Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 ile 36 arası
    Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Maşallah güzel iş çıkmış. Bagajdan sonra kapılar gelecek sanırım. Benim de ön kapılarda var ama arka kapılara daha girişemedim. Kapıları takması sökmesi bile bir olay. Sıcakta atma yapıp camlara falan takılmaması için iyi dikkat etmek lazım. Bitüselfin sıcakta atma riski var..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008
    Emeklerinize saglik,11db cok iyi bence.Peki fabrika bunu neden yapmaz acaba?Daha sessiz olsun istersen bir ust segmente buyrun demek icin sanirim
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Acemi Üye ercoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklerinize saglik,11db cok iyi bence.Peki fabrika bunu neden yapmaz acaba?Daha sessiz olsun istersen bir ust segmente buyrun demek icin sanirim
    Valla son soylediginiz aklimdan gecmedi degil lokal olarak uyguluyor fabrika. Aslinda var yani ancak turkiye yol sartlari icin yeterli gelmiyor ayrica arac 6 yasinda ve onlar da artik kurumus dolayisiyla yenileme islemi gibi birsey oldu artik

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı rocker307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel iş çıkmış. Bagajdan sonra kapılar gelecek sanırım. Benim de ön kapılarda var ama arka kapılara daha girişemedim. Kapıları takması sökmesi bile bir olay. Sıcakta atma yapıp camlara falan takılmaması için iyi dikkat etmek lazım. Bitüselfin sıcakta atma riski var..

Ben daha kapilar konusunda dusunceliyim. Malzemeyi aldim cesaret edemedim sicakta atma riskini gidermek icin sagolsun forumdaki conserve (ismail) abimiz isi tabancasi ile uygulamami soyledi ve dedigi ise yaradi yerinden bile kalkmiyor suan. İnsallah araci satarken alacak adam cins biri olmaz

Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Niye cins olsun ya teşekkür etmesi lazım ısı tabancası şart. Bir de uçlarını bir şekilde sabitlersen daha sağlıklı olur kavlamaz

Alıntı rocker307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye cins olsun ya teşekkür etmesi lazım ısı tabancası şart. Bir de uçlarını bir şekilde sabitlersen daha sağlıklı olur kavlamaz

Malum bizim insanimizi anlamak bazen zor olabiliyor uclarini genellikle bagajdaki plastik kisimlarin altina soktum bu sayede hem cirkin goruntuden hemde uclarin kavlamasindan kurtuldum diye dusunuyorum tabi bunlar temmuz agustosta daha net belli olacak bakalim

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Güzel bir çalışma olmuş. Emeğinize sağlık. Bende düşünüyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Alıntı ayzinim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir çalışma olmuş. Emeğinize sağlık. Bende düşünüyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Tesekkurler her daim elimden geleni yaparim ama kesinlikle tavsiye ederim ki yaptiktan sonra araci daha cok sever hale geliyorsunuz. Hele ki insanlarin araca bindiklerindeki tepkiler insani cok mutlu ediyor

Pazar gunu yine aracla ugrasarak gecti. Sol on hoparlorden gelen pitirti seslerinin kaynagini bulduk

Beyaz olan kopugun altindaki yapistirici birakmis. Hoparlor vurdukca da seste pitirti yapmaktaydi. Yapiskan olarak kullanilan malzemeyi icindeki birakan yapiskanlari temizlerken sonunda cozduk. Malum yapistiriciyi once mastik zannettik ama degilmis iyiki de degilmis yapidkani cift yonlu seffaf silikon bantmis birakan yerleri tek tek yapistirdik ve doseyi oturttuk. Aracin ici artik tamamen sessiz bir hal aldi sukurler olsun

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    Hadi gözünüze aydın yavaş yavaş arabayı söküyorsunuz
    black shark

Alıntı converse10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi gözünüze aydın yavaş yavaş arabayı söküyorsunuz
    İsmail abi sana ozeniyorum

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Arkadaşlar merhaba, Aracımı satıp yeni kasa 308 alma fikrim vardı, neyse ki sağolsun galeri ve müşteriler yeter ulan size araba satmıyorum 200 bin km binerim dedirtti.
    Aracıma yalıtım olarak bir şeyler yapmak istiyorum. 301 beyaz kedi'nin konusu çok detaylı olmuş 308'in 301 den daha az ses aldığı malum bu yüzden o kadar profesyonel bir uygulamaya girmek istemiyorum.
    Yapacağım işlemlerde de sizlerin fikirlerine ihtiyacım var.
    *İlk olarak 2 tüp motip sprey alıp, çamurlukları kaplamayı düşünüyorum.işlem kolay ve maliyeti yaklaşık 50TL (bu işlemin fark edilir faydası olur mu?)
    *İkinci işlem olarak da bu konuda ercoo arkaşımızın yaptığı gibi bagaj döşemesinin altını bitüself kendinden yapışkanlı bantla kaplamayı düşünüyorum (10*10 50tl). bagajda bagaj havuzumun da etkisiyle aslında çok ses geldiği söylenemez bu yüzden meral ettiğim unsur bant üstüne yalıtım süngeri atmadan da fark edilir yalıtım iyileşmesi sağlayabilir miyim? Bu uygulamada kafama takılan bir unsur ise, ısı tabancası yada fön ile bu bantları ısıtma imkanım yok (kadıköy'de yaşıyorum) kendi yapışkanı yeterli olacak mıdır?
    Kapı içlerine hiç girmek istemiyorum benim yapabileceğim bir işlem değil, zarar vermekten korkuyorum.
    yukarıda saydığım iki işlemi yapmak bana tahmini ne kadar fayda sağlar dostlar, sizce yapayım mı? faydası olmaz derseniz de çok elzem bir işlem olmadığı için yapmaya bilirim.
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Alıntı CaglarB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, Aracımı satıp yeni kasa 308 alma fikrim vardı, neyse ki sağolsun galeri ve müşteriler yeter ulan size araba satmıyorum 200 bin km binerim dedirtti.
    Aracıma yalıtım olarak bir şeyler yapmak istiyorum. 301 beyaz kedi'nin konusu çok detaylı olmuş 308'in 301 den daha az ses aldığı malum bu yüzden o kadar profesyonel bir uygulamaya girmek istemiyorum.
    Yapacağım işlemlerde de sizlerin fikirlerine ihtiyacım var.
    *İlk olarak 2 tüp motip sprey alıp, çamurlukları kaplamayı düşünüyorum.işlem kolay ve maliyeti yaklaşık 50TL (bu işlemin fark edilir faydası olur mu?)
    *İkinci işlem olarak da bu konuda ercoo arkaşımızın yaptığı gibi bagaj döşemesinin altını bitüself kendinden yapışkanlı bantla kaplamayı düşünüyorum (10*10 50tl). bagajda bagaj havuzumun da etkisiyle aslında çok ses geldiği söylenemez bu yüzden meral ettiğim unsur bant üstüne yalıtım süngeri atmadan da fark edilir yalıtım iyileşmesi sağlayabilir miyim? Bu uygulamada kafama takılan bir unsur ise, ısı tabancası yada fön ile bu bantları ısıtma imkanım yok (kadıköy'de yaşıyorum) kendi yapışkanı yeterli olacak mıdır?
    Kapı içlerine hiç girmek istemiyorum benim yapabileceğim bir işlem değil, zarar vermekten korkuyorum.
    yukarıda saydığım iki işlemi yapmak bana tahmini ne kadar fayda sağlar dostlar, sizce yapayım mı? faydası olmaz derseniz de çok elzem bir işlem olmadığı için yapmaya bilirim.
    Bagaj içine yapılan bituself uygulamasinin sesi azaltmaya çok bir etkisi olacağını düşünmüyorum. 308 in bagajında zaten bir miktar yalıtım bandı var, ayrıca bituself yapıp zahmet çekmeye gerek yok diye düşünüyorum. Yaptığım bituself uygulamalarinda aracın icindeki desibel degeri çok değişmemişti. Bituself esas kapı bagaj kapağı gibi yerlerde ya da ses sistemi yapılan araçlarda kullanmak mantıklı. Yol sesi için yoğun yalıtım süngerlerini kullanabilirsiniz. Yol sesini azaltma maksatli ön ve arka çamurluk içlerine yapılan yalıtım uygulaması fayda sağlayabilir.
    2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Teşekkürler Hamza, O zaman ilk olarak motip pütür sprey alıp çamurluk içlerine uygulayayım. Dediğin doğrudur bagaj döşemesini kaldırıp bakmadım, bagajdan çok bir ses almıyorum zaten.
    Kapılara yapabilsem çok güzel olurdu ama, ona da cesaret edemeyeceğim şimdi.
    birazda anladığım kadarıyla sanırım makyajlı kasalarda ses yalıtımı daha başarılı (araç 2013 model)
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Alıntı CaglarB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Hamza, O zaman ilk olarak motip pütür sprey alıp çamurluk içlerine uygulayayım. Dediğin doğrudur bagaj döşemesini kaldırıp bakmadım, bagajdan çok bir ses almıyorum zaten.
    Kapılara yapabilsem çok güzel olurdu ama, ona da cesaret edemeyeceğim şimdi.
    birazda anladığım kadarıyla sanırım makyajlı kasalarda ses yalıtımı daha başarılı (araç 2013 model)
    Abi kapıya yapılacaksa komple yapilirsa faydalı olur diye düşünüyorum fakat orjinalde kapıda zaten yalıtım levhasi olmasi lazim orjinali bozmaya gerek yok. Bence çamurluk ağzına yapilan pütür uygulaması yeterli olur.
    2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Kapıya yapılacak uygulamada sudan etkilenmeyen bir ürün olmasında fayda var. Bitüself eğer sabitlenmezse sıcakta atma yapabiliyor. Benim kapılarda Würth, bagajda erkurt izolasyon var. Bazı yerlere de akustik sünger yaptım sadece..

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)