14 sonuçtan 1 ile 14 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    BT
    Model
    508

508 head-up display

Arkadaşlar merhaba,

2011 model 508-SW- active kullanıcısıyım. Aracım 90.000 kmde. Head up display sabahları özellikle hava sogukken açılıp hemen geri kapanıyordu sonrasında manuel olarak açmam gerekiyordu. Ancak geçtiğimiz gün hiç açılmamaya başladı. Buton ile manuel olarak denedim gene açılmadı. Bu sorunla daha önce karşı karşıya kalan oldu mu hiç? Sigortadan kaynaklı olabilir mi? eğer sigortadan kaynaklı ise de hangi sigorta headup motoruna bağlı?

Bir de Ankara'da ikamet etmekteyim. Aracın garantisi yeni bitti bu nedenle yetkili servise götürmeyeceğim artık. Ankara'da servis öneriniz var mıdır temiz işçiliği olan ve fiyatları makul olan?

Teşekkürler şimdiden...

Acemi Üye mmusavir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    MALİ MÜŞAVİR
    Model
    508
    arada benim araç yapıyor

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Fiyatı makul olan servisler var elbet ama bir iş için iki üç defa gitmeniz gerekebilir, öncelikle Fatih peugeot ile bir görüşün malum orasıda yetkili servis ancak fiyatlar diğer firmalara göre daha uygun, ayrıca sürekli yetkili servis bakımı bazı sorunlarda iyi niyet garantisi adı altında bazı ücretsiz işlemlerede yol açabilir,Bunun dışında şaşmaz sanayi sitesinde Genç doğanlar Peugeot var, Forumdan da bir çok arkadaşımı yönlendirdim,şimdiye kadar bana olumsuz bir geri dönüşleri olmadı,uzun zamandır araçlarımıda oraya götürürüm,Bu rada onur ustayı bulun,aracınız ile o ilgilensin,fiyat vs gibi konularıda SÜleyman usta(firma sahibi) ile görüşün,ben yıllardır gidiyorum ama her yönlendirdiğime de şunu derim,önce bir konuşun anlaşın,yaptığı işe taktığı parçaya(orijinal) garanti verirse ve aklınıza yatarsa gidin, bir çok yere göre fiyatları belki 5 10 lira fazladır ancak onur un işçiliği sağlamdır.burası sadece mekanik servis elektronik için sizi başka bir yerede yönlendirebilirler yada usta çağırıp orada da yaptırabilirler.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Yeni Üye
    Meslek
    BT
    Model
    508
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyatı makul olan servisler var elbet ama bir iş için iki üç defa gitmeniz gerekebilir, öncelikle Fatih peugeot ile bir görüşün malum orasıda yetkili servis ancak fiyatlar diğer firmalara göre daha uygun, ayrıca sürekli yetkili servis bakımı bazı sorunlarda iyi niyet garantisi adı altında bazı ücretsiz işlemlerede yol açabilir,Bunun dışında şaşmaz sanayi sitesinde Genç doğanlar Peugeot var, Forumdan da bir çok arkadaşımı yönlendirdim,şimdiye kadar bana olumsuz bir geri dönüşleri olmadı,uzun zamandır araçlarımıda oraya götürürüm,Bu rada onur ustayı bulun,aracınız ile o ilgilensin,fiyat vs gibi konularıda SÜleyman usta(firma sahibi) ile görüşün,ben yıllardır gidiyorum ama her yönlendirdiğime de şunu derim,önce bir konuşun anlaşın,yaptığı işe taktığı parçaya(orijinal) garanti verirse ve aklınıza yatarsa gidin, bir çok yere göre fiyatları belki 5 10 lira fazladır ancak onur un işçiliği sağlamdır.burası sadece mekanik servis elektronik için sizi başka bir yerede yönlendirebilirler yada usta çağırıp orada da yaptırabilirler.
    Teşekkür ederim öneriniz için, henüz fırsat bulup kontrole gidemedim. Şaşmazda bir gezindim bir yer bulabilirmiyim diye ama bulamayınca erteledim. Galiba ilk etapta yetkili seviste sorun kaynağını tespit ettirip ona göre hareket etmek daha mantıklı olacak. Konu ile ilgili ilerleme kaydedebilirsem buradan ger bilgilendirme yaparım. Teşekkürler tekrar

Yeni Üye
    Meslek
    müh
    Model
    508
    merhabalar sorununuz çözüldümü aynı sorun bendede başladı. daha önceleri otomatik açılmadığı oluyordu manuel düğmeye basarak açıyordum son 1 haftadır hiç açılmıyor.
    sorunu çözdüyseniz paylaşabilirmisiniz.

Yeni Üye
    Meslek
    müh
    Model
    508
    sorunu çözdüm sanırım motor kısmında bi sıkışma olmuş
    gösterge panelini söktüğümüzde arkasından head up display ünitesini görebiliyoruz. (tabiki buna ulaşana kadar göğusten ulaşmaya çalıştım fakat oradan ulaşmak mümkün değil okadar ters vida ve civatalar koymuşlar ki göğüsü tamamen sökmeden çıkarmak mümkün değil gibi gözüküyor)
    ünitenin hemen altında (fotolarda işaretledim) elektrik motorunun rotor kısmının uzantısı görünüyor orayı torna vida ile 5-10 tur sağa sola şevirdikçe manuel olarakta açılıp kapanamaya yapılabiliryor. 5-10 tur çevirdikten sonra aktif oldu düğme ile açılıp kapanabiliyor. sanırım bir sıkışma olmuş benim sorunum çözüldü umarım sizlerede yardımcı olmuşumdur.

Yeni Üye
    Meslek
    End. Müh.
    Model
    508
    kardeşim vallaha 10 numarasın. Dediklerini harfiyen uyguladım ve çalıştı ))))

Yeni Üye
    Meslek
    müh
    Model
    508
    bilgi paylaşıldıkça güzeldir. ne mutlu yardımcı olabildimse.

Yeni Üye
    Meslek
    muhasebe
    Model
    508
    Arkadaşlar teşekkürler Bir de gösterge tablosunun nasıl açılacağını gösterirseniz çok iyi olur kırıp dökmeden sökebilirim

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acemi Üye IlgazRafi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Maşallah, ne kadar güzel bir bilgi paylaşımı olmuş. Forumu sevme sebebi.

Yeni Üye
    Meslek
    müh
    Model
    508
    gösterge panelini iki vida tutuyor onlara ulaşmak oldukça basit hemen sağ ve solda olan göğüsteki aksesuar çıtaları söktyüğünüzde onları görebilirsiniz. çıtalar tırnaklı plastik sökme aparatları var onlarla rahatlıkla sökebilirsiniz.

Yeni Üye
    Meslek
    muhasebe
    Model
    508
    Çok teşekkürler
    Bu sorun, üretim hatası bence, herkes de meydana geldiğine göre. Moralim çok bozulmuştu, ilk açılmadığını gördüğüm de, sokulen çıtaları aşağıya mı, yukarıya doğrumu çekerek çıkarmak doğru olur, bahsettiğiniz aparat bende yok, Tekrardan çok teşekkür ederim

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Diger
    Model
    508
    Konu eski tarihli ancak benim gibi bu sorunu yasayanlarin cozum bulabilmesi icin guncellemis olayim. @wheart in anlattigi yontemi uyguladim ve sorunum cozuldu benim de. Eline saglik buyuk dertten kurtardi beni �� On gogus citalarini sokmek icin alisveris sitelerinde 25-30 tl civarinda bulunabilen aparatlar var, gayet isimi gordu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)