Sayfa 11/15 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
296 sonuçtan 201 ile 220 arası
    Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Estağfurullah... benim yorum kalitemden değil sizin düşünce güzelliğinden kaynaklanıyor. Teveccühünüz necdet bey. 301'i satmak yok, güzelleştirme işine devam.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı HarunHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah... benim yorum kalitemden değil sizin düşünce güzelliğinden kaynaklanıyor. Teveccühünüz necdet bey. 301'i satmak yok, güzelleştirme işine devam.

Sizin pozitif enerjinizle daha çok sevdim. Bir sır vereyim, bugün Ömer Gedik dostumuz aracımı beğendi. Gurur duydum kediciğimle. Nereden nereye dedim içimden. Az daha gidiyordu, sonra forumlar sayesinde sizle ve Tabukan Kardeşimle tanışınca duygularım değişti. Bir sürü şey yaptım. Eksiklerini kendimce gidermeye çalıştım. Artık severek kullanıyorum.
    Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Sizin adınıza çok sevindim. Bir aracı gerçekten beğenerek kullanmak çok önemli. Buna katkımız olduysa ne mutlu bize. Ben hakkaten severek kullanıyorum bir çoğunun aksine.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Sizin adınıza çok sevindim. Bir aracı gerçekten beğenerek kullanmak çok önemli. Buna katkımız olduysa ne mutlu bize. Ben hakkaten severek kullanıyorum bir çoğunun aksine.

Evet hocam, zaten o duygu hissediliyor ve aslında yayılıyor. Bence bir çok kişiye, bende dahil elimizdeki değerlere sahip çıkma konusunda ders verdiniz. Karalamak, küçük görme kolaycılığına kaçmamızı engellediniz. Teşekkür ederim katkılarınız için.
    Bir Kedim Bile Yok..

tebukan
    Ziyaretçi
    Aslında sınıfında ki bir çok araçtan daha güzel arabamız. Yaptığımız eklemelerle daha da güzel oldu kedicikler. Necdet bey bizlerde birilerinden fikir alıyoruz. Sağolsunlar çok yardımları dokunan arkadaşlar var forumda. Her meslek grubundan her yerden dostlar ediniyoruz. Bu da forumun işe yaradığını gösteriyor.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Aynı fikirdeyim. Emeği geçen bütün dostlara teşekkürler.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir Kedim Bile Yok..

Acemi Üye Fth911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    mühendis
    Model
    308
    necdet bey, baya emek vermissiniz araca ve buna degmis, elinize saglik
    "İyiliğe vesile olan iyiliği yapan gibidir"

2011 308 1.6 Hdi Envy Otomatik....................../2017-Devam...
    2011 3008 1.6 THP Allure Otomatik (Satıldı)...../2016-2017
    2008 308 1.6 Hdi Comfort Manuel (Satıldı)......./2014-2016

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı Fth911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    necdet bey, baya emek vermissiniz araca ve buna degmis, elinize saglik
    Çok telekkür ederim. Her şey daha güvenli bir sürüş arayışıyla başladı ve bugüne geldik. Sonuç olarak memnunum.

Bütün arkadaşların sağlıklı mutlu günlerde araçlarını kullanmalarını dilerim.

Bir Kedim Bile Yok..

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Necdet ağabeyin aracı dün bizimleydi. Yay sonrası 301 bambaşka duruyor bunu kendisine de ilettim. Forumdan ayzinim'in aracına ilk yay taktığımızda da çok beğenmiştim. Yay sevmeyen bana en son yay taktıracaksınız. 301'im olsa sanırım yay arıyordum.

Yeni jantlar da çok yakışmış güle güle kullanın.

Harun hocayı tekrar görmek güzel
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Necdet ağabeyin aracı dün bizimleydi. Yay sonrası 301 bambaşka duruyor bunu kendisine de ilettim. Forumdan ayzinim'in aracına ilk yay taktığımızda da çok beğenmiştim. Yay sevmeyen bana en son yay taktıracaksınız. 301'im olsa sanırım yay arıyordum.

Yeni jantlar da çok yakışmış güle güle kullanın.

Harun hocayı tekrar görmek güzel
    Çok teşekkürler.

Kedi sahibini değil evini bilir derler. Forum Otomotiv benimkinin ikinci evi oldu artık. Gidelim deyince hiç nazlanmıyor.

Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Elektrik Teknisyeni
    Model
    301
    Aracınız çok güzel maşaallah allah nazar vermesin kazasız sürüşler inşallah

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı tenten_ist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız çok güzel maşaallah allah nazar vermesin kazasız sürüşler inşallah

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Çok teşekkür ederim. Eksik olmayın.

Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Bugün ben de forum otomotivde, ömer beyin yanında idik. Ön frenlerden ses geliyordu ve muayene öncesi genel bir kontrol için uğramıştım. Sağolsun gayet güzel ilgilendi ve gereğini yaptı. Guvenebilecegim bir dosta aracı götürmek çok önemli bir ayrıcalık. Bu ilgi ve doğru bilgileri tüm ayrıntı ve dürüstlüğü ile bana aktaran ve ticari kaygı gütmeden net bilgiler veren ömer beye içten tesekkurlerimi sunarım. Ömer bey ve ustası ferit bey varken tüm bakimlarda ve teknik sorunlarda başka bir yere gitmem söz konusu bile olamaz.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bugün ben de forum otomotivde, ömer beyin yanında idik. Ön frenlerden ses geliyordu ve muayene öncesi genel bir kontrol için uğramıştım. Sağolsun gayet güzel ilgilendi ve gereğini yaptı. Guvenebilecegim bir dosta aracı götürmek çok önemli bir ayrıcalık. Bu ilgi ve doğru bilgileri tüm ayrıntı ve dürüstlüğü ile bana aktaran ve ticari kaygı gütmeden net bilgiler veren ömer beye içten tesekkurlerimi sunarım. Ömer bey ve ustası ferit bey varken tüm bakimlarda ve teknik sorunlarda başka bir yere gitmem söz konusu bile olamaz.
    Kesinlikle katılıyorum Harun Hocam. Bende geçen çarşamba Forum Otodaydım. 60 bin bakımı yapıldı. Eksik olmasınlar Ömer ve Ferit dostlarım kediyi elden geçirip bu sıcak günler için Anadolumuzun yollarına hazır hale getirdiler.

Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum Harun Hocam. Bende geçen çarşamba Forum Otodaydım. 60 bin bakımı yapıldı. Eksik olmasınlar Ömer ve Ferit dostlarım kediyi elden geçirip bu sıcak günler için Anadolumuzun yollarına hazır hale getirdiler.

Fotoğraf da yazın bu sıcak günlerinde, bayramın yaklaştığı ancak iş yoğunluğunun ve stresin arttığı, gerginlik ve zorlukların devam ettiği şu günlerde ilaç gibi geldi. Ne güzel bir yol ve ne harika bir manzara... Kazasız belasız rahat yolculuklar dilerim, güzel Anadolu'muzun güzel beldelerinde.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Fotoğraf da yazın bu sıcak günlerinde, bayramın yaklaştığı ancak iş yoğunluğunun ve stresin arttığı, gerginlik ve zorlukların devam ettiği şu günlerde ilaç gibi geldi. Ne güzel bir yol ve ne harika bir manzara... Kazasız belasız rahat yolculuklar dilerim, güzel Anadolu'muzun güzel beldelerinde.
    Tebukan dostumuzunda kulakları çınlasın. Labseki den sonra Çanakkale'yi geçip Ayvacık'a doğru giderken böyle cennet köşelerden birinden geçiliyor.
    Birde kliması ne güzel serinletiyor bu kedilerin. Mis gibi.

Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Tebukan dostumuzunda kulakları çınlasın. Labseki den sonra Çanakkale'yi geçip Ayvacık'a doğru giderken böyle cennet köşelerden birinden geçiliyor.

Bu aracı 9 aydır kullanıyorum Necdet bey. Ancak hatırı sayılır hiç uzun yol yapmadım. hep şehir içi trafikte kullanıyoruz. Hız ortalamam 15-17 km/h arası. Aracın şehir içi performansından memnunum. Ancak uzun yolda nasıl bir performans sergileyecek cidden çok merak ediyorum. Araçta dört yetişkin, bagaj dolu iken 1- yakıt tüketimi nasıl olacak 2- aracın hızlanma ve sollama performansı nasıl olacak? 3- Ani frenlemede savrulma veya kopma yaşayacak mı? 4- Viraj performansı yüksek hızlarda nasıl olacak? 5- Uzun mesafede araç yoracak mı? 6- Rüzgar-Yol ve Lastik sesi ne kadar rahatsız edecek? 7- Klima yeterli gelecek mi? 8- Direksiyon tepkileri ve yol tutuş ne alemde olacak?
    Bunlar ciddi soru işaretleri benim için. Elbette normal şartlarda 120 km hızı geçmeyi düşünmüyorum. Ancak bu hızlar da az değil. Belki de uzun yol performansını gördükten sonra severek kullandığım aracım ile yollarımızı ayıracağız. Ben de merak ediyorum nolacağını.

tebukan
    Ziyaretçi

Sadece kulaklarımız çınlamasın Necdet bey. Geçerken bir haber edin sizi benzer manzaralı güzel bir yerde ağırlamak isterim. Tabi bu bütün dostlarımız için geçerli bir tekliftir.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bu aracı 9 aydır kullanıyorum Necdet bey. Ancak hatırı sayılır hiç uzun yol yapmadım. hep şehir içi trafikte kullanıyoruz. Hız ortalamam 15-17 km/h arası. Aracın şehir içi performansından memnunum. Ancak uzun yolda nasıl bir performans sergileyecek cidden çok merak ediyorum. Araçta dört yetişkin, bagaj dolu iken 1- yakıt tüketimi nasıl olacak 2- aracın hızlanma ve sollama performansı nasıl olacak? 3- Ani frenlemede savrulma veya kopma yaşayacak mı? 4- Viraj performansı yüksek hızlarda nasıl olacak? 5- Uzun mesafede araç yoracak mı? 6- Rüzgar-Yol ve Lastik sesi ne kadar rahatsız edecek? 7- Klima yeterli gelecek mi? 8- Direksiyon tepkileri ve yol tutuş ne alemde olacak?
    Bunlar ciddi soru işaretleri benim için. Elbette normal şartlarda 120 km hızı geçmeyi düşünmüyorum. Ancak bu hızlar da az değil. Belki de uzun yol performansını gördükten sonra severek kullandığım aracım ile yollarımızı ayıracağız. Ben de merak ediyorum nolacağını.

Hocam biliyorsunuz sürekli şehirler arası yollardayım. 1 yıl 1 ay içinde 35 bin km yol yaptım. Bunun 5 bini İstanbul içindeyse, 30 bini şehirler arasında geçti.

Artık aracın her huyunu hissedebiliyorum.

Bir kere yakıt tasarrufu tartışma götürmez. En çekici yönü burası. Ama performansını da beğeniyorum. Öyle yokuşta bayılma falan gibi bir durumu yok. Hangi hızla girerseniz, o hızla bitirebilirsiniz. Motor güçlü ve bu araç için gayet yeterli.
    İç hacmi deseniz, hiç sıkıntı yok. Arkada önde farketmez herkes rahat yolculuk yapabiliyor. Bagajdan da çok memnunum, çoğunlukla 3 zaman zaman da 4 kişi dolaşıyoruz, bagaj herzaman daha yokmu diye alan bıraktı bizlere.
    Kliması yeterli. Dün gelirken, arkadaşlar üşüdük, kapatalım dedi. Klima 1 de çalışıyordu. Varın siz hesap edin.

Arabanın en büyük sıkıntısı rüzgarda gezmeyi sevmesi. Özellikle yan rüzgarları hiç sevmiyor, alıp başını gitmek istiyor. O nedenle biliyorsunuz yayları değiştirdim ve bu soruna büyük ölçüde çözüm buldum. Artık eskisi gibi değil. Makul ölçülerde, her araba yan rüzgarlardan etkilenir, sedanlar biraz daha fazla etkileniyor, benim kedi de artık makul sınırlar içinde diyebilirim.
    Tabii her nimetin bir külfeti de oluyor. 10 gün kadar önce İzmir'den Antalya'ya giderken farkettiğim bir durumu anlatayım. O yol biraz fazla kasisli. Eski yaylar olsa araç 5-6 kere yaylanacağı yerlerde yeni yaylar sert tepki verip 2 kere yaylandıktan sonra aracı stabil hale getiriyor. Bu da ister istemez içerideki yolcuları biraz yoruyor. Yayların tek olumsuz yanını o sırada gördüm. Aşırı kasisli yollarda daha yorucu.
    Ama benim için aracın yolda durması, yaylanarak gitmesinden daha hayati olduğu için bu bir tercih meselesi.

Ses ve gürültü konusuna gelince, en başarısız yönelerinden biri de ses yalıtımı. O konuda da yaptıklarımı biliyorsunuz. Asfalt sesini ciddi ölçüde azalttım. Motor sesi dayanılmaz değil. Makul hızlarda, 110-120 aralığında fazla rahatsız etmiyor.
    Rüzgar sesi şikayetleri fazla, ama ben ilk aldığımdan beri rüzgar sesinden şikayet etmedim. Beni rahatsız eden bir ses duymuyorum.

Koltuklarına gelince, koltuk kenarları biraz daha iyi olabilir daha rahat edici olabilirdi. Diz altları takviyeli olsa çok daha konfor hissine sahip olabilirdik. Bir eksiklik bence.

Sonuç olarak 13 ayı aşkın süredir gitmediğim yer kalmadı. Her yere tazı gibi gidiyor. Yorulmuyor, insanı yormuyor. Örneğin bana bir yere otobüsle git diyeceğinize her yere kediyle git deyin hayır demem.

Eğer olanaklarım el verse belki bir 308 veya Skoda Octavia alırdım. Borca harca girmek istemediğim için o işe girmiyorum. Ama 12-13 farklı aracım oldu bugüne kadar, bunlar içinde en fazla ilgi gösterdiğim araç 301 oldu. Eksiklerine rağmen, artılarına bakarak diyorum ki, bu fiyata bu araba iyidir. Aşırıya kaçmayan her isteğinize yanıt verecek kapasitesi var.

Bütün dostların araçlarını ne olursa olsun, iyi günlerde, keyifle, mutlulukla kullanmalarını dilerim.
    Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Hocam biliyorsunuz sürekli şehirler arası yollardayım. 1 yıl 1 ay içinde 35 bin km yol yaptım. Bunun 5 bini İstanbul içindeyse, 30 bini şehirler arasında geçti.

Artık aracın her huyunu hissedebiliyorum.

Bir kere yakıt tasarrufu tartışma götürmez. En çekici yönü burası. Ama performansını da beğeniyorum. Öyle yokuşta bayılma falan gibi bir durumu yok. Hangi hızla girerseniz, o hızla bitirebilirsiniz. Motor güçlü ve bu araç için gayet yeterli.
    İç hacmi deseniz, hiç sıkıntı yok. Arkada önde farketmez herkes rahat yolculuk yapabiliyor. Bagajdan da çok memnunum, çoğunlukla 3 zaman zaman da 4 kişi dolaşıyoruz, bagaj herzaman daha yokmu diye alan bıraktı bizlere.
    Kliması yeterli. Dün gelirken, arkadaşlar üşüdük, kapatalım dedi. Klima 1 de çalışıyordu. Varın siz hesap edin.

Arabanın en büyük sıkıntısı rüzgarda gezmeyi sevmesi. Özellikle yan rüzgarları hiç sevmiyor, alıp başını gitmek istiyor. O nedenle biliyorsunuz yayları değiştirdim ve bu soruna büyük ölçüde çözüm buldum. Artık eskisi gibi değil. Makul ölçülerde, her araba yan rüzgarlardan etkilenir, sedanlar biraz daha fazla etkileniyor, benim kedi de artık makul sınırlar içinde diyebilirim.
    Tabii her nimetin bir külfeti de oluyor. 10 gün kadar önce İzmir'den Antalya'ya giderken farkettiğim bir durumu anlatayım. O yol biraz fazla kasisli. Eski yaylar olsa araç 5-6 kere yaylanacağı yerlerde yeni yaylar sert tepki verip 2 kere yaylandıktan sonra aracı stabil hale getiriyor. Bu da ister istemez içerideki yolcuları biraz yoruyor. Yayların tek olumsuz yanını o sırada gördüm. Aşırı kasisli yollarda daha yorucu.
    Ama benim için aracın yolda durması, yaylanarak gitmesinden daha hayati olduğu için bu bir tercih meselesi.

Ses ve gürültü konusuna gelince, en başarısız yönelerinden biri de ses yalıtımı. O konuda da yaptıklarımı biliyorsunuz. Asfalt sesini ciddi ölçüde azalttım. Motor sesi dayanılmaz değil. Makul hızlarda, 110-120 aralığında fazla rahatsız etmiyor.
    Rüzgar sesi şikayetleri fazla, ama ben ilk aldığımdan beri rüzgar sesinden şikayet etmedim. Beni rahatsız eden bir ses duymuyorum.

Koltuklarına gelince, koltuk kenarları biraz daha iyi olabilir daha rahat edici olabilirdi. Diz altları takviyeli olsa çok daha konfor hissine sahip olabilirdik. Bir eksiklik bence.

Sonuç olarak 13 ayı aşkın süredir gitmediğim yer kalmadı. Her yere tazı gibi gidiyor. Yorulmuyor, insanı yormuyor. Örneğin bana bir yere otobüsle git diyeceğinize her yere kediyle git deyin hayır demem.

Eğer olanaklarım el verse belki bir 308 veya Skoda Octavia alırdım. Borca harca girmek istemediğim için o işe girmiyorum. Ama 12-13 farklı aracım oldu bugüne kadar, bunlar içinde en fazla ilgi gösterdiğim araç 301 oldu. Eksiklerine rağmen, artılarına bakarak diyorum ki, bu fiyata bu araba iyidir. Aşırıya kaçmayan her isteğinize yanıt verecek kapasitesi var.

Bütün dostların araçlarını ne olursa olsun, iyi günlerde, keyifle, mutlulukla kullanmalarını dilerim.
    Aklımdaki sorulara gayet net ve anlaşılır cevaplar verdiğiniz için teşekkür ederim Necdet Bey. Takdir edersiniz ki çoluk çocuk ailecek giderken insanın endişeleri artıyor ve titizleniyor. Bu araçla uzun yol yapmamış olunca ve bir önceki aracım güncel kasa astra sedan olunca ki yol tutuşu ve konforu on numara beş yıldız olunca 301'in ne kadar performans sergileyeceği benim için endişe verici oluyor. Açıkçası astra kullanırken uzun yolda, ne yan rüzgar ne de viraj veya savrulmaktan endişe etmiyordum. Ancak 301'in hafif gövde yapısı, az hava yastığı sayısı, çarpışma testlerinden düşük not alması gibi hususlar nedeniyle acaba mı endişelerim var. Onu da sizin ifade ettiğiniz gibi makul hızlarda ve aracın sınırlarını bilerek kullanarak tolere etmeyi planlıyorum. Umarım bu yaz yapmayı planladığım 2500 km.lik yol keyifli ve rahatlatıcı olur ve şu an dediğim gibi iyi ki bu aracı almışım derim.

Sayfa 11/15 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)