Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301

Yepyeni Megane Sedan Sahne aldı -alıyor

Renault bayiinde yaptığım yeni megane sedan incelemem sonrasındaki düşünce ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.
    Tamamen yeni kasasıyla HB kardeşinin çizgisinden devam eden Megane, sedan severlere iyi bir alternatif olma iddiası ile Renault'un ürün yelpazesinde yerini almak üzere.
    Aracı kullanamadım,lansman nedeniyle çok kalabalıktı sonraya bıraktım. Ancak her şeyiyle uzun uzadıya inceleme imkanım oldu. Bir kere bu aracın, selefi fluence ile bir alakası yok, tamamen farklı bir otomobil olmuş. C segmentinde kişisel kullanıcıların da tercih edebileceği bir hal almış.
    Dış görünüm bence olmuş, küçük talisman gibi duruyor. Bence renault talisman satamaz bundan sonra. En çok motor kaputunun amortisörlü olmasını beğendim. Bagaj kapağı da güzel açılıp kapanıyor. Araç ağır oturaklı duruyor. Arka stoplarin dizaynı fena olmuş. Ön led farlar da kare şeklinde hoş duruyor. 8,7 inçlik koca bir dikey ekran vardı üzerinde tablet misali. Radyo, klima,araç bilgileri,sürüş modu seçimi navigasyon bu ekranda hepsi. Ancak ortadan ikiye bölünebiliyor. Beş değişik sürüş modu varmış bence abartmişlar, üç tane olsa yeterdi. Normal eco ve spor modu yeterliydi. Ancak sürüş modu seçilince ön gösterge, tablet ekran vites altı ve dört kapının içlerinin renginin değişmesini beğendim. Hayalet gösterge gayet güzel. Bir de head up display dedikleri direksiyon önünde çıkan ve bir takım sürüş bilgileri içeren bir ekran daha varmış. Araç çalışmadığı için görmedim. Yani gösterge anlamında malzeme bol. Arka diz mesafesi 301 kadar yok,ancak yanal genişlik çok iyi. Aracın her yeri yumuşak plastik yumuş yumuş beğendim. Koltuklar fluence gibi ne iyi ne kötü. Direksiyon üzeri dolu dolu ama ses sistemi kontrol tuşları nedense direksiyonun altında 301 de olduğu gibi. El freni elektronik bamya kadar, astrada da böyle idi. Ön iki koltuk arasındaki bölüm güzel olmuş karışık çukur girintili çıkıntılı değil güzel bir boşluk var. Torpido ve dört kapıdaki eşya gözleri iyi olmuş yeterli eşya gözü var. Ön koltuklar arasında sürgülü bir bardaklik ve vitesin önünde de büyük telefon koyacak kadar yer vardı. Iki usb girişi aux ve 12 volt çakmaklık vitesin önündeki boşluğun arkasında dikey olarak dip dibe idi.

Bu kadar söz şimdilik yeter deyip amatörce çektiğim fotoğrafları paylaşayım :

Amatörce dedim zaten şöyle aracın bütününü aldığım bir kare olmamış ama zaten metre bolca var.
    Konu HarunHoca tarafından (15-10-2016 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Megane sedan kimsenin ilgisini çekmedi sanırım. Bence çok da yabana atılacak bir araç değil.
    Konu HarunHoca tarafından (15-10-2016 Saat 23:10 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    İlgi çekmez olur mu hocam Hafta sonu rehavetindendir

Benim de çok beğendim bir model oldu yeni megane. Hatta 308 rakipsiz derken şu an için karşılaştırabildiğim tek araç Ama iç dizayn (çok kütük bir tasarımı var) ve malzeme kalitesinde 308 çok çok önde...

Bence bu yavru talisman olmuş Talisman çok pahallı ama sedan megane tercih edilebilir...

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    megane hb den sonra sedan tasarım guzel olmuş.. bekleneni veriyor gene cok satacaktır . boyle tanıtımlar olunca keşke 308 inde sedanı gelseydi diyoruz..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    308'in C segmentinde bir sedanı olsa müthiş olurdu. Malesef peugeot'ta C segmenti sedan araç yok. Ya B ya da D segmenti var. Kütüklük konusunda aynı fikirdeyim, 308'in iç malzeme kalitesini bilmiyorum, hangi anlamda malzeme kalitesi megane sedanı kötü dediniz. Oysa ben kokpitte ve kapı iclerindeki malzeme kalitesini beğendim. Yumuşak ve kalite hissi uyandıran bir malzeme vardı. Demekki 308'in daha güzel, merak ettim 308'i.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu HarunHoca tarafından (15-10-2016 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Eline emeğine sağlık Hocam. Güzel, kısa ve yeterli bir inceleme olmuş. Resimler de güzel. Baktığınız aracın rengini bir yerlerden hatırlıyorum.

Ben bir yorumda bulunamıyorum, çünkü aracı ilk kez burada sizin çektiğiniz resimler ile görebildim. HB modelini yollarda bir kaç kere görme şansım oldu. Güzel görünüyordu. Işıklandırma konusunda bence 308'den daha fazla albenisi vardı. Ama kullanım durumunu bilemiyorum. Rahatlığını yaşamadım. Bilgim olmadan da fikir sürmek doğru olmaz deyip, 308'imle paşa paşa Antalya'ya geldim. Keyifli bir yolculuk yaptım. Mutluyum.

İlginç bir şey oldu, dün gece TV de PEUGEOT reklamı gördüm Peugeot kendini aştı resmen. Reklamı dikkatle izlemeye çalıştım reklam boyunca sanki aracı saklamak ister gibi çekmişler, bir belgesel tadında reklam yapmışlar. Sabredip sonuna kadar izlerseniz, Peugeot reklamı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Ya da arabalara meraklı ve dikkatliyseniz, arada bir uzaklardan görünen aracın Peugeot olduğunu farkediyorsunuz.

Hepinize güzel pazarlar, keyifli sürüşler. Unutmayın en iyi araba sahibi olduğumuzdur.
    Konu NecdetPek tarafından (16-10-2016 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.
    Bir Kedim Bile Yok..

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Benim oldukça beğendiğim bir araç,gözüme hoş gözükmeyen yerler yok değil ancak,kusursuz otomobilde sanırım daha yapılmadı dci motor ve edc şanzımana diyecek birşey yok zaten ama manuel mod için insan direksiyonun arkasında bir kulakçık arıyor,ayrıca fluancede açıkta duran bagaj bağlantılarınıda iyice kenara alıp gizlemeleride güzel olmuş,fluance bagaj hacmi çok iyi bir araç ancak bu bagaj kapağını tutan ayaklar yüzünden hiç bir zaman tam anlamı ile kullanılamıyordu.orta ekran teslayı andırıyor am aekranın etrafı biraz boş geldi ve klima ısı ayar düğmeleri de bu araca yakışmayacak rüküşlükte bence.param olsa alırım,hatta bununda gt line nı yapsınlar onu alırım
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orta ekran teslayı andırıyor am aekranın etrafı biraz boş geldi ve klima ısı ayar düğmeleri de bu araca yakışmayacak rüküşlükte bence.
    aynı noktalara takılmışız demek ki.

fiyatlar inanılmaz yükseliyor ve premium araçlarla aralarındaki fiyat farkı iyice azalıyor.

Tecrübeli Üye Cem B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    parekende
    Model
    308
    seda olmasa da hatcback i inceledim.Leon gibi dışı 100 bin için 65 bin tl lik arabalardan biri.
    2011 308 HDİ İnci Siyah
    2014 308 e hdi Allure 115

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    Hocam bilgilendirme icin tesekkurler.Incelediginiz arac en dolu olani galiba.Liste fiyati nedir?
    Guzel bir tasarimi var.Ben begendim.

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı 407 exe.b. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bilgilendirme icin tesekkurler.Incelediginiz arac en dolu olani galiba.Liste fiyati nedir?
    Guzel bir tasarimi var.Ben begendim.
    Incelediğim araç sadece en dolusu değil üzerinde tüm opsiyonlar vardı. Icon donanım +tüm opsiyonlar. Opsiyonlar nelerdi :
    • 8,7’’ Dokunmatik Ekran
    • Head Up Display
    • Kontrol Paketi: Eller Serbest Park Sistemi & Kör
    Nokta Uyarı Sistemi & 360 park destek sistemi
    • Sürüş Paketi: Adaptif Cruise Control & Şerit Takip
    Sistemi & Güvenli Mesafe Uyarı Sistemi & Aktif Acil
    Fren Destek Sistemi & Otomatik Uzun/Kısa Farlar
    • 18’’ Alüminyum Alaşımlı Jantlar
    • Elektrikli açılır panoramik cam tavan
    * Stepne
    * metalik renk
    Tüm bunlar ile edc, yani çift kavramali otomatik vitesin fiyatı güzel hatırımız için resimdeki gibiydi

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    Allah askina sozunu ettigimiz araba megane..Bu fiyat nedir boyle.Bu opsiyonlarda talisman kac para.200 vardir heralde..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Beğensek de beğenmesek de fiyatlar maalesef böyle. C segmenti bir araç 100 bini devirdi ise D segmenti 150'den başlar. Acı ama gerçek

Acemi Üye tekkral34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -0- Araç Satış D.
    Model
    301
    Talisman, Megane Sedan Megane HB Kadjar ve Captur modellerini uzun parkurlarda test ettim deneyimledim her yerine dokundum.

Talisman ve Megane ailesi kesinlikle 308 ve altında kalan modellerinden (SUV ailesi hariç) ve 508'den çok kaliteli. Tereddüt bile etmeden söylüyorum. İzolasyonları olsun yol tutuşları olsun donanımları iç dizaynları ambiyans aydınlatmaları kullandıkları malzemeler gerçekten başarılı. Özellikle Megane HB Icon ve 308 Allure paketi yan yana getirin samimi söylüyorum 308'in yüzüne bakmazsınız. Bir de Megane'da görünüşü daha da değişen GT-Line paketi olduğunu da hatırlatayım.

Lakin Kadjar ve Captur tam bir fiyasko. 2008 bile Kadjar'dan çok daha kaliteli ve oturaklı. Araçta tokluk yok bütünlük yok. Bozuk yolda resmen dağılıyorsunuz.
    Yola 19 jantlarla bile iyi tutunamıyor. Malzeme kalitesi vasat. Ekipmanların kalitesi vasat. Hiç ısınamadım. Görsellik var işlevsellik yok. Captur da bildiğiniz yerden yükseltilmiş Clio. O yüzden anlatılacak çok da bir şey yok. 2008 ve 3008 10 çeker bunlara.

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı tekkral34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Talisman, Megane Sedan Megane HB Kadjar ve Captur modellerini uzun parkurlarda test ettim deneyimledim her yerine dokundum.

Talisman ve Megane ailesi kesinlikle 308 ve altında kalan modellerinden (SUV ailesi hariç) ve 508'den çok kaliteli. Tereddüt bile etmeden söylüyorum. İzolasyonları olsun yol tutuşları olsun donanımları iç dizaynları ambiyans aydınlatmaları kullandıkları malzemeler gerçekten başarılı. Özellikle Megane HB Icon ve 308 Allure paketi yan yana getirin samimi söylüyorum 308'in yüzüne bakmazsınız. Bir de Megane'da görünüşü daha da değişen GT-Line paketi olduğunu da hatırlatayım.

Lakin Kadjar ve Captur tam bir fiyasko. 2008 bile Kadjar'dan çok daha kaliteli ve oturaklı. Araçta tokluk yok bütünlük yok. Bozuk yolda resmen dağılıyorsunuz.
    Yola 19 jantlarla bile iyi tutunamıyor. Malzeme kalitesi vasat. Ekipmanların kalitesi vasat. Hiç ısınamadım. Görsellik var işlevsellik yok. Captur da bildiğiniz yerden yükseltilmiş Clio. O yüzden anlatılacak çok da bir şey yok. 2008 ve 3008 10 çeker bunlara.
    Bu deneyimlerinize göre megane HB 308'den daha iyi bir araç diyorsunuz. Peki megane sedan için ne dersiniz? Yani megane sedan HB kalitesinde mi yoksa fluence'de olduğu gibi HB modeline göre malzeme işçilik ve yol tutuş özelliklerinden çalmışlar mı ? Talisman'ın D, Megane'ın C segmentinde oldukları, kadjar ve captur'un da tıpkı bizim 301 gibi B segmentinde olduğu düşünülürse daha kalitesiz olması normal.
    Ancak gerek bizim forumda gerek başka ortamlarda 308'in megane'dan daha kaliteli olduğunu iddia edenler de var. Acaba birinin full birinin baz modeline bakarak mı mukayese yapılıyor? Çünkü dün megane sedanın giriş seviyesini de inceleme fırsatım oldu. Aynı araç olmasına rağmen abartmıyorum gece ile gündüz arasındaki fark kadar ayrı araçlara benziyorlardı. Aralarındaki 20 binlik fiyat farkı arabayı otomobile benzetmişti. Dolayısıyla aynı donanıma karşılık gelen ile kıyaslama yapmak lazım.

Acemi Üye tekkral34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -0- Araç Satış D.
    Model
    301
    Alıntı HarunHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu deneyimlerinize göre megane HB 308'den daha iyi bir araç diyorsunuz. Peki megane sedan için ne dersiniz? Yani megane sedan HB kalitesinde mi yoksa fluence'de olduğu gibi HB modeline göre malzeme işçilik ve yol tutuş özelliklerinden çalmışlar mı ? Talisman'ın D, Megane'ın C segmentinde oldukları, kadjar ve captur'un da tıpkı bizim 301 gibi B segmentinde olduğu düşünülürse daha kalitesiz olması normal.
    Ancak gerek bizim forumda gerek başka ortamlarda 308'in megane'dan daha kaliteli olduğunu iddia edenler de var. Acaba birinin full birinin baz modeline bakarak mı mukayese yapılıyor? Çünkü dün megane sedanın giriş seviyesini de inceleme fırsatım oldu. Aynı araç olmasına rağmen abartmıyorum gece ile gündüz arasındaki fark kadar ayrı araçlara benziyorlardı. Aralarındaki 20 binlik fiyat farkı arabayı otomobile benzetmişti. Dolayısıyla aynı donanıma karşılık gelen ile kıyaslama yapmak lazım.

Megane Sedan ve Fluence çok alakasız iki araç. Megane Talisman'ın izinden giden bir araç olmuş. Tokluk malzeme kalitesi kısacası Fluence'in teneke imajıyla hiçbir yakınlığı yok.
    Şu da var dediğiniz doğru Joy başka Touch başka Icon bambaşka bir araç. İçiyle dışıyla müthiş değişiyor. Bundan hasıl her aracı başa baş denk gelen donanım paketiyle kıyaslamak lazım ki ben de buna istinaden böyle bir karşılaştırma yaptım. Peugeot'da araçlar çok değişmezken Renault'da akla kara kadar değişiyor. Megane ailesi ciddi manada başarılı araçlar bazı verilerde de hem teknik hem özellik olarak 308'den başarılı. Zannediyorum Fluence'in devamı zannettikleri için önyargıları var.

Ayrıca not düşmek gerekirse Kadjar C Suv sınıfındadır.
    Qashqai ile aynı plarformu hatta gövdeyi kullanır.

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı tekkral34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane Sedan ve Fluence çok alakasız iki araç. Megane Talisman'ın izinden giden bir araç olmuş. Tokluk malzeme kalitesi kısacası Fluence'in teneke imajıyla hiçbir yakınlığı yok.
    Şu da var dediğiniz doğru Joy başka Touch başka Icon bambaşka bir araç. İçiyle dışıyla müthiş değişiyor. Bundan hasıl her aracı başa baş denk gelen donanım paketiyle kıyaslamak lazım ki ben de buna istinaden böyle bir karşılaştırma yaptım. Peugeot'da araçlar çok değişmezken Renault'da akla kara kadar değişiyor. Megane ailesi ciddi manada başarılı araçlar bazı verilerde de hem teknik hem özellik olarak 308'den başarılı. Zannediyorum Fluence'in devamı zannettikleri için önyargıları var.

Ayrıca not düşmek gerekirse Kadjar C Suv sınıfındadır.
    Qashqai ile aynı plarformu hatta gövdeyi kullanır.
    Kadjar'ın C segmenti bir araç olduğunu bilmiyordum, eğer öyle ise malzeme kalitesinin ve donanımlarının o kadar kötü olması ilginç bir yaklaşım olmuş renault açısından. Evet joy ve icon arasında büyük farklar var, hele icona opsiyonlar eklenince ayrı bir dünya oluyor. Neyse burası peugeot forumu ve burada kendi araçlarımızı gömmemek lazım. Ama şu kadarı da var ki kör de olmamak lazım. Adamlar yapmış ve güzel olmuş. Altı üstü renault, ne kadar olabilir ki şeklinde fluenceyi göz önüne getirerek ön yargılı yaklaşanlar bence de hata yapıyorlar. tabi müthiş bir fiyatı olduğu ve premium araçlara yakın bir bedel istendiği unutulmamalı. Tamam aracın eli yüzü düzgün ama bazı arkadaşların çok haklı olarak dediği gibi o kadar para verdikten sonra çok fazla seçenek var. Bizim mis gibi 301 imiz var ve gayet memnunum.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Araba dış tasarım olarak çok hoş, iç malzeme de iyi diyorsanız iyidir
    ama araçta bir sağlamlık hatları yok gibi geldi bana. yine bildiğimiz boş tangır tungur renault gibi hissediyorum bakınca.
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı CaglarB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba dış tasarım olarak çok hoş, iç malzeme de iyi diyorsanız iyidir
    ama araçta bir sağlamlık hatları yok gibi geldi bana. yine bildiğimiz boş tangır tungur renault gibi hissediyorum bakınca.
    Ben de dış görünüm, donanım, teknolojik sistemler ve iç malzeme kalitesine dayanarak iyi bir araca benzediğini düşündüğümü belirtmeye çalıştım. Dediğiniz gibi eski tas eski hamamdır, renault'un bilindik sıradan ve basit tasarımı veya sunumu olabilir, iddia etmiyorum iyidir diye. Ancak sizin de ifade ettiğiniz gibi boş tangır tungur olduğu ifadesi şimdilik bir histen ibaret. Bu hissinizin gerçek olup olmadığının birazını test sürüşü, birazını da uzun vadeli kullanım ile göreceğimizi düşünüyorum. Yani renault belki fluence fiyaskosundan ders çıkararak bu bağlamda bir iyileştirmeye gitmiş olabilir.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Alıntı HarunHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de dış görünüm, donanım, teknolojik sistemler ve iç malzeme kalitesine dayanarak iyi bir araca benzediğini düşündüğümü belirtmeye çalıştım. Dediğiniz gibi eski tas eski hamamdır, renault'un bilindik sıradan ve basit tasarımı veya sunumu olabilir, iddia etmiyorum iyidir diye. Ancak sizin de ifade ettiğiniz gibi boş tangır tungur olduğu ifadesi şimdilik bir histen ibaret. Bu hissinizin gerçek olup olmadığının birazını test sürüşü, birazını da uzun vadeli kullanım ile göreceğimizi düşünüyorum. Yani renault belki fluence fiyaskosundan ders çıkararak bu bağlamda bir iyileştirmeye gitmiş olabilir.
    Haklısınız bakalım nasıl bir araç olacak, pazarlaması dikkat çekmeyi başardı bence.
    Bu arada megan'ı gırtlak dolu diye tabir ettiğimiz en dolu modeli resimdeki gibi 113-114 bin TL kadar.
    308 de ise her donanımı eklersek araç 105 bin tl oluyor.
    Bilemiyorum. Sonuçta renault
    Bu fiyata daha güzel araçlar alınabilir, yinede bu aracın ciddi satış rakamları elde edeceğini düşünüyorum (arka stopları ile ülkemizde bayağı satış yapacaktır)
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)