4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Mali musavir
    Model
    2008

Son 1 aydır çözülemeyen arıza!!! Yardım lutfen

Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    Adım murat mali musavirim 2015 Ocak 2016 çıkışlı 2008 allure model 1.6 auto6r kullanıcısıyım.

Sorunum şu şekilde yaklaşık 3 hafta önce dolmabahceden tophaneye doğru giderken birden esp uyarısı çıktı ve devam ettim ardından sırasıyla lastik basınç sistemi arizasi , frensistemi arizasi , motor arizasi , hidrolik arizasi uyarıları çıktı ve hemen aracı sağa çektim ve stop ettim pejo Asistansi aradım ve aracı satın aldığım yer olan pejo nev çektirdim. Arac serviste 4 gün kaldı ve şuan adını tam olarak hatırlamadığım commm. Parçası ve sağ sinyal kolu degisti daha sonra aracı teslim aldım ve 1 gün sonra bayrampasa istikametinde yine aynı arıza ışıkları ve yine çeki geldi bu sefer bulunduğum konuma yakın olan baykaralar servise gitti arac burda da yaklaşık 4 gün kaldı ve bu sefer pejo türkiyenin servisi yönlendirmesi ile park asistanı beyni değişti tekrar aracı teslim aldım. Fakat yine aynı arıza ışıkları buna ilave olarak araç kilo metresi sıfırlandı ve araç vites kolu n konumunda olmasına rağmen arac gösterge panelinde m de kaldı ve arac tamae calismaz duruma geldi anlayacağınız üzere sorun büyüdü tahminimce aracı teslim alınca yine aynı durumla karşılaşmam olası öncelikle bu problem neden olabilir ? Doğal olarak severek aldığım aracımda güvenim kalmadı ben bu arac ala eşimle çölün çocuğumla nasıl uzun yola çıkacağım hem oluşan durumlardan ciddi sekilde mağdur oldum. Pejo müşteri hizmetlerini aradım ve araç değişim talebinde bulundum ayın 26 sinda aracı inceleyeceklermis buna göre karar vereceklermiş eşim tüketici hakem heyetinde ve bu işlerden anlıyor. Aynı arıza 1 yıl içinde 3 kere olduğunda arac degisim talebinde bulunabiliyormusuz değerli görüşlerinizi benimle paylaşmanızı rica ederim.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Merhaba, öncelikle hoş geldiniz. Geçmiş olsun serviste bile kolayca çözemediklerine göre ciddi bir elektronik sorunu var aracın galiba. Değişim talebi mümkünse en sağlıklısı olur tabi.
    Yaptık derlerse de uzun yola çıkmadan km yapın ki emin olun. aracı zorlayın yani
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Acemi Üye mmusavir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    MALİ MÜŞAVİR
    Model
    508
    Hayirli olsun üstad (bi meslektaş olarak) geçmiş olsun değişim talebinde israrci olun yenge hanim daha iyi bilir ama oluşan ariza kullanimi etkiliyorsa değişim talebiniz olumla karşilanacaktir.

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    Değişim talebi uzun ve çetrefilli bir süreç. Yıpratıcı olabilir. Peugeot Türkiye'nin olaya müdahil olması iyi. Biraz bekleyin. İşten daha iyi anlayan birileri sorunu çözer umarım. Sağlıcakla.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)