Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
296 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Bırakın yerini, OBD'nin ne olduğunu bile bilmiyorum
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Biliyorsunuz Hocam.

Hani servislerde diagnostic test aletini bağlayıp, aracın hafızasını okuyorlar ya. O okuma aletinin bağlandığı soket.

Pek adı geçmeyen ama çok önemli bir yer.
    Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Çok basit bir çözüm ama, rüzgar sesinden şikayet eden arkadaşlar ilgilenir belki.

http://www.hepsiburada.com/modacar-k...01-p-OTM104501
    Bir Kedim Bile Yok..

Acemi Üye sdstc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    serbest meslek
    Model
    301
    direksiyonun sol alt tarafında far ayarı yaptığımız yerde alttan açılan bir kapak var işte orası

daha önceden yüklediğim bir video var ODB cihazı da dahil;

https://www.youtube.com/watch?v=xaqB8bHM2WA

Acemi Üye sdstc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    serbest meslek
    Model
    301
    hocam kaput altı için fitil var o daha çok iş görüyor bence

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorsunuz Hocam.

Hani servislerde diagnostic test aletini bağlayıp, aracın hafızasını okuyorlar ya. O okuma aletinin bağlandığı soket.

Pek adı geçmeyen ama çok önemli bir yer.
    Evet biliyormuşum Hatta aracı satın alırken ekspertiz yaptırırken laptop oraya bağlanmıştı. Hatırladım

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı sdstc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direksiyonun sol alt tarafında far ayarı yaptığımız yerde alttan açılan bir kapak var işte orası

daha önceden yüklediğim bir video var ODB cihazı da dahil;

https://www.youtube.com/watch?v=xaqB8bHM2WA

Çok teşekkürler.
    Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    [IMG][/IMG]

Spor yay taktıracak arkadaşlar lütfen hortuma dikkat etsinler. Yay üstündeki hortumların, yay sesini engelledğini unutmayalım. Taktırmayan arkadaşlar yaylardan gelen seslerden şikayet ediyorlar.
    Bir Kedim Bile Yok..

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Aslana maşallah, sizinki de sınıf atlayan araçlardan olmuş, ellerinize sağlık. Aracıyla bütünleşip eksiklerini giderip ilgilenen insanlar burada bir araya gelmişiz hep hem arabayı ucuza alıp hem de söylenmek bana mantıklı gelmiyor.

Özellikle izolasyon işini çok iyi düşünmüşsünüz. Ben de izolasyona önem veririm. Hatta ustamı izleye izleye en son bagaja kendim izolasyon uygulamıştım bu yaylar 35mm mi daha çok alçaltıyor 50mm mi? Sizinki ayarında olmuş duruyor. Bazıları o kadar alçaltıyorlar ki setlerde tavşan gibi zıplayan arabalar görüyorum

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı rocker307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslana maşallah, sizinki de sınıf atlayan araçlardan olmuş, ellerinize sağlık. Aracıyla bütünleşip eksiklerini giderip ilgilenen insanlar burada bir araya gelmişiz hep hem arabayı ucuza alıp hem de söylenmek bana mantıklı gelmiyor.

Özellikle izolasyon işini çok iyi düşünmüşsünüz. Ben de izolasyona önem veririm. Hatta ustamı izleye izleye en son bagaja kendim izolasyon uygulamıştım bu yaylar 35mm mi daha çok alçaltıyor 50mm mi? Sizinki ayarında olmuş duruyor. Bazıları o kadar alçaltıyorlar ki setlerde tavşan gibi zıplayan arabalar görüyorum

Teşekkürler. Sorunlar varsa, çözümlerde vardır. Sadece şikayet etmek olmaz dedik, bir fark yaratmak için çalışıyoruz.

Yayla Eibach 35 mm prokit. 34 mm düşürdü benim kediyi. Daha fazla düşmesinin konfordan fedakarlık olacağını düşünüyorum ve o nedenle istemedim.

Amacım rüzgarlı havalardaki gezmenin sona ermesiyi ve bu konuda ciddi bir iyileşme olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Konfordan da bir kayıp yaşamıyorum.

Ses yalıtımı da özellikle tekerlek sesi konusunda çok başarılı oldu.

Motor sesi için kaput içi işlem yeterince yapılamadığı için bence daha yapılacaklar var o alanda. Ama ortalama %20 bir ses düşüklüğü elde edildi.

Bir fırsat olsa, motoru şanzımanı komple indirip, gövdeyi dışarıdan yalıtmak harika olurdu. Ama henüz gözüm o kadar kararmadı.
    Bir Kedim Bile Yok..

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Benim 307de orjinalde motor kaputunda ve motorun arkasında keçeler var. Normalde sokağa daha girmeden bizim arabanın sesi gelir ama içeriye o kadar rahatsız edici bir ses vermiyor.

O kadarını benim de gözüm yemez açıkçası. Motoru indirmeden açıktaki yerlere yapılıp geçilebilir bence. Bende zaten ses sistemi de var motor sesi duyulmuyor çok. Ama gene de az kükresin aslan duyalım..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Evet. Bende artık ses konusunda şikayetçi değilim.

Özellikle asfalt sesi motor sesini çok bastırıyormuş. Bunu deneyerek görmüş oldum.

Ne de olsa kedi, mırıldanmadan olmaz.
    Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    İlahi Necdet Bey, 100 yıllık aslanı yaptınız kedi Ama haklısınız, RCZ' ler, 508'ler, 308'ler dururken 301'e kedi olmak yakışır

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    😀 Aslanda kedigillerden ne de olsa.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir Kedim Bile Yok..

tebukan
    Ziyaretçi
    :d :d :d

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Kıdeme bakarsak, en son üretilen model olduğuna göre 301'in kedi olması normal

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Öncelikle herkese iyi haftalar, sağlıklı günler.

Evet benim için bir kedi olan 301'imle dün yay değişimi sonrası en yoğun yolculuk yapma şansım oldu.
    Yüksek hızlarda biraz deneme şansım daha önce olmuştu. Bu sefer özellikle 4 yetişkin ve dolu bagajla yolculuk testini yapmış oldum.

Son sözümü ilk başta yazayım, evet iyi ki yayları değiştirmişim. Araç kesinlikle daha konforlu ve kontrol edilmesi daha kolay.

Trafik içinde dur kalklarla başladı, açık yolda makul hızlara çıkıldı, E5'in özellikle çok yamalı bölümlerinde (B.Çekmece-Silivri arası) araba tık demeden yolculuk yapmamızı sağladı. Eskiden olsa özellikle arka amortisörlerden ses gelirdi, o çukurlu, yamalı yolda çok daha sessiz ve konforlu kullanma şansım oldu.

Sevgim bir tık daha arttı.
    Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301

Evet benim için bir kedi olan 301'imle dün yay değişimi sonrası en yoğun yolculuk yapma şansım oldu.
    Yüksek hızlarda biraz deneme şansım daha önce olmuştu. Bu sefer özellikle 4 yetişkin ve dolu bagajla yolculuk testini yapmış oldum.

Son sözümü ilk başta yazayım, evet iyi ki yayları değiştirmişim. Araç kesinlikle daha konforlu ve kontrol edilmesi daha kolay.

Trafik içinde dur kalklarla başladı, açık yolda makul hızlara çıkıldı, E5'in özellikle çok yamalı bölümlerinde (B.Çekmece-Silivri arası) araba tık demeden yolculuk yapmamızı sağladı. Eskiden olsa özellikle arka amortisörlerden ses gelirdi, o çukurlu, yamalı yolda çok daha sessiz ve konforlu kullanma şansım oldu.

Bu habere çok sevindim. Büyük umutlar ve beklentilerle başlayan kimi iyileştirmeler fiyaskoyla bitebiliyor. Bu kadar isabetli ve faydalı değişiklik yapmanıza ve mutlu olmanıza sevindim.
    Sevginizin devamını dilerim Necdet Bey

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı HarunHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu habere çok sevindim. Büyük umutlar ve beklentilerle başlayan kimi iyileştirmeler fiyaskoyla bitebiliyor. Bu kadar isabetli ve faydalı değişiklik yapmanıza ve mutlu olmanıza sevindim.
    Sevginizin devamını dilerim Necdet Bey

Çok teşekkürler. İnsan uğraşıyor didiniyor sonucunu görmek istiyor. Dilerim bütün emek veren arkadaşlar bekledikleri başarıyı elde ederler.
    Bir Kedim Bile Yok..

Acemi Üye mstfkarsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    301

adınıza çok sevindim. Güle güle kullanın.
    -------------------------------------
    Mustafa KARSLI

www.mustafakarsli.com
    -------------------------------------

Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)