuda boyle ama gayet zevkli tavsiye ederim

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Ise basladigimdan dolayi pek vaktim olmuyor.. Sanirim pazar gunleri sadece yapabilecegim. Yarin da sinavlar basliyor. Tepeleri yapistirdim bitti. Gece boyayacam yarina kadar kurusun. Pazar gunu son parcalari kesmeye calisacam. O zaman gorusuruz

Meslek
    Müteahhit
    Model
    607
    Bu aralar fazla konuşamadık Seyid 😁 , işe başlaman sosyal faliyetlerini kısıtladı elbette.
    Ama senin adına çok sevindim , bilmeni isterim. ☺
    Çalışmaların devamını en yakın sürede paylaş , merak etmeye başladım.

Selamlar , hoşçakal.

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Haklisin Dogu biraz degil epey kisitladi. Ama olsun yarin drift yarislarinin 2. Ayagi var muhtemelen oraya gidecegim. Gelince de projenin devamini yapip paylasacagim

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)